Najlepszy autor

Samsung Galaxy S23 kontra Galaxy S22: co nowego?

Nowy telefon Samsung Galaxy jest tutaj wyposażony w wiele ekscytujących ulepszeń, ale jak wypada w porównaniu z ubiegłorocznym modelem, Galaktyka S22?

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co nowego w Samsungu Galaxy S23.

Galaxy S23 jest zasilany ekskluzywnym chipem Snapdragon

Galaxy S23 to pierwszy telefon Samsunga wyposażony w nowy Snapdragon 8 Gen 2 dla Galaxy, specjalną wersję chipsetu, który według Samsunga poprawi wydajność gier dzięki wyższemu taktowaniu procesora przy 3,36 GHz do standardowego 3,2 GHz 8 Gen 2 i ulepszony procesor graficzny Adreno dla lepszej wydajności i energooszczędności.

Nie tylko to, ale Samsung w tym roku stawia na Snapdragona, bez widocznego chipa Exynos dla europejskich telefonów.

8 Gen 2, który został ogłoszony przez Qualcomm w listopadzie, oferuje również ulepszenia we wszystkich dziedzinach, w tym w obszarach takich jak kamera, dźwięk, gry, łączność, bezpieczeństwo i sztuczna inteligencja.

Galaxy S22 był zasilany przez Exynos 2200 w Europie i Snapdragon 8 Gen 1 poza kontynentem. Odkryliśmy, że Exynos to bardzo mocny procesor, który zapewnia wysokie wyniki we wszystkich dziedzinach, zarówno dla procesora, jak i karty graficznej, i zapewnia podstawowemu modelowi S22 równie wysoką wydajność, jak S22 Ultra.

Galaxy S23 ma nowy aparat do selfie 12 MP

W tym roku Samsung zaktualizował swój przedni aparat we wszystkich trzech modelach o nowy 12-megapikselowy czujnik f/2.2 z 80-stopniowym polem widzenia.

Jest to również pierwszy aparat selfie Super HDR firmy Samsung ze skokiem z 30 klatek na sekundę do 60 klatek na sekundę, aby uzyskać lepsze zdjęcia i filmy z przednią strzelanką.

S22 miał 10-megapikselowy przedni aparat f/2.2, który okazał się ostry i jasny, więc nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak poprawia się jakość obrazu w tegorocznym modelu.

Tylna kamera również zyskała nowy wygląd w S23, ponieważ usunięto obudowę konturową, chociaż Ultra to miejsce, w którym dokonano największych postępów w fotografii.

Galaxy S23 ma większą baterię

Kolejną kluczową aktualizacją, która pojawi się w Galaxy S23 w tym roku, jest większa bateria. Każdy model został pod tym względem wzmocniony, od podstawowego S23 do najwyższej klasy S23 Ultra.

Galaxy S23 ma teraz baterię 3900 mAh, w porównaniu z 3700 mAh w S22.

W rzeczywistości stwierdziliśmy, że żywotność baterii w S22 jest dość rozczarowująca. W rzeczywistości był to nasz największy powód do niepokoju dotyczący telefonu. Odkryliśmy, że S22 rzadko dochodził do końca dnia bez potrzeby doładowania, co oznaczało, że nasz recenzent był zmuszony używać telefonu w trybie oszczędzania energii w typowy dzień, ograniczając w ten sposób inne funkcje urządzenia, takie jak wydajność i jasność ekranu .

Mamy nadzieję, że dodatkowe 200 mAh wystarczy, aby tym razem poprawić żywotność baterii.

Galaxy S22 jest tańszy

Podczas gdy wiele specyfikacji miało subtelne ulepszenia w S23, cena również wzrosła.

Tam, gdzie S22 kosztował 769 funtów w momencie premiery, S23 przywróci ci 849 funtów, co oznacza, że ​​będziesz musiał zapłacić 80 funtów więcej za nowszy model. Weź pod uwagę prawdopodobieństwo, że S22 otrzyma w tym roku zniżkę, i możesz rozważyć wybór modelu 2022, jeśli masz ograniczony budżet.

Back to top button