Recenzje

MSI Prestige 13 EVO kryje świetną wydajność w małej obudowie z wyświetlaczem zbyt skromnym jak na swoją cenę

Zalety

 • Lekki jak piórko

 • Doskonała wydajność

 • Wspaniała estetyka

Cons

 • Krótki czas pracy na baterii

 • Niepozorny ekran

 • Zaciśnięta klawiatura

Prestige 13 EVO firmy MSI to dobry laptop z pewnymi rozczarowującymi specyfikacjami w zbyt wysokiej cenie.

O MSI Prestige 13 EVO

Źródło: Recenzja / Timothy Renzi

Bliższe spojrzenie na zawartość MSI Prestige 13 Evo.

Oto specyfikacja laptopa, który testowaliśmy:

 • Cena: 1500 $
 • Edytor: Intel Core i7-1360P
 • Grafika: Intel Iris Xe (zintegrowany)
 • BARAN: 32 GB DDR5 4800 MHz
 • Składowanie: 1 TB
 • Wyświetlacz: 13,3 cala, 1920 x 1200, 60 Hz, IPS
 • Porty: 2 x USB-C (obsługa Thunderbolt 4 do ładowania DisplayPort 2.0 i PD), 1 x USB-A 3.2, 1 x HDMI 2.1, 1 x microSD, 1 x wejście mikrofonowe/wyjście słuchawkowe typu combo
 • Połączenie bezprzewodowe: Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3
 • Kamera: Kamera internetowa na podczerwień 1080p przy 30 kl./s
 • Bateria: 4-ogniwowy polimerowy akumulator litowo-jonowy o pojemności 75 Wh
 • Waga: 2,18 funta
 • Rozmiar: 11,77 x 8,28 x 0,67 cala
 • Gwarancja: 1 rok ograniczonej gwarancji

Model MSI Prestige 13 EVO, który testowaliśmy, kosztuje 1500 USD. Dostępny jest również model z procesorem Intel Core i5-1340P i 16 GB pamięci za około 1300 USD.

Co lubimy

Jego niesamowity gładzik

Dłoń dotykająca gładzika.

Źródło: Recenzja / Timothy Renzi

Jeden z najlepszych gładzików na laptopie z systemem Windows.

Gdybym miał zasłonięte oczy i kazano mi odróżnić gładzik Prestige 13 od gładzika MacBooka Air tylko po dotknięciu, nie jestem pewien, czy byłbym w stanie je właściwie zidentyfikować.

Gładzik Prestige 13 jest niezwykle płynny i spójny, a każde przesunięcie i gest ma doskonałe przyspieszenie i czułość na nacisk, aby poruszać się po ekranie. Lewe i prawe kliknięcia są ręczne (w przeciwieństwie do kliknięć wymuszonych w MacBookach), zapewniając dobrą równowagę między zbyt dużym naciskiem, aby płynnie nawigować, a zbyt małym naciskiem, aby zapobiec błędnym kliknięciom.

To nic nie waży

Jeśli twoje plecy są ciągle obolałe od dźwigania ciężkiego laptopa w torbie, będziesz zachwycony wagą zaledwie 2,18 funta Prestige 13. Pomimo swojej lekkiej obudowy magnezowo-aluminiowa obudowa jest niewiarygodnie sztywna i wydaje się, że wystarczy kilka upadków, zanim pojawią się wgniecenia lub zadrapania. Gwiezdne i eleganckie szare wykończenie laptopa nadaje wyrafinowanej estetyki jego konstrukcji.

Wybór portu i funkcje są również wyjątkowe w laptopie, szczególnie ze względu na jego rozmiar. Nierzadko zdarza się, że 13-calowe laptopy mają tylko dwa porty USB-C i gniazdo słuchawkowe (lub nie mają gniazda słuchawkowego, jeśli patrzysz na Apple MacBook Air M2), ale Prestige 13 ma również port USB-A, port HDMI i czytnik kart microSD.

W górnej części ramki znajduje się ręczna migawka, która blokuje kamerę internetową na wypadek, gdybyś potrzebował dodatkowej warstwy bezpieczeństwa. Kamera internetowa na podczerwień i skaner linii papilarnych na przycisku zasilania zapewniają alternatywny sposób logowania się do urządzenia.

Dobra wydajność i specyfikacja

Źródło: Recenzja / Timothy Rezni

Prestige 13 EVO firmy MSI jest wyposażony w dwa porty USB-C obsługujące Thunderbolt 4 do ładowania przez DisplayPort 2.0 i PD.

W porównaniu z niektórymi innymi najlepszymi laptopami, które sprawdziliśmy w połowie maja 2023 r., generalnie plasuje się pośrodku stawki pod względem wydajności procesora (jednordzeniowy i wielordzeniowy). Potwierdziło to porównanie naszych syntetycznych testów porównawczych z naszymi praktycznymi testami oprogramowania.

