Recenzje

Oto jak testujemy pralki w recenzowanym laboratorium

Od ponad dekady zespół recenzowanego laboratorium testuje duże urządzenia — od lodówek, przez zmywarki, po pralki i suszarki. W sumie spędziliśmy ponad 12 000 godzin na testowaniu każdego rodzaju urządzenia, które możesz kupić do swojego domu.

Źródło: Recenzja / Timothy Renzi

Kontrolujemy wszystko w procesie testowania, od temperatury i jakości wody po detergent, a nawet plamy.

Jeśli chodzi o pralki, przejrzeliśmy modele niemal każdej popularnej marki – między innymi Maytag, LG, Electrolux, Samsung, GE i Whirlpool – i w każdym stylu – ładowane od przodu, ładowane od góry, centra pralnicze i jednostki kombinowane.

Kiedy dostarczamy pralkę do naszych laboratoriów w celu przetestowania, poddajemy ją temu samemu rygorystycznemu, znormalizowanemu procesowi testowania, któremu poddajemy każdą pralkę. Sami opracowaliśmy tę baterię testów w oparciu o standardy branżowe, badania klientów i lata praktycznego doświadczenia.

Nasze testy są nadzorowane przez głównego naukowca Reviewed, dr Davida Ellerby’ego, i koncentrują się na zrównoważeniu siły szorowania plam z uszkodzeniami spowodowanymi nadmiernym zużyciem mechanicznym na ubraniach.

Według Ellerby: „Teoretycznie łatwo jest wyczyścić ubrania: zanurzasz je w gorącej wodzie i chemikaliach, aż brud odpadnie. W praktyce zniszczyłoby to większość tkanin. Dlatego skupiamy się w naszych testach na usuwaniu plam i ścieraniu się tkanin dla każdego cyklu prania. W laboratorium szukamy pralek, które trafią w idealne miejsce, w którym wysokowydajne czyszczenie nie zniszczy ubrań”.

Oto przegląd tego, jak testujemy pralki w recenzowanych laboratoriach i dlaczego przeprowadzamy takie testy.

Standaryzowane plamy umożliwiają spójne testowanie

Trzy paski plam AHAM w różnych warunkach.

Źródło: Recenzja / Timothy Renzi

Powyżej widać kilka znormalizowanych pasków bejcy AHAM. Ten w środku jest przed praniem, podczas gdy wyblakłe paski na górze i na dole przeszły cykl prania.

Aby sprawdzić, jak pralka czyści ubrania, potrzebujemy najpierw brudnych ubrań — a przynajmniej kilku typowych plam. Tutaj jest SZYNKA pojawiają się paski plam. AHAM to skrót od Association of Home Appliance Manufacturers, a ich standardy testowania zapewniają spójność wśród producentów urządzeń i recenzentów, takich jak my.

Te standardowe paski zawierają próbki potu, oleju, kakao, krwi i czerwonego wina. Co robimy, to dokładnie mierzymy każdą próbkę za pomocą spektroskopu, co pozwala nam poznać jej dokładną wartość koloru.

Pasek plamy mocujemy do jednej z rzeczy w standardowym wsadzie prania AHAM, który składa się z ręczników, poszewek na poduszki i prześcieradeł. Następnie napełniamy pralkę naszym standardowym detergentem do prania i uruchamiamy cykl prania.

Po zakończeniu cyklu ponownie mierzymy próbki za pomocą spektroskopu, aby określić ich wartości koloru po praniu. Wykorzystując próbkę kontrolną jako punkt odniesienia, możemy następnie dokładnie określić, ile każdej plamy zostało wypłukane podczas cyklu.

Osoba używająca spektroskopu na próbce tkaniny granatowej w celu sprawdzenia plamy.

Źródło: Recenzja / Timothy Renzi

Ten spektroskop pomaga nam dokładnie zmierzyć, jak coś jest poplamione, zarówno przed, jak i po cyklu prania, co pozwala nam dokładnie określić, ile plamy zostało zmyte.

Jak zauważa Jonathan Chan, nasz kierownik operacji laboratoryjnych: „Nasze testy mają na celu kontrolę jak największej liczby zmiennych, aby wyzerować wydajność pralki. Kontrolujemy temperaturę i twardość wody, zawsze używamy tej samej formuły detergentu, ten sam rodzaj i ilość prania oraz mechanicznie powtarzające się plamy. Kiedy więc mówimy, że jedna pralka jest lepsza od drugiej, prowadzili dokładnie ten sam wyścig”.

Skuteczne cykle wirowania mogą uratować suszarkę

Odzież w jaskrawych kolorach wewnątrz bębna wirującego pralki.

Źródło: Recenzja / Timothy Renzi

Cykl wirowania może usunąć wodę z ubrań znacznie szybciej i przy mniejszym zużyciu energii niż suszarka.

Szorowanie plam nie jest jedyną czynnością, jaką wykonuje pralka. Po zakończeniu rozlewania prania wokół niego należy usunąć jak najwięcej wody w cyklu wirowania.

Cykle wirowania wykorzystują moc bardzo szybkiego wirowania, powodując, że siła odśrodkowa usuwa nadmiar wody z ubrań. Im wyższa prędkość wirowania, tym więcej wody zostaje usunięte. Mierzymy to, ważąc ładunek po zakończeniu cyklu wirowania.

Cykl wirowania jest ważny, ponieważ usuwa funtów wody z ubrań przy stosunkowo niskich nakładach energetycznych. Jedną z najbardziej kosztownych energetycznie rzeczy, które możesz zrobić, jest podgrzanie czegoś, w ten sposób Twoja suszarka usuwa wodę z prania.

