Recenzje

Ta gumowa rampa znacznie ułatwia przechodzenie między nierównymi powierzchniami

  1. Gumowa rampa progowa z serii Rampit Empower (1/2″)

Kiedy moja mama odwiedza mnie w Nowym Jorku, może dość łatwo pchać chodzik po moim mieszkaniu, ponieważ drzwi są szerokie, nie ma śliskich dywaników, a gładka drewniana podłoga rozciąga się w większości części mieszkalnej. Łazienka to jednak zupełnie inna sytuacja.

Wejście do łazienki wymaga nie tylko ostrego skrętu (co jest bardzo trudne w przypadku chodzika), ale podłoga w mojej łazience, która jest wyłożona kafelkami, jest również o około 0,5 cala wyższa niż drewniany korytarz. Mieszkam w tym mieszkaniu od czterech lat i nigdy nie zwracałam większej uwagi na różnicę wzrostu, bo nigdy mi to nie przeszkadzało. Kiedy w zeszłym roku zaczęła u mnie regularnie przebywać, stało się to ogromnym problemem.

Przepchnięcie chodzika przez 0,5-calowe wybrzuszenie wokół ostrego zakrętu jest już wystarczająco trudne. Proces ten jest jeszcze bardziej uciążliwy ze względu na chorobę Parkinsona mojej mamy, która powoduje, że jej ręce i nogi trzęsą się, zastygają i nie współpracują z nią tak, jak tego potrzebuje.

Koła jej chodzika zacinały się na 0,5-calowej barierce i czasami nie mogła przejechać przez nią i dostać się do łazienki. To nie tylko utrudnia jej wejście do łazienki, ale stwarza niebezpieczne środowisko, ponieważ niespokojna walka sprawia, że ​​upadek jest znacznie bardziej prawdopodobny.

Aby ułatwić przejście między korytarzem a łazienką, kupiłem Gumowa rampa progowa z serii Empower

(dostępne w Amazonie)

przez Rampit USA.

42 USD w Amazonie

Informacje o gumowej rampie progowej Rampit

The Rampit Gumowa rampa progowa zgodna z normą ADA USA to cienki pasek gumy pochodzącej z recyklingu, który układa się między nierównymi powierzchniami, aby przejścia między nimi były płynniejsze. Występuje w siedmiu różnych rozmiarach, od cienkich pasków o wysokości od 0,5 do 0,87 cala, po szersze przypominające matę rampy o wysokości od 1,5 do 2 cali. Mają teksturowane linie lub bloki, aby zapewnić odporność na poślizg. Są zgodne z ADA, wyprodukowane w USA, mają nośność 1000 funtów i są objęte dożywotnią gwarancją.

Co lubię w gumowej rampie progowej Rampit

Rampa jest łatwa w montażu

Rampit Empower Series Gumowy próg Rampa w progu przed drzwiami na drewnianej podłodze przed drzwiami.

Źródło: Recenzja / Rampit USA

Ta mała rampa może zostać zainstalowana w Twoim domu w ciągu kilku sekund, dzięki czemu jest szybka i łatwa w użyciu.

Ta rampa nie wymaga wiercenia, budowy ani montażu; po prostu wyciągnij go z pudełka, w którym się znajduje i połóż na podłodze. Rampa wypełnia lukę między piętrami (lub obszarami) o różnych wysokościach, tworząc antypoślizgowy punkt przejścia.

Można go przyciąć, aby pasował

The Rampa Gumowa rampa progowa można łatwo przyciąć nożyczkami, aby dostosować się do dostępnej przestrzeni. Rampa, którą kupiłem, miała wymiary 3,25 cala x 41,5 cala x 0,5 cala, co stanowiło idealną wysokość i szerokość, ale było o kilka cali za długie. Ponieważ były tak długie, końce biegły po listwach podłogowych po obu stronach drzwi do łazienki, powodując, że wystawały 0,5 cala zamiast ustawiać się w linii z progiem. Z łatwością odciąłem kilka cali od rampy, co pozwoliło jej idealnie dopasować się do progu.

Występuje w wielu rozmiarach

Po lewej dom z gumową rampą progową z serii Rampit Empower w drzwiach.  Po prawej zdjęcie przedstawiające zakrzywiony gumowy narożnik rampy progowej z serii Rampit Empower.

Źródło: recenzja / Cassandra Brooklyn / Rampit USA

Kupujący mają możliwość wyboru rozmiarów od 0,5 cala do 2 cali, w zależności od grubości rampy.

