Recenzje

5 sprawdzonych przez projektantów sposobów na powiększenie pokoju

Kiedy Twoja wyobraźnia jest nieograniczona, ale Twoja przestrzeń jest niewielka, nadal istnieje wiele sposobów na maksymalne wykorzystanie wystroju wnętrza. Od mieszkań miejskich o małej powierzchni po ciasne mieszkania, które dzielisz ze współlokatorami, poprosiliśmy ekspertów od projektowania o wskazówki, jak sprawić, by pokój wydawał się większy.

Przy odrobinie wiedzy możesz oszukać oczy, aby pomyślały, że masz więcej miejsca niż w rzeczywistości. Jeśli chodzi o to, jak sprawić, by pokój wyglądał na większy, oto pięć rzeczy, które możesz zrobić już teraz.

1. Posprzątaj bałagan

Źródło: recenzja / La Jolíe Muse

Wykorzystaj tę okazję do przechowywania rzeczy, z którymi nie możesz się rozstać jeszcze całkiemale są zmęczeni patrzeniem.

Najłatwiejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby pokój wyglądał na większy, jest uporządkowanie bałaganu, umieszczenie go w odpowiednich pojemnikach i koszach do przechowywania, aby zapewnić, że płaskie powierzchnie nie będą używane.

Ta czysta wizualna przestrzeń wraz z wyraźną ścieżką spacerową przez pokój będzie wyglądać i sprawiać wrażenie czystszej i bardziej otwartej.

„Twoje oko powinno być w stanie wyraźnie podróżować po domu bez przeszkód. Biała przestrzeń zapewnia wizualny „oddychający pokój”, który sprawi, że miejsce będzie bardziej ekspansywne i mniej ciasne” — mówi Martynas Mandrijauskas, ekspert ds. projektowania w brytyjskiej firmie Instrument Furniture. „Oczyszczenie pokoju ze zbędnych przedmiotów sprawi, że wyda się znacznie większy”.

36 dolarów na Amazonie

Od 36 $ w West Elm

2. Zdefiniuj centralny punkt w pomieszczeniu

Po lewej kolorowa grafika ścienna z TheModernArtShop.  Po prawej wisząca roślina doniczkowa.

Źródło: recenzja / TheModernArtShop / Riseon

Punkty centralne i ściany akcentujące nadadzą Twojemu domowi wyrazisty charakter.

Teraz, gdy masz czyste płótno z czystymi podłogami i czystymi blatami, nadszedł czas, aby wykazać się kreatywnością dzięki wizualnej równowadze. Użyj punktu centralnego, aby skierować oko w górę, wzdłuż linii oczu lub powyżej, sugeruje Mandrijauskas.

„Powodem, dla którego przestrzeń wydaje się większa, jest to, że odciąga uwagę od podłogi (lub jej braku) i kieruje ją w górę na sufit” — mówi.

Podwyższone meble dają złudzenie przestrzeni i mogą wyglądać na lżejsze (wybór mebli z lżejszych materiałów również może pomóc).

„Na przykład sofa lub łóżko z podniesionymi nogami pozwoli zobaczyć więcej miejsca na podłodze i odciążyć dolną połowę pokoju, upewniając się, że na podłodze nie ma nic nieporęcznego” — kontynuuje.

Akcentujące ściany, grafika i pionowe pasy również pomagają osiągnąć ten efekt.

Zamocowanie telewizora na ścianie to prosta sztuczka, która nie tylko zwolni cenną przestrzeń na podłodze, ale także pomoże skierować uwagę w górę.

Możesz także użyć wysokich lub wiszących roślin i przedmiotów tworzących pionowe linie, takich jak lampy podłogowe, aby podkreślić wysokość pomieszczenia.

29 dolarów na Amazonie

Od 111 USD na Etsy

3. Zawieś wysoko zasłony

Z lewej złoty karnisz.  Po prawej firana podtrzymywana przez złoty karnisz zamontowany na ścianie.

Źródło: Recenzja / Umbra

Nie poprzestawaj na blindach. Ulepsz swoje okna za pomocą nowego karnisza i pasujących zasłon, aby uzyskać nowy, świeży klimat.

Małe pomieszczenia nie zawsze mają duże okna, które mogą sprawić, że pomieszczenie wyda się większe. Łatwym złudzeniem, aby okna wydawały się większe, jest zawieszenie karniszy wyżej i szerzej niż ich ramy.

Jako ogólną wskazówkę, spróbuj zwisać karnisze o około 15 cali szerokości poza ramą okna i od 6 do 10 cali wyżej, według Mandrijauskas. Dzięki temu rama okienna będzie wydawać się większa niż jest w rzeczywistości.

