Recenzje

Recenzja Audio-Technica ATH-R70x

Audio-Technica ATH-R70x to od dawna otwarta opcja tego producenta dla słuchawek audiofilskich. Są lekkie, a nauszniki są wyposażone w aluminiową obudowę z siatki o strukturze plastra miodu, która pomaga stworzyć naturalną i otwartą pasywną scenę dźwiękową. Wyposażone są w kilka unikalnych funkcji, takich jak system podkładek pod głowę 3D Wing Support zaprojektowany w celu zmniejszenia dyskomfortu w pałąku na głowę, a także unikalny system kabli, który umożliwia użycie dowolnego kabla w dowolnym sterowniku, jednocześnie uzyskując odpowiedni kanał L/R. Mają impedancję 470 omów (czułość 96 dB) i potrzebują wzmacniacza do ich napędzania. Chociaż często porównuje się je do Sennheiser HD 600, jeśli chodzi o dźwięk, warto je rozważyć, jeśli szukasz lekkich słuchawek średniej klasy z wciągającym dźwiękiem.

Nasz werdykt


8.2

Neutralny dźwięk


Audio-Technica ATH-R70x świetnie nadają się do neutralnego dźwięku. Mają ciepły profil dźwiękowy, który nadaje dźwiękowi dodatkową pełnię, a także dobrze zbalansowaną średnicę, która dokładnie odtwarza wokale i instrumenty prowadzące. Podczas gdy ich otwarta konstrukcja tworzy otwartą i naturalną scenę dźwiękową, ich małe nauszniki mogą nie być najwygodniejsze, jeśli masz większe uszy. Ich wysoka impedancja oznacza również, że będziesz potrzebować wystarczająco mocnego wzmacniacza, aby w pełni je wykorzystać.

Zalety

 • Dobra pasywna scena dźwiękowa.

Cons

 • Małe nauszniki, które mogą nie być wygodne dla użytkowników z dużymi uszami.

Zobacz nasze zalecenia dotyczące neutralnego dźwięku


3.7

Dojazdy/podróże


Audio-Technica ATH-R70x nie są przeznaczone do dojazdów do pracy i podróży. Ich otwarta konstrukcja przepuszcza hałas silników i innych osób dojeżdżających do pracy. Przeciekają również dużo dźwięku, nie można ich złożyć do bardziej kompaktowego kształtu, a ich etui nie chroni przed uszkodzeniem podczas podróży. Potrzebują również potężnego wzmacniacza, aby zapewnić dobry dźwięk.

Zalety

 • Dobra pasywna scena dźwiękowa.

Cons

 • Zła izolacja akustyczna.
 • Wyciek przy dużych ilościach.
 • Małe nauszniki, które mogą nie być wygodne dla użytkowników z dużymi uszami.

Zobacz nasze zalecenia dotyczące dojazdów do pracy/podróży


5.3

Sport/Fitness


Audio-Technica ATH-R70x nie są zalecane do uprawiania sportu. Nie zagłuszają hałasu na siłowni i nie stabilnie leżą na głowie podczas umiarkowanych ćwiczeń. Dodatkowo ich kabel może zaczepić się o sprzęt do ćwiczeń i uszkodzić słuchawki. Potrzebują też wzmacniacza, aby wydobyć z nich jak najwięcej, co dodaje dodatkowy, nieporęczny element, o który należy się martwić na siłowni.

Zalety

 • Dobra pasywna scena dźwiękowa.

Cons

 • Zła izolacja akustyczna.
 • Wyciek przy dużych ilościach.
 • Małe nauszniki, które mogą nie być wygodne dla użytkowników z dużymi uszami.

Zobacz nasze rekomendacje dotyczące sportu/fitnessu


4.5

Gabinet


Audio-Technica ATH-R70x są złe dla biura. Nie mają mikrofonu do rozmów, nie blokują hałasu otoczenia i nie przepuszczają dźwięku, co oznacza, że ​​będziesz słyszeć ludzi wokół ciebie, a ludzie wokół ciebie będą słyszeć twój dźwięk. Jeśli jednak pracujesz w domu lub masz własne biuro, warto je rozważyć, jeśli cenisz sobie jakość dźwięku.

Zalety

 • Dobra pasywna scena dźwiękowa.

Cons

 • Zła izolacja akustyczna.
 • Wyciek przy dużych ilościach.
 • Brak mikrofonu.
 • Małe nauszniki, które mogą nie być wygodne dla użytkowników z dużymi uszami.

Zobacz nasze rekomendacje dotyczące biura


4.5

Gry bezprzewodowe


Nie możesz używać Audio-Technica R70x bezprzewodowo, a zatem nie możesz ich używać do gier bezprzewodowych.

Zobacz nasze zalecenia dotyczące gier bezprzewodowych


6.6

Gry przewodowe


Audio-Technica ATH-R70x są odpowiednie do gier przewodowych, jeśli nie potrzebujesz wbudowanego mikrofonu. Ich otwarta konstrukcja tworzy otwartą i wciągającą scenę dźwiękową z precyzyjnie rozmieszczonymi efektami, takimi jak kroki na obrazie stereo. Brakuje im dudniącego, dudniącego niskiego basu, ale z drugiej strony efekty dźwiękowe, takie jak kroki i eksplozje, wciąż brzmią ciepło.

Zalety

 • Dobra pasywna scena dźwiękowa.
 • Spójne dostarczanie dźwięku.