Prestige 13 EVO ukończył nasz test porównawczy Excel, który sortuje duży plik formuł i złożonych danych w 37 sekund. To stawia go obok Lenovo Yoga 9i Gen 8 i LG Gram 17, które również mają procesor Intel Core i7-1360P. Swift 3 OLED firmy Acer i Inspiron 14 Plus firmy Dell zajęły drugie miejsce po 42 sekundach z procesorem Intel Core i7-12700H.

Pozostał w tyle za wszystkimi, w tym wszystkimi MacBookami M2, które testowaliśmy, w naszym teście renderowania Blendera 3D. Nadal znalazł się w pierwszej dziesiątce, ale ukończenie renderowania obrazu zajęło nieco mniej niż 4,5 minuty. Niektórym konkurentom zajęło to zaledwie dwie minuty i 50 sekund. To w żaden sposób nie oznacza jednak, że nie możesz używać Prestige 13 EVO firmy MSI do lekkich i średnio zaawansowanych zadań, które obejmują edycję obrazu lub wideo. Oznacza to po prostu, że niektóre zadania zajmą trochę więcej czasu.

Niestety w przypadku tego laptopa obudowa staje się nieprzyjemnie gorąca w dotyku, gdy naciskasz jej elementy w ten sposób. (Temperatura procesora osiągnęła wartość szczytową około 89 stopni Celsjusza.) Staraj się trzymać palce z dala od części obudowy nad klawiaturą, ponieważ to tam laptop nagrzewa się do 48 stopni C. Ty też prawdopodobnie nie chcesz położyć Prestige 13 na kolanach, ale jeśli wykonujesz proste zadania komputerowe, nie musisz się martwić, że zrobi się za gorąco.

Ponadto wentylatory Prestige 13 EVO pozostają imponująco ciche, nawet podczas wykonywania zadań, takich jak renderowanie obrazu 3D.

Czego nie lubimy

Wyświetlacz mógłby być lepszy

Wyświetlacz Prestige 13 EVO jest rozczarowujący jak na laptopa za 1500 USD. Ma solidną maksymalną jasność 480 nitów (więcej niż wymieniona specyfikacja MSI), ale pokrywa tylko 100% standardowej gamy kolorów RGB i 77% gamy kolorów P3 (większość laptopów ma wyświetlacze ze 100% pokryciem P3 w tej cenie ). Co gorsza, wyświetlaczowi IPS o rozdzielczości 19200 x 1200 brakuje ostrości, która szybko staje się standardem wśród morza laptopów premium 2K i 4K.

Wyświetlacz Prestige 13 nie jest obraźliwy, ale nie jest tej samej jakości, co wyświetlacz Apple MacBook Air M2, a nawet Acer Swift 3 OLED, którego cena zaczyna się poniżej 1000 USD. I. Wyświetlacz Prestige 13 nie wystarczy do zadań związanych z multimediami, a niezbyt ostra rozdzielczość może powodować szybsze zmęczenie oczu niż wyświetlacz 2K (przynajmniej dla moich gałek ocznych).

Klawiatura sprawia wrażenie ciasnej

Źródło: Recenzja / Timothy Rezni

Klawiatura Prestige 13 EVO jest ciasna, niezależnie od tego, jak duże są twoje dłonie.

Aby zapewnić wygodę pisania na klawiaturze laptopa, większość producentów laptopów zmniejsza rozmiar klawiatury lub klawisze warstw za pomocą przycisków modyfikujących. Ale Prestige 13 Evo stosuje inne podejście — wciska tyle kluczy, ile tylko może w przestrzeń, zmniejszając rozmiar klucza. Najbardziej wysunięte na lewo klawisze są tym, czego można się spodziewać (od 1u do 2u długości), ale skrajne prawe klawisze są zgniecione w klawisze o szerokości zaledwie ćwierć cala i długości pół cala.

Prawy dolny róg to najbardziej rażąca strefa, z czterema klawiszami strzałek, klawiszami przewijania w górę i w dół, klawiszem kontrolnym i klawiszem z ukośnikiem odwrotnym, wciśniętymi w miejsce, które normalnie odpowiadałoby czterem literom. Klawisz odwrotnego ukośnika jest szczególnie dziwnym dodatkiem, biorąc pod uwagę, że obok klawisza prawego nawiasu kwadratowego w prawym górnym rogu klawiatury znajduje się już standardowy klawisz ukośnika odwrotnego.

Czułem się ograniczony na klawiaturze tego laptopa, a mam małe dłonie! Nie mogę sobie wyobrazić, co może czuć osoba z dużymi dłońmi, próbując korzystać z tej klawiatury laptopa. Ale miałem gorsze doświadczenia z pisaniem.

Kiedy moje palce przystosowały się do nowych rozmiarów klawiszy, cieszyłem się sprężystością klawiszy i niewielkim zakresem ruchu niezbędnym do pisania. Nawet jeśli początkowo mój palec wylądował na niewłaściwym klawiszu, pomyłki były rzadkie ze względu na dużą siłę naciskania klawiszy, która sprawiała, że ​​każde z moich naciśnięć klawiszy było bardziej celowe, ale po pewnym czasie może to być męczące dla niektórych użytkowników.

