Najlepszy autor

Pikmin 4 vs Pikmin 3: Co się zmieniło?

Pikmin w końcu powraca wraz z wydaniem Pikmin 4.

Ta edycja przyniosła wiele zmian w serii i jest dostępna na konsole z rodziny Nintendo Switch, w tym Switch OLED i Switch Lite.

Pikmin 3 zagościł na naszych ekranach dziesięć lat temu i został wydany na Nintendo Wii U. Chcemy przyjrzeć się bliżej tym dwóm tytułom i zobaczyć wszystkie podstawowe różnice oraz zobaczyć, czy najnowsza gra Pikmin zmieniła się na lepsze, czy na gorsze.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czym różnią się te gry, abyś mógł zdecydować, w którą grę chcesz więcej grać.

Pikmin 4 odnotował już spadek cen w dniu premiery

Pikmin 4 został wydany dopiero dzisiaj i już widział bezczelną zniżkę 17,14 GBP, dzięki czemu teraz jest idealny czas na zakup.

  • Hit.co.uk
  • Było 59,99 GBP
  • Teraz 42,85 £

Zobacz ofertę

Pikmin 4 jest dostarczany z Oatchi the Rescue Pup

Jednym z największych ulepszeń Pikmin 4 jest wprowadzenie Oatchi, Rescue Pup. Oatchi pochodzi z planety Giya i jest opisywany jako Grub-dog. Gracze spotykają Oatchiego na samym początku gry, który pomaga im w ich podróży.

Oatchi może być używany wraz z Pikminem do zbierania skarbów, pokonywania wrogów, a nawet wykrywania zaginionych członków załogi. Gracze mogą nawet ulepszać Oatchi w trakcie gry za pomocą Pup Points; te punkty mogą uczynić go silniejszym, szybszym i bardziej odpornym na uszkodzenia, co czyni go ważnym członkiem załogi.

Pikmin 3 nie jest dostarczany z Oatchi ani żadnym innym Rescue Pup, aby pomóc graczom w ich podróży. Nasza recenzja twierdzi, że Oatchi jest wyjątkowo uroczy i stale oferuje uroczą pomocną łapę i wyobrażamy sobie, że bardzo by go brakowało, gdyby wrócił do poprzedniej gry.

Pikmin 4 Oatchi i Pikmin
Źródło obrazu (Zaufane recenzje)

Pikmin 4 ma więcej Pikmin

Pikmin 4 wprowadza dwa nowe Pikmin. Trzecia odsłona gry zawierała siedem różnych typów Pikmin, w tym żółty, czerwony, niebieski, skrzydlaty, kamienny, fioletowy i biały.

Pikmin 4 dodaje do zespołu dwóch nowych członków, Ice i Glow Pikmin. Lodowy Pikmin może zamrażać wodę i niektórych typów wrogów. To nie tylko czyni je niezbędnymi w bitwach, ale także pozwala Pikminom niebędącym typem wodnym przekraczać zbiorniki wodne.

Glow Pikmin pojawiają się tylko w Nocnych Ekspedycjach, ale można ich również używać w jaskiniach podczas misji dziennych; potrafią latać, a ich grupy mogą przekształcać się w duże, zielone kule, które zadają ogromne obrażenia pobliskim wrogom.

Nocne wyprawy w Pikminie 4

Pikmin 3 pozwalał graczowi wędrować w ciągu dnia. Zadania obejmowały znalezienie skarbu, walkę z rywalami i tworzenie rezerw dla załogi.

Pikmin 4 zawiera wiele z tych mechanik, ale wprowadza także nowy typ poziomu: Nocne wyprawy. Te poziomy rozgrywają się nocą w tych samych głównych obszarach, co wyprawy dzienne, ale rozgrywka została całkowicie przebudowana.

Celem jest zebranie Glow Sap poprzez ochronę struktur zwanych Lumiknollami; wrogowie będą robić wszystko, co w ich mocy, aby zaatakować gracza i Lumiknoll, więc musisz upewnić się, że masz wystarczająco dużo Glow Pikmin, aby ich ostrzec.

Atak świecącego Pikmina w Pikmin 4
Źródło obrazu (Zaufane recenzje)

Pikmin 4 nie ma ogólnego limitu czasu

Pierwsza gra Pikmin miała ścisły 30-dniowy limit czasowy. Pikmin 3 nieco złagodził tę mechanikę, zamiast tego wymagał od graczy zbierania rezerw, aby utrzymać załogę przy życiu. Gracze muszą każdego dnia znajdować owoce, aby kontynuować, a jeśli ich zabraknie, gra się kończy.

Pikmin 4 nie ma ścisłego limitu czasowego ani nie wymaga zbierania rezerw, aby utrzymać załogę przy życiu. Oznacza to, że gracze mogą wracać i odtwarzać poziomy tyle razy, ile chcą. Możliwe jest nawet cofnięcie czasu, jeśli popełniłeś kosztowny błąd, który chcesz naprawić.

W Pikmin 4 obowiązuje limit czasu na każdy dzień, a gracze muszą wrócić do swojej bazy przed zachodem słońca, aby upewnić się, że nie zostaną porwani przez wrogów. Jednak to ograniczenie czasowe było również obecne w Pikmin 3, czyniąc jego następcę bardziej wyluzowanym tonem i dodając kolejną warstwę powtarzalności do każdego pliku zapisu.

Back to top button