Niezależnie od ich wielkości, ważne jest również, aby zachować czysty widok na okna.

„Upewnij się, że nie są zasłonięte dużymi meblami, ponieważ sprawią, że okno będzie wyglądać na mniejsze i zablokuje światło” – mówi.

Zamiast tego wybierz mniejsze elementy w pobliżu okna, aby pomóc w wizualnej skali pomieszczenia.

25 dolarów na Amazonie

4. Sprężyna do mebli z wbudowanym schowkiem

Po lewej czarno-biała podnóżek do przechowywania First Hill FHW.  Po prawej biała kanapa od RoveConcepts.

Źródło: recenzja / First Hill FHW / RoveConcepts

Kto może odmówić odrobiny dodatkowej przestrzeni do przechowywania?

Wielofunkcyjne meble typu „dwa w jednym” to korzystne rozwiązanie dla efektywnego wykorzystania przestrzeni. Tłumaczenie: Mniej mebli zajmuje mniej miejsca. Pomyśl o składanych stołach, rozkładanych sofach, meblach do układania w stosy i stołach ze schowkiem, które zaoszczędzą miejsce i pozwolą przekształcić przestrzeń za pomocą kilku prostych regulacji.

Sprytne elementy, takie jak podnóżek Elaina Square Fabric Storage Ottoman, służą jednocześnie jako miejsce do siedzenia, a łóżka do spania, takie jak ten Milo od Rove Concepts, w ciągu minuty zamieniają mały salon w pokój gościnny.

2499 USD w RoveConcepts

111 dolarów na Amazonie

5. Dodaj lustro do miksu

TK

Źródło: recenzja / Cassilando / Urban Outfitters

Elegancki wygląd i kształt tych luster sprawiają, że są one nietradycyjnym wyborem.

Dodanie lustra do swojej przestrzeni jest prawdopodobnie jednym z najszybszych sposobów, aby mały pokój wyglądał na większy.

„Nie jest tajemnicą, że lustra mogą sprawić, że pomieszczenie wyda się większe, tworząc iluzję większej przestrzeni. Dodają głębi i atrakcyjności pomieszczeniu. Kreatywnie ustawione lustra mogą przechwytywać światło i odbijać je w ciemniejszych częściach pokoju, dzięki czemu przestrzeń wydaje się większa” – mówi Mandrijauskas.

Gładką ścianę można ulepszyć za pomocą sprytnie ustawionego lustra, aby podkreślić obiekt w innej części pokoju, który ma kontrastującą teksturę lub wzór.

Lustrzane szafy i inne odbijające światło powierzchnie, a także metalowe wykończenia mebli, mogą dać ten sam efekt.

90 dolarów na Amazonie

314 USD w Urban Outfitters

6. Pomaluj sufit

„Dla tych, którzy mają małą przestrzeń i chcą zmaksymalizować aspekt wizualny, farba jest doskonałym narzędziem i może być używana na różne sposoby” — mówi Sara McLean, ekspertka ds. kolorów i stylistka Dunn-Edwards Paints.

Aby mały pokój wyglądał na większy, oszukaj wzrok, wybierając jaśniejsze kolory w neutralnych kolorach, takich jak biel i szarość, oraz chłodne odcienie, takie jak delikatne błękity i zielenie.

Wybierz błyszczącą farbę, która pomoże odbijać światło w pomieszczeniu i spróbuj skoordynować z odcieniami mebli, aby uzyskać pełny efekt.

Aby stworzyć wrażenie wyższego sufitu na małej przestrzeni, McLean zdecydował się na delikatny, jasny, neutralny odcień ścian i ciemniejszy, cieplejszy kolor sufitu.

„Dodanie tej warstwy koloru oszuka oko i nada wymiar każdemu pomieszczeniu” — wyjaśnia.

Można również zastosować inne popularne techniki malarskie, aby zmaksymalizować wizualną przestrzeń dowolnego pomieszczenia, w tym pomalować łuki i pomalować dolne trzy czwarte ścian na cieplejszy, ciemniejszy odcień, pozostawiając jednocześnie górną ćwiartkę ścian i sufitu na biało, tworząc bardziej wizualny efekt. przestrzeń i nadając ścianom wyższy wygląd.

Eksperci ds. produktów w Oceniony zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby związane z zakupami. Śledź Zrecenzowano w dniu Facebook, Świergot, Instagram, TIK Tok lub Flipboard najnowsze oferty, recenzje produktów i nie tylko.

Ceny były aktualne w momencie publikacji tego artykułu, ale z czasem mogą ulec zmianie.

Back to top button