Żywotność baterii jest krótsza niż oczekiwano

Pomiędzy podstawowymi specyfikacjami wyświetlacza a lekką jak piórko obudową spodziewałbym się, że ten laptop będzie miał monumentalną żywotność baterii. Dobra żywotność baterii dla cienkich i lekkich laptopów powinna wynosić około ośmiu godzin lub więcej, ale Prestige 13 EVO firmy MSI osiągnął około pięciu i pół godziny, kiedy przeprowadziliśmy nasz test baterii. To blednie w porównaniu z laptopami takimi jak MacBook Air i Dell XPS 13, które mają około 15 godzin pracy na baterii, chociaż mają również większe baterie i procesory, które nie potrzebują tak dużej mocy.

Jednak Gram 17 firmy LG ma ten sam procesor co Prestige 13 EVO (i dyskretną kartę graficzną, nie mniej!), Ale baterię 90 Wh, która zapewnia laptopowi ponad 14 godzin zasilania.

Ta rozbieżność sprawiła, że ​​zaczęliśmy się zastanawiać, czy coś jest nie tak z baterią w otrzymanej jednostce testowej, ponieważ inne publikacje, które recenzowały Prestige 13 EVO, miały średnio 12 godzin pracy na baterii lub więcej. Skontaktowaliśmy się z MSI w celu rozwiązania problemu; zaktualizujemy tę część naszej recenzji, jeśli / kiedy otrzymamy odpowiedź i będziemy w stanie zdiagnozować problem.

Czy warto kupić MSI Prestige 13 EVO?

Może, jeśli chcesz przede wszystkim smukłego i lekkiego laptopa

Osoba wpisując na klawiaturze laptopa.

Źródło: Recenzja / Timothy Renzi

Zewnętrzna klawiatura może być dobrym pomysłem.

MSI Prestige 13 EVO w żadnym wypadku nie jest złym laptopem — w rzeczywistości jego fenomenalny gładzik, dobrze zbudowana obudowa i wydajny procesor sprawiły, że korzystanie z niego było przyjemnością. Ponadto ta rzecz waży około dwóch funtów, co czyni ją doskonałym urządzeniem dla tych, którzy desperacko potrzebują najmniejszego i najlżejszego sprzętu. Nie jest na szczycie swojej klasy, ale nadal jest wspaniałym doświadczeniem i wartym rozważenia, jeśli znajdziesz go w sprzedaży.

Jego cena 1500 USD jest głównie tym, co podbija ten laptop od solidnej rekomendacji do być może. Jego obudowa ma jakość wykonania, która potwierdza cenę, ale wyświetlacz 1080p nie ogranicza go, gdy większość laptopów powyżej 1000 USD ma wyświetlacze 2K lub 4K (nawet OLED). Krótka żywotność baterii również go boli, biorąc pod uwagę, ile MSI sprzedawało ten laptop do podróży i przenoszenia.

Jeśli jednak przenośność jest Twoim głównym priorytetem, istnieje wiele świetnych alternatyw, które mają wyświetlacze o wyższej rozdzielczości i znacznie dłuższą żywotność baterii bez ważenia ponad trzech funtów, takie jak Dell XPS 13 (2,6 funta), MacBook Air M2 (2,7 funta) i HP Spectre 14 (3,0 funta).

MSI Prestige 13 Evo byłby kradzieżą za połowę jego ceny. Bycie „dobrym” laptopem to za mało dni, a za 1500 USD MSI Prestige 13 Evo musi przyspieszyć i zapewnić lepszy wyświetlacz i dłuższą żywotność baterii, aby konkurować z rówieśnikami.

Zdjęcie produktu MSI Prestige 13 EVO

MSI Prestige 13 EVO

Bardzo lekki komputer z doładowanym procesorem Intel Core i7 i procesorem 13,3

Kup w Amazonie

Eksperci ds. produktów w Oceniony zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby związane z zakupami. Śledź Zrecenzowano w dniu Facebook, Świergot, Instagram, TIK TokLub Flipboard najnowsze oferty, recenzje produktów i nie tylko.

Ceny były aktualne w momencie publikacji tego artykułu, ale z czasem mogą ulec zmianie.

Sprawdzanie naszej pracy.

Nasz zespół jest tutaj w jednym celu: aby pomóc Ci kupować najlepsze rzeczy i kochać to, co posiadasz. Nasi pisarze, redaktorzy i technicy laboratoryjni mają obsesję na punkcie produktów, które opisujemy, aby upewnić się, że jesteś pewny siebie i zadowolony. Masz inne zdanie na temat czegoś, co polecamy? Napisz do nas, a porównamy notatki.

Napisz do nas e-mail

Back to top button