Recenzje

Recenzja Jabra Elite 5 True Wireless

Rodzaj


W uchu

Załącznik


Zamknięty tył

Bezprzewodowy


Naprawdę bezprzewodowy

Transduktor


Dynamiczny

Redukcja szumów


TAk

mikrofon


TAk

Jabra Elite 5 True Wireless to jedne z najlepszych słuchawek dousznych Jabra do codziennego użytku. Mają hybrydowy system aktywnej redukcji szumów (ANC), który działa lepiej niż inne słuchawki ANC z linii Jabra Elite, takie jak Jabra Elite 4 Active True Wireless. Chociaż brakuje im funkcji Multisensor Voice dostępnej w zestawie Jabra Elite 7 Pro True Wireless, która pomaga wyeliminować szum wiatru podczas rozmowy, wychwytując głos za pomocą przewodnictwa kostnego wzdłuż szczęki, nadal mają dobrą jakość mikrofonu, co czyni je solidnym wyborem dla połączeń. Możesz także sparować słuchawki z dwoma urządzeniami jednocześnie i ładować etui bezprzewodowo. Jednakże, niektórzy użytkownicy zgłosiło syczenie w jednej lub obu słuchawkach dousznych.

Nasz werdykt


6.5

Neutralny dźwięk


Jabra Elite 5 True Wireless nie wyróżniają się neutralnym dźwiękiem. Charakteryzują się czystym i zrównoważonym profilem dźwiękowym, ale w ich niskim basie występuje duży spadek, co oznacza, że ​​w dźwięku brakuje dudnienia i dudnienia. Mają też spadek w środkowej części, który przesuwa wokale i instrumenty prowadzące na tył miksu. Ich pasywna scena dźwiękowa nie jest zbyt wciągająca, ale wynika to z ich konstrukcji dousznej. Na szczęście 5-pasmowy korektor i ustawienia wstępne w aplikacji pomagają precyzyjnie dostroić dźwięk do własnych upodobań.

Zalety

 • 5-pasmowy EQ z ustawieniami w aplikacji towarzyszącej.

Cons

 • Słaba pasywna scena dźwiękowa.

Zobacz nasze zalecenia dotyczące neutralnego dźwięku


7.6

Dojazdy/podróże


Jabra Elite 5 True Wireless są dobre do dojazdów do pracy i podróży. Są wygodne, przenośne i mają osiem godzin ciągłej pracy na baterii. Mogą biernie blokować niektóre hałasy i chociaż mają system ANC, nadal mają trudności z blokowaniem niskich pomruków silników autobusów i samolotów. Nadal mogą pomóc w wyciszeniu dźwięków średniego zasięgu, takich jak paplanina otoczenia.

Zalety

 • Dobrze zbudowany i wygodny.
 • Ośmiogodzinna ciągła żywotność baterii.

Cons

 • Przeciętny ANC.

Zobacz nasze zalecenia dotyczące dojazdów do pracy/podróży


8.2

Sport/Fitness


Jabra Elite 5 True Wireless świetnie nadają się do uprawiania sportu i fitnessu. Dzięki wygodnemu i głębokiemu dopasowaniu do ucha, a także klasie ochrony IP55 zapewniającej ochronę przed kurzem i bezpośrednim kontaktem z wodą, nie narażasz ich na wypadnięcie lub uszkodzenie podczas biegu. Jednak brakuje im płetw stabilizujących i mogą wyskoczyć podczas intensywnych ćwiczeń.

Zalety

 • Dobrze zbudowany i wygodny.
 • Ośmiogodzinna ciągła żywotność baterii.

Cons

 • Przeciętny ANC.

Zobacz nasze rekomendacje dotyczące sportu/fitnessu


7.0

Gabinet


Jabra Elite 5 True Wireless są przyzwoite do użytku biurowego. Są wygodne i mają osiem godzin ciągłej pracy na baterii, co oznacza, że ​​wystarczą na cały dzień na jednym ładowaniu. Wykonują dobrą robotę, eliminując wysokie częstotliwości, takie jak rozmowy biurowe i prawie nie wyciekają dźwięku. Obsługują również parowanie wielu urządzeń, co oznacza, że ​​możesz z łatwością przełączać się między telefonem a laptopem.

Zalety

 • Dobrze zbudowany i wygodny.
 • Obsługuje parowanie wielu urządzeń.

Cons

 • Przeciętny ANC.
 • Mikrofon ma zadowalającą obsługę szumów.

Zobacz nasze rekomendacje dotyczące biura


5.6

Gry bezprzewodowe


Jabra Elite 5 True Wireless to słuchawki obsługujące wyłącznie technologię Bluetooth, co oznacza, że ​​ich opóźnienie jest prawdopodobnie zbyt duże do grania bezprzewodowo.

Zobacz nasze zalecenia dotyczące gier bezprzewodowych


5.4

Gry przewodowe


Jabra Elite 5 True Wireless to prawdziwie bezprzewodowe słuchawki i nie można ich używać przewodowo.


6.8

Rozmowy telefoniczne


Jabra Elite 5 True Wireless są rozsądne do rozmów telefonicznych. Zintegrowany mikrofon zapewnia dobrą jakość nagrywania, dzięki czemu Twój głos brzmi czysto i zrozumiałie, ale po drugiej stronie linii jest trochę cienko. Mikrofon dobrze izoluje Twój głos od hałasu tła w głośnym otoczeniu, takim jak ruchliwa stacja metra. Mimo że te pąki mają ANC, nadal mają przeciętną ogólną izolację akustyczną, więc usłyszenie rozmowy może być trudne na zatłoczonej stacji kolejowej lub w biurze.

