Najlepszy autor

Sony Xperia 1 V vs Google Pixel 7 Pro: co kupić?

Nowa, najwyższej klasy Xperia 1 V firmy Sony oferuje kluczowe ulepszenia aparatu, które według firmy zapewniają ogromne korzyści w fotografowaniu w słabym świetle, ale jak wypada w porównaniu z jednym z najbardziej wydajnych telefonów z aparatem, Google Pixel 7 Pro?

Obaj mogą być na szczycie swojej gry pod względem sprawności aparatu, ale istnieją między nimi kluczowe różnice w innych działach, które mogą wpłynąć na twój głos w jedną lub drugą stronę, czy to skupienie się Google na technologii sztucznej inteligencji, czy wysokiej rozdzielczości Sony wyświetlacz.

Oto pięć kluczowych różnic między Sony Xperia 1 V a Google Pixel 7 Pro. Sony Xperia 1 V i Xperia 1 IV porównujemy osobno, jeśli jesteś ciekawy, co nowego w tegorocznym modelu.

Snapdragon kontra Tensor

Usuńmy najpierw najbardziej oczywistą różnicę; Sony Xperia 1 V jest wyposażona w najwyższej klasy chipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 – taki sam, jak w innych flagowcach 2023, takich jak Xiaomi 13 Pro i OnePlus 11, w połączeniu z 12 GB pamięci RAM i 256 GB lub 512 GB pamięci.

Chociaż nie przeprowadziliśmy jeszcze testu porównawczego Xperii 1 V, jesteśmy pewni jego wydajności w oparciu o inne smartfony wyposażone w Snapdragon Gen 2 – o ile Sony rozwiązało problem przegrzania, który nękał Xperię 1 IV od zeszłego roku, to znaczy .

Z drugiej strony Google Pixel 7 Pro ma ten sam opracowany przez nas chipset Tensor G2, co Pixel Fold, Pixel Tablet, a nawet Pixel 7a ze średniej półki, w połączeniu z 8 lub 12 GB pamięci RAM i albo 128- , 256 lub 512 GB pamięci.

Odkryliśmy, że chociaż Pixel 7 Pro jest w stanie z łatwością radzić sobie z codziennymi zadaniami, nie jest tak potężny, jak nawet Snapdragon 8 Plus Gen 1, nie mówiąc już o jego nowszym, mocniejszym rodzeństwie, więc spodziewaj się, że Xperia 1 V uzyska lepszy wynik w teście porównawczym testy.

Ale chociaż może nie być to szczyt w benchmarkach, chipset Tensor G2 koncentruje się na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym, które pozwalają telefonom Pixel wykonywać całkiem wyjątkowe zadania, takie jak automatyczne poruszanie się po tych irytujących menu połączeń, transkrypcja w czasie rzeczywistym z imponującą dokładnością i łatwego wykonywania skomplikowanych edycji zdjęć – ale o tym później.

Sony Xperia 1 V ma bardziej zaawansowaną konfigurację aparatu

Ponieważ Sony może pochwalić się całym działem lustrzanek cyfrowych, nie powinno dziwić, że Sony Xperia 1 V ma imponujące możliwości aparatu, w tym unikalny główny czujnik i sprawny teleobiektyw.

Xperia 1 V_camera_main_16.9

Nowy chipset 52MP Exmor T ma unikalny dwuwarstwowy tranzystor w CMOS, który według Sony pomaga uzyskać ogromne korzyści w fotografowaniu w słabym świetle dzięki 2-krotnemu wzmocnieniu w porównaniu z Xperią 1 IV – ale jak to porównać do głównego czujnika w rzeczywistości- testy światowe nie zostały jeszcze określone.

Xperia 1 V ma również większy czujnik aparatu o przekątnej 1/1,31 cala, co powinno jeszcze bardziej poprawić wydajność przy słabym oświetleniu.

Jest on otoczony przez ultraszerokokątny 12 MP i teleobiektyw 12 MP, przy czym ten ostatni oferuje ciągły zoom optyczny w zakresie od 3,5 do 5,2x dla naprawdę wszechstronnych zbliżeń.

