Najlepszy autor

Pixel 6 Pro kontra Galaxy S21 Ultra: Który flagowy telefon jest na szczycie?

Samsung Galaxy S21 Ultra może być obecnie czołowym psem flagowego świata Androida, ale właśnie ma nowego pretendenta w postaci Pixel 6 Pro. Jak więc wypada porównanie odnowionego podejścia Google do telefonów z wyższej półki? Spójrzmy.

Najnowszy telefon Google może być najgorzej strzeżoną tajemnicą tego roku, ale teraz, gdy urządzenie w końcu jest dostępne (z naszymi praktycznymi narzędziami dostępnymi również do wglądu), istnieje duża szansa, że ​​Google może w końcu osiągnąć krok, którego potrzebuje, aby Pixel mógł być traktowane poważnie.

Oczywiście, aby odnieść sukces, Pixel 6 Pro musi ulepszyć fundamenty poprzednich flagowców z Androidem, a nie ma bestii potężniejszej niż Samsung Galaxy S21 Ultra. Biorąc pod uwagę, że możesz teraz kupić telefon Samsunga z najwyższej półki za nieco mniej niż jego oszałamiająca cena premiery, może on okazać się głównym konkurentem dla Pixel 6 Pro. Jeśli zastanawiasz się, który z nich kupić, są to kluczowe różnice, które musisz znać.

Aparat fotograficzny

Podobnie jak wcześniej S21 Ultra, Pixel 6 Pro postawił aparat na pierwszym miejscu – nawet projekt jest wokół niego skupiony. W słuchawce Google masz szeroki czujnik główny 50 MP, ultraszeroki czujnik 12 MP do tych masowych ujęć krajobrazowych oraz teleobiektyw 48 MP z 4-krotnym zoomem optycznym, który można podbić do 20x za pomocą zoomu cyfrowego.

Z drugiej strony S21 Ultra ma łącznie cztery kamery skierowane do tyłu, w tym szeroki czujnik główny 108 MP, obiektyw peryskopowy 10 MP z 10-krotnym zoomem optycznym, 10-krotny teleobiektyw z 3-krotnym zoomem optycznym i ultraszerokokątny obiektyw 12 MP. Nie wspominając o 100-krotnym zoomie cyfrowym w Galaxy S21 Ultra, ale to wciąż bardziej sztuczka niż użyteczna funkcja.

Podczas gdy Ultra ma 6 Pro pobity tylko na czystych specyfikacjach, niekoniecznie oznacza to, że telefon Samsunga może robić lepsze zdjęcia – pamiętaj, że zawsze przetwarzanie obliczeniowe zapewniało telefonom Pixel przewagę i prawdopodobnie nadal tak będzie.

Wyświetlacz

S21 Ultra jest znany z tego, że ma jeden z najładniejszych ekranów smartfonów – jego 6,8-calowy wyświetlacz Dynamic AMOLED doskonale nadaje się do oglądania filmów w ruchu, a zmienna częstotliwość odświeżania 120 Hz pomaga w pełni wykorzystać możliwości telefonu bez całkowitego dziesiątkowania bateria.

Pixel 6 Pro nie jest jednak garbiący się w porównaniu z nieco mniejszym 6,7-calowym wyświetlaczem OLED, który wykorzystuje również zmienną częstotliwość odświeżania 120 Hz i 512 ppi. Trudniej będzie dostrzec różnice w zasadniczo małych, kieszonkowych wyświetlaczach, ale wydaje się jasne, że żaden z nich nie garbi się, próbując zapewnić użytkownikom najwyższą jakość oglądania.

Okular

Jedną z największych funkcji Pixel 6 Pro jest to, że jest to pierwszy telefon wprowadzony na rynek z nowym chipsetem Tensor firmy Google. Ten wewnętrzny układ został zaprojektowany tak, aby jak najlepiej wykorzystać sprzęt i oprogramowanie Pixel 6 Pro, więc wrażenia powinny być dokładniej dostrojone niż to, co można znaleźć na typowym urządzeniu z Androidem.

Samsung stosuje podobną technikę ze swoimi chipsetami Exynos, chociaż seria Exynos zawsze była na linii ognia, ponieważ nigdy nie była tak wydajna jak porównawcze chipsety Qualcomm. Google zawsze faworyzował oprogramowanie nad jakimkolwiek innym aspektem Pixela, co oznacza, że ​​cała ta sprawność obliczeniowa może stać się liderem w branży, jeśli chip Tensor wytrzyma.

Jeśli chodzi o przechowywanie i pamięć, S21 Ultra może osiągnąć nawet 512 GB z 16 GB pamięci RAM. Z drugiej strony Pixel osiąga tylko szczyt 256 GB pamięci i 12 GB pamięci RAM, co może zmniejszyć jego szanse w przypadku niektórych z bardziej hardkorowych tłumów, którzy chcą specyfikacji na najwyższym poziomie za swoje pieniądze.

Oto pełna specyfikacja obu telefonów:

?

Sugerowana cena detaliczna Wielkiej Brytanii

Sugerowana cena detaliczna USA

Sugerowana cena detaliczna UE

Sugerowana cena detaliczna samochodu

Sugerowana cena detaliczna AUD

Producent

Rozmiar ekranu

Pojemność przechowywania

Tylna kamera

Przednia kamera

Nagrywanie wideo

Klasa IP

Bateria

Ładowanie bezprzewodowe

Szybkie ładowanie

Rozmiar (wymiary)

Waga

JAK W

System operacyjny

Data wydania

Data pierwszego przeglądu

Numer modelu

Rezolucja

HDR

Częstotliwość odświeżania

Porty

Chipset

Baran

Zabarwienie

Cena £

Oto ona – ostatni, ale prawdopodobnie najważniejszy aspekt, jeśli pracujesz z napiętym budżetem. Z perspektywy czysto pieniężnej Pixel 6 Pro ma rytm S21 Ultra, mając cenę podstawową w wysokości 899 GBP.

Chociaż jest to drogie, jest to znacznie przyjemniejsze niż cena 1149 funtów nałożona na S21 Ultra podczas premiery. Ponieważ telefon jest już od jakiegoś czasu, zawsze możesz rozejrzeć się za okazją, ale trudno kłócić się ze wszystkim, co Google pakuje w to, co jest zasadniczo tańszym telefonem.

Wczesny werdykt

Nie będziemy wiedzieć na pewno, jak te dwa telefony układają się, dopóki nie pojawi się nasz ostateczny werdykt dotyczący Pixel 6 Pro, ale ze wszystkiego, co do tej pory widzieliśmy z telefonem (nie wspominając o tym, że działa on pięknie zaprojektowanym Android 12) Pixel 6 Pro może być telefonem, który jest najbliżej zrzucenia S21 Ultra z miejsca.

Back to top button