Zalety

 • Dobrze zbudowany i wygodny.

Cons

 • Mikrofon ma zadowalającą obsługę szumów.


 • 6.5

  Neutralny dźwięk


 • 7.6

  Dojazdy/podróże


 • 8.2

  Sport/Fitness


 • 7.0

  Gabinet


 • 5.6

  Gry bezprzewodowe


 • 5.4

  Gry przewodowe


 • 6.8

  Rozmowy telefoniczne

+ Stwórz własne

 1. Zaktualizowano 1 grudnia 2022 r.:
  Opublikowano recenzję.
 2. Zaktualizowano 22 listopada 2022 r.:
  Opublikowano wczesny dostęp.

Sprawdź cenę

ZOBACZ AKTUALNE OFERTY I TRENDY CENOWE

Różnice między rozmiarami i wariantami

Jabra Elite 5 True Wireless są dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych: „Titanium Black” i „Gold Beige”. Przetestowaliśmy wariant „Titanium Black” i tutaj możesz zobaczyć etykietę naszego modelu. Jeśli natkniesz się na inny wariant, daj nam znać w dyskusjach, a my zaktualizujemy naszą recenzję.

W porównaniu do innych słuchawek

Jabra Elite 5 True Wireless działają podobnie do innych słuchawek dousznych Jabra, więc możesz wybrać jedno lub drugie, w zależności od preferencji. W porównaniu z innymi produktami Jabra, takimi jak Jabra Elite 7 Active True Wireless i Jabra Elite 3 True Wireless, te pąki mają cieplejszy dźwięk, który możesz preferować, jeśli lubisz przytulne wokale i instrumenty bez ciężkiego basu. Jabra Elite 7 Active True Wireless ma również lepszą funkcję ANC dla niskich częstotliwości, która może tłumić dudnienie silników autobusów i samolotów podczas podróży.

Jeśli szukasz więcej wkładek dousznych, zapoznaj się z naszymi zaleceniami dotyczącymi najlepszych wkładek dousznych Jabra, najlepszych wkładek dousznych z redukcją szumów i najlepszych bezprzewodowych wkładek dousznych Bluetooth.

Jabra Elite 7 Pro True Wireless

Jabra Elite 7 Pro True Wireless to lepsze słuchawki niż Jabra Elite 5 True Wireless. Elite 7 pro są wygodniejsze, mają lepszą izolację akustyczną i mają bardziej neutralny profil dźwiękowy, dzięki czemu są wystarczająco wszechstronne dla większości rodzajów dźwięku. Jednak Jabra Elite 5 może lepiej oddzielić Twój głos od szumu tła podczas rozmowy.

Jabra Elite 7 Active True Wireless

Jabra Elite 7 Active True Wireless brzmią lepiej i są wygodniejsze niż Jabra Elite 5 True Wireless. Te słuchawki douszne przewyższają Elite 5 pod względem izolacji akustycznej i neutralności profilu dźwiękowego, co niektórzy użytkownicy mogą preferować. Mają również stopień ochrony IP57 pod względem odporności na kurz i wodę w porównaniu z IP55 Elite 5, dzięki czemu Elite 7 Active jest lepszym wyborem do uprawiania sportu i fitnessu. Żaden model nie jest wyposażony w płetwy stabilizujące, ale oba modele pozostają w uchu podczas intensywnych ćwiczeń. Mają też taki sam ośmiogodzinny ciągły czas pracy na baterii.

Sony WF-1000XM4 prawdziwie bezprzewodowy

Sony WF-1000XM4 Truly Wireless to ogólnie lepsze słuchawki douszne niż Jabra Elite 5 Truly Wireless. Sony ma ciepły profil dźwiękowy z większą ilością basów, co niektórzy użytkownicy mogą preferować, oraz dłuższą ciągłą żywotność baterii wynoszącą 10,5 godziny. ANC w Sony wycisza więcej hałasu silnika autobusu i samolotu, co czyni je idealnym wyborem dla osób dojeżdżających do pracy. Jednak Sony nie oferuje parowania wielu urządzeń, w przeciwieństwie do Jabra, która może łączyć się z dwoma urządzeniami jednocześnie.

Anker Soundcore Liberty 3 Pro prawdziwie bezprzewodowy

Anker Soundcore Liberty 3 Pro Truly Wireless mają znacznie lepszą ANC niż Jabra Elite 5 True Wireless. Anker blokuje więcej dźwięków z otoczenia, a także zapewnia profil dźwiękowy z mocniejszym basem, co może być pożądane, jeśli słuchasz hip-hopu lub EDM. Są również wygodniejsze niż Jabra i obsługują LDAC do odtwarzania dźwięku Hi-Res. Jednak wytrzymują one tylko około pięciu godzin na jednym ładowaniu, w porównaniu z ośmiogodzinnym ciągłym czasem pracy baterii Jabra. Anker również nie obsługuje parowania wielu urządzeń, podczas gdy Jabra może sparować maksymalnie dwa urządzenia jednocześnie.

Back to top button