Nie oznacza to jednak, że Pixel 7 Pro nie oferuje świetnej kombinacji kamer z głównym snapperem 50 MP z identycznym otworem f/1.9, choć z nieco mniejszym czujnikiem 1/1,31 cala. Jest to połączone z teleobiektywem 48 MP o wysokiej rozdzielczości i 5-krotnym powiększeniu oraz obiektywem ultraszerokokątnym 12 MP. A dzięki Google fotografia to coś więcej niż sprzęt — ale więcej o tym za chwilę.

Google Pixel 7 Pro ma lepszą technologię obrazowania AI

Chociaż Xperia 1 V może mieć bardziej wydajne aparaty pod względem sprzętowym, nie może konkurować, jeśli chodzi o przetwarzanie sztucznej inteligencji i magię, jaką Pixel 7 Pro może zrobić z chipsetem Tensor skoncentrowanym na sztucznej inteligencji, który sprawia, że ​​Pixel 7 Pro jeden z najlepszych telefonów z aparatem.

Oznacza to, że podczas gdy teleobiektyw osiąga 5-krotny zoom, Google używa Super Res Zoom, aby zaoferować 30-krotny zoom z imponującymi wynikami. Podobna historia jest z Real Tone, wiodącą w branży technologią odcienia skóry Google i Night Sight, trybem nocnym firmy.

Tył Pixela 7 Pro
Źródło obrazu (Zaufane recenzje)

Pozwala nawet budżetowym modelom, takim jak Pixel 7a, przewyższyć iPhone’a 14 Pro Max w rzeczywistych scenariuszach, chociaż chcielibyśmy zobaczyć, jak Xperia 1 V wypada w porównaniu z unikalnym głównym czujnikiem.

Nie tylko podczas przechwytywania; Pixel 7 Pro oferuje narzędzia do edycji oparte na sztucznej inteligencji, takie jak Magic Eraser do usuwania niechcianych elementów ze zdjęć i Face Unblur do usuwania rozmycia twarzy poruszających się obiektów.

Sony Xperia 1 V ma wyświetlacz o wyższej rozdzielczości

Sony Xperia 1 V, podobnie jak jej flagowi poprzednicy, jest jednym z nielicznych smartfonów na rynku oferującym rozdzielczość 4K (1644 x 3840).

Chociaż niektórzy mogą twierdzić, że to dużo na stosunkowo małym 6,5-calowym panelu OLED (to znaczy w porównaniu z telewizorami), pozwala on cieszyć się treściami 4K z takich serwisów jak Netflix i YouTube bez jakiegokolwiek zmniejszania. Zapewnia również gęstość pikseli na poziomie 641 ppi, jedną z najwyższych ze wszystkich smartfonów w 2023 roku.

Jest również płynny przy 120 Hz, choć brakuje mu technologii LTPO, która pozwala na obniżenie częstotliwości wyświetlania do zaledwie 1 Hz, aby oszczędzać baterię – coś, co oferuje Pixel 7 Pro.

W rzeczywistości Pixel 7 Pro nie jest daleko w tyle za rozdzielczością Xperii 1 V przy rozdzielczości 1440 x 3120. Jednak połączenie mniejszej liczby pikseli i większego 6,7-calowego panelu AMOLED 120 Hz oznacza, że ​​jego gęstość pikseli jest mniejsza przy 512 ppi – choć nadal imponująca dla większości użytkowników.

Sony Xperia 1 V w dwóch kolorach

Xperia 1 V jest znacznie droższa niż Pixel 7 Pro

Pomimo podobieństw między tymi dwoma, Google Pixel 7 Pro jest znacznie tańszy za 849 GBP / 899 USD. Może to być nadal stosunkowo drogie, ale stanowi świetny stosunek jakości do ceny w porównaniu z ultra-premium Sony Xperia 1 V i jego ceną początkową 1299 GBP / 1399 USD. To wzrost o 450 GBP/500 USD.

Jeśli masz ochotę, możesz teraz odebrać Google Pixel 7 Pro, podczas gdy fani Sony Xperia 1 V mają trochę czasu na czekanie. Będziesz mógł zamówić w przedsprzedaży od 14 czerwca w Wielkiej Brytanii przed premierą 29 czerwca, podczas gdy w USA możesz zamówić w przedsprzedaży teraz przed premierą 28 lipca, prawie miesiąc później. Po które pójdziesz? Daj nam znać dalej Świergot.

Back to top button