Dobry cykl wirowania może zaoszczędzić sporo pracy suszarce, pozwalając jej działać dłużej, zanim konieczna będzie wymiana. Jest również po prostu bezpieczniejszy dla twoich ubrań i powoduje mniejsze uszkodzenia spowodowane zużyciem, ponieważ nie zużywa ciepła.

Szukamy zużycia

Po lewej stronie kwadratowe kawałki postrzępionej tkaniny z dziurami.  Po prawej osoba trzymająca materiał z dziurą w palcach.

Źródło: Recenzja / Timothy Renzi

Te mechaniczne paski działania pomagają nam dokładnie zobaczyć, jak szorstka będzie pralka lub suszarka na twoich ubraniach.

Kluczowymi sposobami, w jakie pralka pozbywa się plam, są działania chemiczne, działania mechaniczne i ciepło. Wszystkie trzy z nich mogą również przyczynić się do uszkodzenia prania w wyniku zużycia, a zwłaszcza działania mechaniczne.

Aby sprawdzić, z jaką siłą zostanie poddane pranie, używamy pasków mechanicznych. Te paski to małe kwadraty tkaniny z pięcioma dziurkami. Wyglądają podobnie do pięciu stron standardowej kostki.

Sposób działania tych pasków polega na tym, że najpierw mocujemy je do ręcznika lub prześcieradła w standardowym obciążeniu, upewniając się, że dziurkowane otwory są czyste i nie ma widocznych luźnych nitek. Po zakończeniu cyklu brzegi tkaniny będą postrzępione, a nici będą odrywane od głównej części tkaniny.

Następnie bardzo cierpliwy technik laboratoryjny liczy ręcznie każdą poluzowaną nić w ten sposób — im więcej luźnych nitek, tym ostrzejsze działanie mechaniczne.

Kontrolujemy ogólną wydajność pralki

Dzięki naszej rozbudowanej konfiguracji testowej jesteśmy również w stanie dokładnie monitorować, ile wody i energii zużywa każda pralka do ukończenia cyklu prania.

Znając ilość wody i energii elektrycznej doprowadzanej do pralki, w połączeniu z tym, jak czysta pralka jest w stanie włożyć pranie, możemy określić, jak wydajna jest pralka. Jeśli pralka jest w stanie zapewnić taką samą jakość czyszczenia i zużywa mniej wody i prądu, uzyskuje lepsze wyniki niż jednostki, które mniej oszczędnie gospodarują swoimi zasobami.

Używamy również pralki tak jak Ty

Osoba kucająca, aby umieścić białe tkaniny wewnątrz bębna pralki w pomieszczeniu.

Źródło: Recenzja / Timothy Renzi

Podczas korzystania z pralki zwracamy uwagę na wszelkie tarcia, które jej konstrukcja powoduje w doświadczeniu użytkownika, czy to podczas ładowania, rozładowywania, czy dziurkowania w następnym cyklu prania.

Ważną częścią testowania dowolnego urządzenia jest faktyczne użycie tego cholerstwa. Pralka może mieć nienaganną moc czyszczenia, ale jeśli elementy sterujące nie reagują lub są mylące lub sama maszyna jest po prostu niewygodna do załadowania, może to znacznie osłabić wrażenia z użytkowania maszyny.

W związku z tym upewniamy się, że wchodzimy i używamy każdej pralki tak, jak używamy ich w prawdziwym świecie. Ładujemy i rozładowujemy pranie, programujemy w cyklach, otwieramy i zamykamy drzwi kilkadziesiąt razy. Dbamy o to, aby wyczuć maszynę i dowiedzieć się, co jest potrzebne do jej prawidłowej obsługi.

Zawsze aktualizujemy nasze testy wraz z rozwojem technologii pralek

Pięć okrągłych szalek Petriego z rosnącymi na nich kulturami.

Źródło: recenzja / David Ellerby

Kiedy myjki zaczęły nakładać powłokę antybakteryjną na różne powierzchnie, zaczęliśmy wybijać szalki Petriego.

To, że jesteśmy pewni naszej obecnej baterii testów, nie oznacza, że ​​nie zawsze się poprawiamy. Ponieważ nowe funkcje zaczynają pojawiać się w pralkach, wspólnie opracowujemy nowe testy, aby upewnić się, że te funkcje działają dokładnie tak, jak obiecują producenci.

Jednym z nowszych testów, nad którymi pracujemy, jest metoda testowania powierzchni antybakteryjnych. W szczególności firma GE stosuje powłokę antybakteryjną Microban na różnych często dotykanych powierzchniach swoich urządzeń.

Aby dowiedzieć się, jak skuteczna była ta powłoka, pobraliśmy kultury z różnych obszarów wokół pralki, w tym z powierzchni antybakteryjnych, aby zobaczyć, jak skuteczna jest powłoka w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się zarazków — jak widać na podstawie przejrzystości dwóch dolnych slajdów, to było skuteczne!

Niezależnie od tego, czy chodzi o nowe powłoki, nowe mocowania, czy nową funkcjonalność, upewnimy się, że jesteśmy tam z najnowszymi i najlepszymi środkami do testowania, czy te funkcje są warte zachodu, czy też są stratą pieniędzy.

Eksperci ds. produktów w Oceniony zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby związane z zakupami. Śledź Zrecenzowano w dniu Facebook, Świergot, Instagram, TIK TokI Flipboard najnowsze oferty, recenzje produktów i nie tylko.

Ceny były aktualne w momencie publikacji tego artykułu, ale z czasem mogą ulec zmianie.

Back to top button