Najlepszy autor

Pixel 6 kontra Pixel 5: Czy powinieneś uaktualnić?

Pixel 6 jest tutaj i niesie ze sobą wszelkiego rodzaju fajne, nigdy wcześniej nie widziane gadżety, w tym pierwsze mobilne chipy marki Google, całkowicie przeprojektowany projekt i radykalnie zmodernizowany aparat.

W rzeczywistości jest tu tak wiele nowego sprzętu, że możesz słusznie starać się skupić na tym, na którym z tych dużych ulepszeń powinieneś się martwić, odróżniając to urządzenie od zeszłorocznego Pixela 5.

Aby pomóc wyjaśnić zamieszanie, stworzyliśmy ten wczesny przewodnik porównujący, który szczegółowo opisuje największe różnice techniczne między dwoma telefonami.

Sprawdzaj tę stronę pod kątem aktualizacji, z naszymi praktycznymi i końcowymi wrażeniami z Pixela 6, gdy telefon przejdzie przez nasze laboratorium i ostateczna recenzja zostanie opublikowana.

Okular

Wizualnie Pixel 6 i Pixel 5 są zupełnie inne. Nowy telefon ma z tyłu bardzo zauważalną obudowę aparatu przypominającą wizjer i jest ogólnie większy z 6,4-calowym ekranem OLED. Dla porównania Pixel 5 ma 6-calowy panel OLED.

Pod maską są też zauważalne różnice. Na początek, chociaż oba ekrany są OLED i mają rozdzielczość FHD + (która powinna być wystarczająco ostra, w oparciu o nasze doświadczenia z Pixel 5). Oba telefony mogą również skakać między 60 a 90 Hz.

To trochę rozczarowujące, że Pixel 6 nie osiąga 120 Hz, jak jego droższy rodzeństwo, Pixel 6 Pro. Niemniej jednak aktualizacja powinna sprawić, że ekran będzie znacznie ładniejszy niż Pixel 5, który jest zablokowany do pracy z częstotliwością 90 Hz lub 60 Hz.

Inne duże ulepszenia dotyczą układu i baterii Pixela 6. Pixel 6 działa przy użyciu nowego procesora Tensor firmy Google. Jest to bezpośrednia odpowiedź giganta wyszukiwania na Apple, który używa swoich rodzimych chipów z serii A do zasilania swoich iPhone’ów. Po raz pierwszy urządzenie Pixel ma coś innego niż układ Qualcomm Snapdragon, taki jak chipset średniej klasy 765G widoczny w Pixel 5.

Nie mieliśmy jeszcze czasu na testowanie układu i nie możemy potwierdzić wydajności w świecie rzeczywistym, dopóki nie wprowadzimy Pixela 6 do naszych laboratoriów. Ale Google przedstawił dość śmiałe twierdzenia o ulepszonej wydajności i funkcjach.

W szczególności Google twierdzi, że pozwoli Pixelowi 6 oferować o 80% wyższą wydajność w stosunku do Pixela 5. Chociaż firma nie oferowała konkretnych testów porównawczych, wyjaśniła, że ​​ta metryka odnosi się do wszystkiego, od czasów otwierania aplikacji po liczbę klatek na sekundę w grach. Dodatkową korzyścią jest to, że Tensor ma „bardziej zaawansowane” możliwości sztucznej inteligencji, które pozwolą mu wykonywać takie rzeczy, jak automatyczne tłumaczenie w czasie rzeczywistym, a także lepsze rozpoznawanie i przetwarzanie obrazu.

Szybkie ładowanie to drugi „nagłówkowy” dodatek. Pixel 5 mógł ładować maksymalnie 18 W. Pixel 6 zwiększa to do 30 W, pozwalając na naładowanie do 30% w ciągu około 30 minut – co, w oparciu o nasze doświadczenia z Pixel 5, jest znaczącym ulepszeniem.

Jeśli chcesz dokładniej przyjrzeć się specyfikacjom obu telefonów, zapoznaj się z poniższą tabelą.

?

