Recenzje

Wyze Cam V3 Pro: pomiń, jeśli masz inteligentny router

Zalety

 • Kompaktowy i lekki

 • Poprawiona jakość wideo

 • Wbudowany reflektor

Ten zaktualizowany model ma kilka nowych funkcji, ale spowodował pewne niepokojące problemy z naszą siecią Wi-Fi.

Informacje o Wyze Cam V3 Pro

Źródło: recenzja / Camryn Rabideau

Oto wszystko, co zawiera kamera Wyze Cam V3 Pro.

 • Kolor: Biały
 • Łączność: 802.11 b/g/n, 2T2R 2,4 GHz (Wi-Fi 5 GHz nie jest obsługiwane)
 • Źródło prądu: 110-240 V (AC/DC)
 • Rezolucja: 2560×1440 (2K)
 • Pole widzenia: 116 stopni
 • Zoom cyfrowy: 8x
 • Inteligentny asystent: Alexa, Asystent Google, IFTTT
 • Temperatury robocze: -4°F do 131°F
 • Waga: 4,23 uncji
 • Wymiary: 2,05 cala x 2,05 cala x 2,3 cala

Wyze Cam V3 Pro jest prawie identyczny ze standardowym aparatem V3 marki. Oba mają wyjątkowo kompaktową i lekką konstrukcję i mogą być używane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Podobnie jak zwykła wersja V3, wersja Pro umożliwia lokalne przechowywanie materiału wideo za pomocą karty microSD, a jeśli chcesz, aby kamera przechwytywała pełnometrażowe filmy po wykryciu ruchu i wysyłała inteligentne alerty, musisz wybrać markę Kamera Plus subskrypcja, która kosztuje 1,99 USD miesięcznie lub 20 USD rocznie.

Jednak model Pro oferuje kilka nowych funkcji, które uzasadniają nieco wyższą cenę. Ma poprawioną jakość wideo, zapewniając wyraźniejszy materiał zarówno w dzień, jak iw nocy, a także wbudowane światło punktowe, które włącza się, gdy kamera wykryje ruch.

Co lubimy

Materiał wideo jest wyraźniejszy niż w poprzednich modelach

Dwa zrzuty ekranu z nagrania z kamery w wysokiej rozdzielczości na tle.

Źródło: recenzja / Edgar Ortiz / Camryn Rabideau

Jakość obrazu rejestrowanego przez te aparaty jest jedną z najbardziej imponujących, jakie widzieliśmy.

Wcześniej testowałem tzw Wyze Cam V3, a kiedy porównałem materiał z dwóch modeli, Pro zdecydowanie wyróżniał się pod względem przejrzystości. Standardowa kamera V3 Cam oferuje rozdzielczość 1080p, podczas gdy wersja Pro zapewnia materiał wideo w rozdzielczości 2560p lub 2K.

Obrazy i klipy wideo z Pro były znacznie wyraźniejsze i byłem pod wrażeniem klarowności transmisji na żywo, kiedy powiększyłem.

Kamera zapewnia również zaskakująco wyraźne wideo w nocy, co przydało się, gdy chciałem zobaczyć, na co szczekają moje psy, bez wychodzenia na zewnątrz.

Posiada wbudowaną latarkę

Jeśli chodzi o rzeczywisty projekt aparatu, jedną z głównych różnic, które zauważyłem między Wyze V3 a V3 Pro, jest to, że model Pro ma wbudowane światło punktowe. Gdy kamera wykryje ruch w nocy, automatycznie się włączy, zapewniając lepszy widok tego, co się dzieje. Nie jest to najpotężniejsze światło w historii, ale nadal oświetla promień około 10 stóp.

Poza tym podoba mi się to, że gdyby ktoś zbliżył się do mojego domu w nocy, od razu wiedziałby, że jest nagrywany.

Nowa funkcja Smart Focus jest bardzo przydatna

Kolejną nową funkcją, która podobała mi się w Wyze V3 Pro, jest nowy “Smart Focus”. Gdy ta funkcja jest włączona, kamera automatycznie przybliża każdą wykrytą osobę, zapewniając bliższy widok akcji podczas oglądania transmisji na żywo. Pełen widok z kamery jest dostępny jednocześnie, skurczony do rogu ekranu.

Ta funkcja jest szczególnie przydatna podczas oglądania transmisji z kamery na żywo — w końcu istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz chciał zobaczyć, kto zbliża się do Twojego domu lub przechodzi przez Twój dom.

Podobało mi się, że powiększa się automatycznie, oszczędzając mi konieczności samodzielnego robienia tego, a jeśli nie podoba ci się ta funkcja, zawsze możesz ją wyłączyć.

Czego nie lubimy

Mój program zabezpieczający router nie polubił kamery

Zrzuty ekranu z aplikacji Wyze.

Źródło: recenzja / Edgar Ortiz / Camryn Rabideau

Wszystkie te rzekome ataki phishingowe były fałszywymi alarmami, ale było ich zbyt wiele.

Niemal natychmiast po skonfigurowaniu Wyze Cam V3 Pro mój router Wi-Fi miał z nim problemy. Używam routera Netgear Orbi, który ma wbudowane narzędzia bezpieczeństwa, które pomagają zapobiegać typowym problemom z bezpieczeństwem, takim jak próby wyłudzania informacji, złośliwe oprogramowanie i inne ataki online.

