Recenzje

Shark Hyperair kontra Dyson Supersonic: Która suszarka do włosów jest lepsza?

Trudno byłoby znaleźć listę najlepszych suszarek do włosów, która nie zawiera suszarki do włosów Dyson Supersonic. Wiele produktów Dyson cieszy się ogromnym zainteresowaniem, szczególnie dlatego, że marka znana jest z innowacyjnych technologii i niepowtarzalnie wyglądających artykułów lifestylowych. Suszarka do włosów Supersonic jest doskonałym przykładem, ponieważ zastępuje głowicę suszarki z długą lufą krótszą, która ma otwór, w który można się spodziewać silnika. Wygląda wręcz dziwnie, ale wielu miłośników piękna przyjęło ją jako swoją ulubioną suszarkę do włosów ze względu na potężny przepływ powietrza i rzekomą ochronę przed uszkodzeniem cieplnym.

Tak więc, kiedy Shark, równie dobrze znana marka próżniowa, wprowadziła na rynek swoją szybkoschnącą suszarkę do włosów Hyperair, która odzwierciedlała niektóre z oryginalnych twierdzeń Dysona, musieliśmy zobaczyć, jak się układa do tego, co wielu uważa za najlepsze. Aby to zrobić, poddajemy każdą suszarkę serii testów w naszych laboratoriach, a ja, redaktor ds. urody w Reviewed, wypróbowałam oba na moich długich, falistych włosach o średniej teksturze, aby zobaczyć, jak układają się w szereg atrybutów.

Moc powietrza

Źródło: Zrecenzowano / Betsey Goldwasser

Obie suszarki do włosów są mocne, ale Shark pokonał Dysona w naszych laboratoriach.

Aby przetestować moc, skierowaliśmy dyszę każdej suszarki w górę i umieściliśmy na niej piłeczkę pingpongową, zanim włączyliśmy najwyższe ustawienie prędkości. Następnie zmierzyliśmy, jak wysoko wystrzeliła piłka do ping-ponga, używając ceglanej ściany w tle jako naszego narzędzia pomiarowego, a następnie, jak wysoko piłka unosiła się nadal w strumieniu powietrza. Piłka do ping-ponga Rekina zawisła o dwie cegły wyżej niż piłka Dysona.

Ale dla mnie w moich testach użytkowania suszarki były równie wydajne i zajęło mi mniej więcej tyle samo czasu – 20 minut – aby całkowicie wysuszyć moje włosy. Miałem do wyboru trzy ustawienia prędkości (niskie, średnie i wysokie) w każdej suszarce, a każda z nich wydawała się coraz mocniejsza.

Zwycięzca: Rekin w laboratoriach; krawat w zakresie suszenia włosów.

Ustawienia temperatury

Zbliżenie na głowy suszarek Shark (po lewej) i Dyson (po prawej).

Źródło: Zrecenzowano / Betsey Goldwasser

Shark (po lewej) i Dyson (po prawej) mają trzy ustawienia temperatury i trzy ustawienia prędkości.

Każda z tych suszarek ma trzy ustawienia temperatury – niskie, średnie i wysokie – które pozwoliły mi zadbać o to, co najlepiej pasowało do moich włosów. W obu przypadkach wybrałem średnie ciepło do większości moich wydmuchów, ponieważ było to wygodne dla mojej skóry głowy i wyprostowałem włosy na tyle, że szybko przejechałem po nich prostownicą, aby uzyskać bardziej gładkie, bardziej błyszczące rezultaty.

W naszych testach laboratoryjnych suszarki te zbliżyły się do siebie o jeden stopień, gdy zmierzyliśmy maksymalną temperaturę, jaką każda z nich osiągnęła przy najgorętszym ustawieniu — 108 ° F dla Dyson i 109 ° F dla Shark — niezauważalna różnica w stosunku do moich włosów lub skóry głowy.

Zwycięzca: remis.

Ergonomia

Suszarka do włosów srebrna r. na jasnofioletowym tle.

Źródło: Zrecenzowano / Betsey Goldwasser

Ciężar Shark Hyperair rozkłada się zarówno na głowę, jak i rączkę.

Silnik Dysona znajduje się w uchwycie, a nie w głowicy, co mogłoby sprawić, że będzie mniej ciężki od góry i bardziej ergonomiczny w użyciu. Zamiast tego umieszczenie silnika w uchwycie i posiadanie ultralekkiej lufy prowadzi do nieoczekiwanego braku równowagi, który jest zauważalny podczas stylizacji. Zauważyłem to szczególnie, gdy orbitowałem wokół głowy suszarką do włosów, aby wysuszyć moje korzenie i poczułem, że moje ramię jest obciążone nieporęcznym uchwytem.