Klasa IP

Porty

Zabarwienie

Baran

Chipset

HDR

Częstotliwość odświeżania

System operacyjny

Data pierwszego przeglądu

Data wydania

Rezolucja

Waga

Rozmiar (wymiary)

Szybkie ładowanie

Ładowanie bezprzewodowe

Producent

Pojemność przechowywania

Tylna kamera

Przednia kamera

Sugerowana cena detaliczna AUD

Sugerowana cena detaliczna samochodu

Sugerowana cena detaliczna UE

Rozmiar ekranu

Nagrywanie wideo

Bateria

Sugerowana cena detaliczna USA

Sugerowana cena detaliczna Wielkiej Brytanii

Aparat fotograficzny

Telefony Pixel konsekwentnie zdobywają miejsce wśród najlepszych telefonów z aparatem każdego roku. Jednak Pixel 5, choć bardzo kompetentny, nie miał takiej samej przewagi w konkurencyjnych telefonach, jak poprzednie urządzenia Pixel. Z tego powodu zastępca redaktora naczelnego Max Parker stwierdził w swojej recenzji, że tylna kamera była „bardziej łagodnym krokiem naprzód niż gigantycznym skokiem” dla marki.

Nic więc dziwnego, że Google zdecydowało się ulepszyć tylną kamerę w Pixel 6, w szczególności zastępując 12-megapikselowy główny czujnik Pixel 5 nowym, 50-megapikselowym szerokokątnym aparatem „Octa PD Quad Bayer”. Nowy główny czujnik jest wspierany przez wtórny ultra-szeroki, jak widać na Pixel 5. Podstawowy Pixel 6 nie zawiera jednak teleobiektywu. Aby uzyskać lepsze zdjęcia z zoomem, musisz spojrzeć na bardziej premium Pixel 6 Pro.

Oba telefony Pixel 6 zachowują inteligencję AI przetwarzania Google, ale użycie nowego „lepszego” głównego czujnika i układu Tensor dodaje kilka fajnych ulepszeń. Kiedy zapytaliśmy Google, o ile lepszy byłby główny czujnik w kluczowych obszarach, takich jak słabe oświetlenie, szybkość ustawiania ostrości i tworzenie ujęć portretowych z efektem bokeh, powiedziano nam „namacalnie”. Dopóki tego nie przetestujemy, nie możemy potwierdzić tego twierdzenia. Jeśli to jednak prawda, Pixel 6 prawdopodobnie ponownie zacementuje pozycję marki jako czołowego psa, jeśli chodzi o telefony z aparatami.

Bardziej interesujące są funkcje AI Tensora. To, według Google, pozwala aparatowi korzystać z zaawansowanego przetwarzania AI, aby usuwać fotobomby (na przykład) ze zdjęć lub ustawiać ostrość na rozmytym zdjęciu, dwukrotnym kliknięciem w aplikacji aparatu telefonu, a także ogólnie poprawiać jakość zdjęć. Będę ciekaw, jak dobrze to działa podczas testów.

Dostępność

Pixel 5 jest już dostępny, chociaż prawdopodobnie pozostanie w sprzedaży, podczas gdy Google pozbędzie się nadwyżek zapasów po tym, jak Pixel 6 rozpocznie wysyłkę 28 października.

Cena £

Pixel 6 to wyjątkowy, wszechstronny telefon, którego ceny zaczynają się już od 599 USD. To mniej niż cena premiery Pixela 5 w wysokości 699 USD.

Wczesny werdykt

Pixel 6 to jeden z najciekawszych telefonów Google od czasu Pixela pierwszej generacji. Oferuje szereg nigdy wcześniej nie widzianych funkcji, z których głównym jest nowy układ Tensor – który powinien oferować wiele fajnych funkcji, takich jak tłumaczenia na żywo. Na poziomie technicznym nowy chip oraz szereg ulepszeń aparatu sprawiają, że Pixel 6 jest bardzo atrakcyjnym urządzeniem w porównaniu do Pixela 5. Mamy nadzieję, że urządzenie spełnia swoją obietnicę otwarcia, gdy będzie gotowe do testów.

Back to top button