Kiedy początkowo zacząłem szukać ramp progowych dla wózków inwalidzkich, które mogłyby również wspierać spacerowicza, byłem sfrustrowany, że większość z nich miała kilka cali wysokości. Podczas gdy 2 do 3-calowe rampy mogą być konieczne w przypadku drastycznie różnych wysokości podłóg, na przykład między werandą, patio lub bramą garażową a domem, były one o wiele za wysokie dla naszych celów. Zmierzyłem różnicę wysokości między podłogą w korytarzu a łazienką i z przyjemnością stwierdziłem, że różnica 0,5 cala odpowiadała jednemu z rozmiarów rampy.

42 USD w Amazonie

Jest łatwy do czyszczenia

Po lewej zbliżenie na materiał gumowy zastosowany w gumowej rampie progowej serii Rampit Empower.  Po lewej zdjęcie produktu przedstawiające zakrzywioną rampę w gumowej rampie progowej z serii Empower.

Źródło: recenzja / Cassandra Brooklyn / Rampit USA

W przypadku prawdopodobnego zabrudzenia kół przez brud, błoto lub inną nieprzyjemną substancję rampę Rampit można łatwo wyczyścić szmatką i roztworem w sprayu.

Ponieważ jest wykonana z nieporowatej gumy, rampę można łatwo wyczyścić ręcznikiem, szmatką, ściereczką do czyszczenia lub mopem. Wyczyściłem go wszystkimi tymi opcjami bez większego zamieszania. Zwykle po prostu wycieram to, kiedy już zmywam podłogi. Aby wysuszyć rampę, zawieszam ją na jednej z kierownic mojego roweru (którą przechowuję naprzeciw drzwi łazienki), ale możesz też powiesić ją na drążku prysznicowym, aby wyschła. Można go również wysuszyć szmatką lub ręcznikiem papierowym, ale odkryłem, że wysycha bardzo szybko, niezależnie od zastosowanej metody.

Czego nie lubię w gumowej rampie progowej Rampit

Rampa czasami odsuwa się od progu

Koła chodzika wykorzystujące gumową rampę progową Rampit Empower Series do przetaczania się z drewnianej podłogi na podwyższoną podłogę w kuchni.

Źródło: Recenzja / Cassandra Brooklyn

Ponieważ ta rampa nie jest zabezpieczona klejem ani gwoździami, możliwe są upadki, gdy przypadkowo otworzy się szczelina.

Zauważyliśmy, że rampa czasami odsuwa się od progu, tworząc szczelinę od ćwierć do pół cala między rampą a podłogą łazienki. Nie zdarza się to cały czas i wydaje się, że zazwyczaj zdarza się to tylko wtedy, gdy szybko idę boso. Kiedy to się dzieje, moje bose stopy trochę przyklejają się do rampy i odsuwają ją od progu, kiedy przekręcam stopę, by wyjść za drzwi.

Nie stanowiło to problemu, gdy chodzę w skarpetkach, kapciach lub sandałach, ponieważ nie przyklejają się one do gumy, gdy kręcę stopą. Nie stanowiło to również problemu, gdy moja mama chodzi, nawet gdy jest boso, ponieważ porusza się zbyt wolno i celowo, aby guma mogła się przyczepić i oderwać.

Było kilka razy, kiedy nie zauważyłem, że rampa się odsunęła, dopóki moja mama już nie była na rampie, próbując dostać się do łazienki. W takich przypadkach nadal była w stanie bez większych trudności przejść stopami i chodzić przez szczelinę, ale stałem się bardziej świadomy swoich wzorców chodzenia, więc mogę być bardziej ostrożny, kiedy się obracam.

Występuje tylko w kolorze czarnym

Chociaż jest to pozornie trywialny minus, czarna gumowa rampa może kolidować z projektem Twojego domu, w zależności od wystroju i preferencji stylistycznych.

Czy powinieneś kupić gumową rampę progową Rampit?

Jeśli Tobie lub komuś z Twojej rodziny przydałoby się bardziej płynne przejście między pomieszczeniami, które mogą zapewnić podjazdy dla wózków inwalidzkich, to zdecydowanie powinieneś rozważyć zakup Rampit Gumowa rampa progowa zgodna z normą ADA USA aby zapewnić spokój ducha, którego szukasz. To łatwy i niedrogi sposób na stworzenie bezpieczniejszych przejść między pomieszczeniami o różnych wysokościach.

42 USD w Amazonie

Eksperci ds. produktów w Oceniony zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby związane z zakupami. Śledź Zrecenzowano w dniu Facebook, Świergot, Instagram, TIK Tok lub Flipboard najnowsze oferty, recenzje produktów i nie tylko.

Ceny były aktualne w momencie publikacji tego artykułu, ale z czasem mogą ulec zmianie.

Back to top button