Cons

 • Brak mikrofonu.
 • Małe nauszniki, które mogą nie być wygodne dla użytkowników z dużymi uszami.


1.5

Rozmowy telefoniczne


Audio-Technica ATH-R70x nie nadają się do rozmów telefonicznych, ponieważ nie mają mikrofonu. Jeśli używasz zewnętrznego mikrofonu, nadal będą one powodować wyciek dźwięku z rozmowy, co oznacza, że ​​ludzie wokół Ciebie będą słyszeć Twoją rozmowę.


 • 8.2

  Neutralny dźwięk


 • 3.7

  Dojazdy/podróże


 • 5.3

  Sport/Fitness


 • 4.5

  Gabinet


 • 4.5

  Gry bezprzewodowe


 • 6.6

  Gry przewodowe


 • 1.5

  Rozmowy telefoniczne

+ Stwórz własne

 1. Zaktualizowano 23 stycznia 2023 r.:
  Opublikowano recenzję.
 2. Zaktualizowano 13 stycznia 2023 r.:
  Opublikowano wczesny dostęp.

Sprawdź cenę

ZOBACZ AKTUALNE OFERTY I TRENDY CENOWE

Różnice między rozmiarami i wariantami

Audio-Technica ATH-R70x są dostępne w jednym wariancie kolorystycznym: „czarny”; etykietę naszej jednostki można zobaczyć tutaj. Jeśli natkniesz się na inny wariant tych słuchawek, daj nam znać w sekcji dyskusji poniżej.

W porównaniu do innych słuchawek

Wydane w 2015 roku słuchawki Audio-Technica ATH-R70x stały się jednymi z najpopularniejszych audiofilskich słuchawek z otwartą tylną częścią średniej klasy na rynku. Są wyjątkowe w ofercie Audio-Technica, ponieważ większość ich słuchawek, takich jak Audio-Technica ATH-M50x, jest zamknięta i przeznaczona do użytku codziennego lub studyjnego. Wyposażone są w wciągającą pasywną scenę dźwiękową i system 3D Wing Support, który eliminuje dyskomfort na czubku głowy. Jednak ATH-R70x są znacznie mniejsze niż tradycyjne słuchawki audiofilskie, takie jak Audio-Technica ATH-AD700X, i mogą nie być wygodne, jeśli masz większe uszy. Nadal dostarczają więcej basów i są wygodniejsze niż inne audiofilskie słuchawki ze średniej półki, takie jak Sennheiser HD 650.

Jeśli szukasz więcej takich słuchawek, sprawdź nasze listy najlepszych słuchawek nausznych, najlepszych słuchawek otwartych i najlepszych słuchawek audiofilskich.

AKG K712 PRO

Audio-Technica ATH-R70x są nieco lepsze pod względem neutralnego dźwięku niż AKG K712 PRO. Audio-Technica ma ogólnie więcej basów i bardziej neutralną średnicę, co daje ciepły miks z wyraźnymi i obecnymi instrumentami prowadzącymi i wokalami, co niektórzy użytkownicy mogą preferować. Z drugiej strony AKG mają lepiej zbalansowany zakres wysokich tonów, dzięki czemu wokale i sybilanty zabrzmią ostro i szczegółowo. Jednak ich pasywna scena dźwiękowa nie wydaje się tak naturalna i otwarta, jak Audio-Technica.

Sennheisera HD600

Audio-Technica ATH-R70x i Sennheiser HD 600 to słuchawki audiofilskie o bardzo podobnych parametrach. Podczas gdy Audio-Technica ma niższe rozszerzenie basów, Sennheisery mają dokładniejsze dostarczanie wysokich tonów i bardziej neutralną charakterystykę częstotliwościową. Mają jednak większą siłę docisku niż Audio-Technica, przez co są mniej wygodne w noszeniu podczas długich odsłuchów. Ich pasywna scena dźwiękowa również nie jest tak szeroka i naturalna jak w przypadku Audio-Technica.

Audio-Technica ATH-M50x

Audio-Technica ATH-M50x i Audio-Technica ATH-R70x to różne rodzaje słuchawek audiofilskich, a Twoje preferencje dotyczące konstrukcji otwartej lub zamkniętej określą, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. ATH-M50x z zamkniętym tyłem mają ogólnie więcej basów, co sprawi, że brzmienie EDM i hip-hopu będzie mocniejsze i pełniejsze. Jednak średni zakres nie jest tak dobrze zrównoważony jak w ATH-R70x, który ma również lepszą spójność pasma przenoszenia. Podczas gdy ATH-M50x mają kiepską pasywną scenę dźwiękową ze względu na ich zamkniętą konstrukcję, blokują nieco więcej hałasu i przepuszczają znacznie mniej dźwięku, dzięki czemu są bardziej odpowiednie do podcastów lub zwykłego słuchania.

Sennheisera HD 560S

Sennheiser HD 560S to lepsze słuchawki audiofilskie niż Audio-Technica ATH-R70x. Sennheisery mają więcej niskiego basu i lepiej zbalansowane wysokie tony, co daje miksowi pełniejsze brzmienie i wyraźniejsze sybilanty. Są również nieco bardziej stabilne niż Audio-Technica, ale otwarta konstrukcja Sennheisera nie tworzy tak otwartej i naturalnie brzmiącej sceny dźwiękowej jak Audio-Technica.

Back to top button