Shark, pomimo wszystkich sposobów naśladowania Dysona, nie skopiował tego projektu. Podobnie jak w przypadku typowej suszarki do włosów, większość jej wagi znajduje się w jej krótkiej główce, co sprawia, że ​​korzystanie z niej w dowolnej pozycji jest bardziej ergonomiczne. Co więcej, Shark waży 1,1 funta w porównaniu do 0,9 funta Dysona, ale Dyson wydaje się cięższy, co pokazuje, jak bardzo rozkład masy może wpływać na komfort.

Zwycięzca: Rekin

Łatwość użycia

Suszarka do włosów w kolorze grafitowym i fuschia na jasnofioletowym tle.

Źródło: Zrecenzowano / Betsey Goldwasser

Pomimo ciekawego projektu, Dyson Supersonic jest intuicyjny w obsłudze.

Projekt Dyson Supersonic może początkowo powodować zamieszanie „jak mam z tego korzystać?” z powodu otwartego otworu w jego lufie, ale używasz go w taki sam sposób, jak rekina lub dowolnej suszarki do włosów – trzymaj uchwyt i skieruj głowę w stronę… ee… głowy.

Poza tym pod względem ustawień i rozmieszczenia przycisków suszarki te są identyczne. Oba mają ustawienia temperatury i prędkości umieszczone odpowiednio jako pojedyncze przyciski na głowie, a po naciśnięciu zobaczysz ciąg trzech świateł, które wskazują, czy dla każdego z nich korzystasz z niskich, średnich lub wysokich ustawień. Umieszczenie przycisków na głowicach zapobiega przypadkowemu korzystaniu z ustawień jednej z suszarek podczas stylizacji.

Wreszcie, obie suszarki są wyposażone w przyciski chłodnego strzału na uchwycie, chociaż Dyson blokuje się na miejscu, więc nie musisz dalej naciskać na chłodne powietrze, co daje mu tutaj bardzo lekką przewagę

Zwycięzca: Dyson za włos, dzięki fajnemu przyciskowi, który blokuje się we właściwej pozycji.

Jakość wydmuchu

Zbliżenie na głowy suszarek Shark (po lewej) i Dyson (po prawej).

Źródło: Zrecenzowano / Betsey Goldwasser

Zarówno Shark (po lewej), jak i Dyson (po prawej) oferują przyzwoite rezultaty.

Widziałem bardzo podobne wyniki z tymi suszarkami – w większości prosty, ale puszysty styl, przez który chciałbym przepuścić żelazko przed wyjściem. Może to być spowodowane tym, że obie suszarki do włosów mają silne strumienie powietrza, które od czasu do czasu poruszają moimi włosami, lub może to być spowodowane tym, że musiałem używać ich na wyższych ustawieniach temperatury, aby spłaszczyć moje falowane, kręcone włosy – wolę trzymać się średniej temperatury, aby zmniejszyć ciepło szkoda. Tak czy inaczej, suszarki też tu są powiązane.

Zwycięzca: To remis.

Którą suszarkę kupić?

Osoba ubrana w niebiesko-białą koszulę w paski, stojąca na fioletowym tle i z uśmiechem wskazująca suszarki do włosów na swoje długie brązowe włosy.

Źródło: Zrecenzowano / Betsey Goldwasser

Jeśli wybierasz między tymi dwiema suszarkami do włosów, Shark Hyperair jest najlepszym wyborem.

Pomiędzy tymi dwoma, Shark jest wyraźnym zwycięzcą.

W dwóch z pięciu powyższych atrybutów suszarki były remisowe, ale Rekin wyprzedził cechy, w których narzędzia nie były równe. Ale nawet gdyby tak się nie stało, Shark kosztował około połowy tego, co Dyson prosi o Supersonic dla bardzo podobnych wyników – różnica, którą poczujesz w portfelu bardziej niż we fryzurze.

Jeśli mówimy o której suszarce ja faktycznie myślę, że powinieneś kupić, to jest Suszarka BaBylissPro Nano Titanium—nasz zwycięzca Best General spośród kilkunastu przetestowanych przez nas suszarek do włosów. Przewyższała obie te drogie suszarki i kosztuje ułamek jednej z nich. Dzięki BaBylissPro uzyskałem gładszy wybuch w mniej więcej taki sam czas i poczułem, że jest wygodny w trzymaniu i ma wiele opcji dzięki trzem ustawieniom temperatury i dwóm ustawieniom prędkości. Jasne, nie ma szumu Dysona, ale moim zdaniem jest to obecnie najlepsza suszarka do włosów.

Kup suszarkę do włosów Dyson Supersonic od Amazon za 459,95 USD

Kup szybkoschnącą suszarkę do włosów Shark Hyperair od Amazon za 199,99 USD

Kup suszarkę BaBylissPro Nano Titanium od Walmart za 65 USD

Eksperci ds. produktów w Reviewed zaspokoją wszystkie Twoje potrzeby zakupowe. Obserwuj Zrecenzowano w dniu Facebook, Świergot, Instagram, TIK Toklub Flipboard najnowsze oferty, recenzje produktów i nie tylko.

Ceny były dokładne w momencie publikacji tego artykułu, ale z czasem mogą ulec zmianie.

Back to top button