Za każdym razem, gdy podłączasz nowe urządzenie do Wi-Fi, Orbi przeprowadza ocenę bezpieczeństwa, a kiedy konfigurowałem Wyze Pro, zacząłem otrzymywać powiadomienia, że ​​router wykrywa atak „odmowy usługi” za pośrednictwem kamery.

Alerty pojawiały się bez przerwy, szybko tworząc ścianę wiadomości na moim telefonie — wystarczyło, żebym się przestraszył i natychmiast odłączyłem aparat.

Po odrobinie poszukiwań w Internecie odkryłem, że wydaje się, że jest to powszechny problem z tą wersją aparatu Wyze — inni użytkownicy mają doświadczył tego samego problemu z innymi routerami, w tym popularnym Netgear Nighthawk.

Skontaktowaliśmy się z Wyze, aby uzyskać wgląd w ten problem, i wyjaśnili, że router zgłasza fałszywy alarm.

Oto, co powiedzieli: „Jak możesz sobie wyobrazić, nasze kamery wysyłają wiele pakietów danych między kamerą a naszymi serwerami, a w niektórych rzadkich przypadkach pakiet bezpieczeństwa użytkownika (często jest to usługa wysokiej klasy, za którą płaci użytkownik) oznacza ten proces jako atak DoS”.

Wyze zauważył również, że współpracuje z Netgear nad rozwiązaniem problemu.

Poczułem się lepiej, wiedząc, że to znany problem i że kamera nie była tak naprawdę włamywana, ale cała sytuacja zdecydowanie sprawiła, że ​​poczułem się trochę nieswojo.

Nie wspominając o tym, że ciągłe powiadomienia z mojego routera były co najmniej niewygodne.

Jeśli masz router, który oferuje tego typu funkcję zabezpieczeń, możesz unikać tego modelu kamery, dopóki problem nie zostanie rozwiązany.

Nie zawiera zewnętrznego zasilacza

Wyze Cam V3 Pro jest sprzedawany zarówno do użytku wewnątrz, jak i na zewnątrz, ponieważ ma stopień ochrony IP65 do pracy w każdych warunkach pogodowych. Jednak w rzeczywistości nie zawiera adaptera potrzebnego do korzystania z aparatu na zewnątrz.

Ustawiłem swój w zadaszonym miejscu na krótki czas, aby go przetestować, ale jeśli zamierzasz umieścić ten aparat na zewnątrz, będziesz chciał kupić Zewnętrzny zasilacz sieciowy Wyzeco kosztuje dodatkowe 14 USD.

Czy warto kupić Wyze Cam V3 Pro?

Nie, obecnie nie działa ze wszystkimi sieciami Wi-Fi

Dłoń dotykająca Wyze Cam V3 Pro.

Źródło: recenzja / Camryn Rabideau

Jest to aparat wysokiej jakości, ale prawdopodobnie będzie potrzebował kilku aktualizacji i poprawek, zanim będziemy mogli go w pełni polecić.

Biorąc pod uwagę problemy, które napotkaliśmy podczas korzystania z Wyze Cam V3 Pro, nie zalecamy go nikomu, kto ma router z systemem bezpieczeństwa, który monitoruje ich sieć Wi-Fi – przynajmniej dopóki Wyze nie rozwiąże problemu.

Otrzymywanie ciągłych powiadomień, że Twoja sieć Wi-Fi jest atakowana, wystarczy, aby zaniepokoić nawet najbardziej doświadczonych użytkowników technologii, a istnieje wiele innych inteligentne kamery bezpieczeństwa tam, które nie mają takich samych problemów ze zgodnością.

Jeśli nie masz zaawansowanego technologicznie routera i rozważasz tę kamerę, Wyze Cam V3 Pro sprzedaje za 50 USD, ale nie zapominaj, że będziesz musiał dodać dodatkowe 14 USD za adapter zewnętrzny, jeśli planujesz zainstaluj go na zewnątrz.

Ma kilka dodatkowych funkcji – lepszą jakość wideo i reflektor – które odróżniają go od poprzedniego modelu, ale jeśli szukasz najtańszej opcji, zalecamy trzymanie się standardowej kamery Wyze V3, która jest po prostu 30 USD i działa równie dobrze w przypadku codziennego bezpieczeństwa.

Eksperci ds. produktów w Oceniony zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby związane z zakupami. Śledź Zrecenzowano w dniu Facebook, Świergot, Instagram, TIK Toklub Flipboard najnowsze oferty, recenzje produktów i nie tylko.

Ceny były aktualne w momencie publikacji tego artykułu, ale z czasem mogą ulec zmianie.

Sprawdzanie naszej pracy.

Nasz zespół jest tutaj w jednym celu: aby pomóc Ci kupować najlepsze rzeczy i kochać to, co posiadasz. Nasi pisarze, redaktorzy i technicy laboratoryjni mają obsesję na punkcie produktów, które opisujemy, aby upewnić się, że jesteś pewny siebie i zadowolony. Masz inne zdanie na temat czegoś, co polecamy? Napisz do nas, a porównamy notatki.

Napisz do nas e-mail

Back to top button