Recenzje

Jak przygotować się finansowo na koszty energii tej zimy.

Według National Energy Assistance Directors Association średni koszt ogrzewania domu szacuje się na wzrost o 17,8% od sezonu grzewczego zeszłej zimy. Gdy temperatury spadają, a rachunki za ogrzewanie rosną, nadszedł czas, aby pomyśleć o krokach finansowych, które możesz podjąć, aby utrzymać niskie koszty energii tej zimy.

Przyszła jesień, rozgośćmy się. Rozdajemy ognisko z piecem Solo ze stojakiem. Wejdź, aby wygrać od teraz do 18 listopada 2022 r.

1. Zrewiduj swój budżet

Źródło: recenzja / Getty Images / Nando Vidal

Budowa funduszu awaryjnego to jeden ze sposobów zarządzania zimowymi kosztami energii.

Ceny energii prawdopodobnie wzrosną tej zimy. Przygotowując budżet, warto zacząć od zeszłorocznych rachunków, ale można bezpiecznie założyć, że w 2022 r. trzeba będzie odłożyć trochę więcej. „Zachęcam rodziny do ponownego przeanalizowania budżetu na ogrzewanie domu tej zimy, w tym rachunki za prąd, gaz, olej opałowy itp.”, mówi Charles H Thomas III, założyciel i doradca finansowy w Finanse nieustraszonego orła w Południowej Karolinie.

Thomas sugeruje zwiększenie szacunków dotyczących zimowego ogrzewania o co najmniej 10 do 15 procent w stosunku do ubiegłego roku.

2. Oszczędzaj z wyprzedzeniem na zimowe koszty energii

Nigdy nie jest za wcześnie, aby zacząć oszczędzać na zimę. Otwórz konto oszczędnościowe i co miesiąc odkładaj pieniądze na koszty energii. Zanim nadejdzie zima, będziesz mieć wystarczająco dużo oszczędności, aby pokryć te droższe zimowe rachunki. Fundusz awaryjny tylko na zimowe rachunki za energię to dobry sposób na przygotowanie się na wyższe koszty energii.

Jeśli dopiero zaczynasz, poszukaj sposobów na ograniczenie innych wydatków, aby zrobić miejsce na większe rachunki za energię w domu, które nadchodzą. Wycięcie kilku prostych, nieistotnych elementów może być wszystkim, co musisz zrobić, aby zgromadzić oszczędności.

3. Przeprowadź audyt energetyczny swojego domu

Istnieje kilka rozsądnych kroków, które można podjąć, aby zwiększyć efektywność energetyczną domu. Jednak zanim zamówisz hurtową partię izolacji, dowiedz się, jak efektywny jest Twój dom dzięki audytowi energetycznemu. Pomoże to również rozwiązać problemy związane z nieefektywnością i być może będziesz w stanie uzyskać rabaty na nowy sprzęt, który może być potrzebny. A nawet lepiej, w zależności od stanu, audyt może być bezpłatny.

„W wielu stanach oferują teraz bezpłatne lub poważnie obniżone audyty energetyczne. Wykonawca przyjedzie do twojego domu i sprawdzi, czy nie ma wycieków powietrza, nieefektywnego sprzętu, izolacji i nie tylko” — mówi Jay Zigmont, certyfikowany planista finansowy i założyciel Bezdzietne bogactwo. „W wielu przypadkach są w stanie rozwiązać niektóre problemy od razu. Jeśli nie mogą rozwiązać problemów, takich jak stary, nieefektywny system HVAC, mogą zaoferować zniżki i rabaty”.

4. Napełniaj zbiorniki oleju, gdy ceny są niskie

Nie czekaj do ostatniej chwili z napełnieniem zbiorników na olej, którego będziesz potrzebować tej zimy do ogrzania domu rodzinnego. Kupowanie ropy, gdy ceny są niskie, jest mądrym posunięciem finansowym, które pomoże obniżyć koszty energii w Twojej rodzinie.

„Dla tych, którzy korzystają z ogrzewania olejowego, a nie gazowego, korzystne może być napełnianie zbiorników podczas przerw w roku lub gdy ceny spadają”, mówi Jeremy Bohne, doradca finansowy i założyciel Zarządzanie majątkiem Paceline w Bostonie, Massachusetts.

5. Zarejestruj się, aby uzyskać plan budżetowy od przedsiębiorstwa użyteczności publicznej

Dzięki planowi budżetu otrzymasz szacunkowe roczne koszty energii i będziesz płacić bardziej spójny miesięczny rachunek za energię w domu przez cały rok. Po okresie letnim lub jesiennym być może uzyskałeś kredyt, który pomoże w opłaceniu kosztów ogrzewania zimą.

„Jestem wielkim fanem planów budżetowych oferowanych przez większość firm użyteczności publicznej” — mówi Nicholas Tilli, certyfikowany planista finansowy i założyciel Zarządzanie majątkiem Tilli w Minnetonce w stanie Minnesota. „Chociaż niekoniecznie „zmniejszy” to twój rachunek, pomaga uczynić go bardziej przewidywalnym”.

Jeśli nie możesz dołączyć do planu budżetowego z planu narzędziowego, Tilli sugeruje wymyślenie własnego podejścia budżetowego do rachunków za energię. W ten sposób nie zaskoczą Cię wyższe rachunki za energię w miesiącach zimowych.

„Sugeruję, abyś „przeszukał” swoje historyczne transakcje w swoim banku i zobaczył, jakie były twoje koszty energii w zeszłym roku w miesiącach zimowych. Pomoże Ci to przewidzieć oczekiwania budżetowe na nadchodzące miesiące, dzięki czemu nie będziesz całkowicie zaskoczony wyższymi miesięcznymi rachunkami za energię” – mówi Tilli.

6. Nie pozostawiaj termostatu w tej samej temperaturze

Osoba używająca ręki do regulacji temperatury na termostacie w domu.

Źródło: recenzja / Getty Images / BrianAJackson

Szacuje się, że tej zimy rachunki za ogrzewanie domów wzrosną o 17,8%.

Oto prosta, oszczędzająca pieniądze wskazówka, która obniży rachunki za energię.

Kiedy wychodzisz z domu do pracy, pamiętaj o obniżeniu termostatu w domu. Ta prosta czynność pomoże obniżyć rachunki za energię w domu. Możesz podkręcić ogrzewanie po powrocie do domu z pracy.

„Jeśli wyjeżdżasz do pracy lub na inne wycieczki, (obniż) termostat o kilka stopni” — mówi Thomas. „Badanie Departamentu Energii wykazało, że zmiana termostatu o 7 do 10 stopni przez 8 godzin dziennie może zaoszczędzić do 10% rocznie. Programowalny termostat też może w tym pomóc”.

Eksperci ds. produktów w Reviewed zaspokoją wszystkie Twoje potrzeby związane z zakupami. Śledź Zrecenzowano w dniu Facebook, Świergot, Instagram, TIK Toklub Flipboard najnowsze oferty, recenzje produktów i nie tylko.

Ceny były aktualne w momencie publikacji tego artykułu, ale z czasem mogą ulec zmianie.

Back to top button