Najlepszy autor

Najlepsze zmiękczacze wody w 2022 roku: oszczędzaj z Czarnym Piątkiem

Czy w Twojej okolicy jest woda twarda czy miękka? Jeśli nie znasz odpowiedzi na to pytanie, prawdopodobnie jest to drugie z tych dwóch. To dlatego, że jeśli mieszkasz w obszarze z twardą wodą, prawie na pewno o tym wiesz. Po pierwsze, będziesz spędzać więcej czasu na szorowaniu kamienia z armatury łazienkowej – a być może nawet doświadczyłeś pełnego osadzania się kamienia w kanalizacji.

Jeśli to wszystko brzmi nieprzyjemnie znajomo, potrzebujesz najlepszego zmiękczacza wody, na jaki cię stać. Zmiękczacze wody zamieniają twardą, bogatą w minerały wodę z powrotem w wodę miękką, dając kranom ze stali nierdzewnej, rurociągom, a nawet włosom przerwę od ataku kamienia. Podłączają się do domowej sieci wodociągowej, umieszczając je pod zlewem i cicho czyszcząc wodę, zanim trafi ona do kanalizacji.

Zmiękczacze wody to tajemnicza rzecz, ale są też wyjątkowo przydatne, dlatego przygotowaliśmy ten obszerny przewodnik. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje o zakupie, a następnie zestawienie najlepszych systemów zmiękczania wody do kupienia.

PRZECZYTAJ DALEJ: Nasze ulubione elektryczne palniki na drewno zapewniające natychmiastowe ciepło


Najlepsze zmiękczacze wody: w skrócie

  • Najlepsze dla średnich gospodarstw domowych: Water2Buy W2B200 (~ 399 £) | Kup Teraz
  • Najlepsze dla dużych gospodarstw domowych: Najlepsza technologia wody WS755 (~880 GBP) | Kup Teraz
  • Najlepszy zmiękczacz wody na baterie: Monarch Water Ultra HE (~814 £) | Kup Teraz
  • Najlepsza tania alternatywa: Elektroniczny zmiękczacz wody Eddy (~140 funtów) | Kup Teraz
  • Najlepsze do łatwej instalacji: BWT WS455 (~648 GBP) | Kup Teraz

Jak wybrać najlepszy zmiękczacz wody dla siebie

Co to jest twarda i miękka woda?

Różnica między nimi polega na liczbie minerałów rozpuszczonych w wodzie. Woda deszczowa jest miękka. Jeśli wyląduje na nieporowatej skale i nie może wniknąć w ziemię, nie wchłania żadnych minerałów i tak już zostaje. Jeśli natomiast opadnie na porowatą skałę (taką jak wapień lub łupek), woda przedostaje się do gruntu, gromadząc minerały, takie jak wapń i magnez, i tym samym staje się „twardą” wodą.

Problem z twardą wodą polega na tym, że powoduje ona osadzanie się kamienia zarówno w instalacjach wodociągowych, jak i urządzeniach gospodarstwa domowego, takich jak czajniki, zmywarki i pralki. Może to sprawić, że wspomniane urządzenia będą mniej wydajne, a ostatecznie, jeśli nie zostaną poddane leczeniu, przestaną działać. Wpływ twardej wody na rury i kocioł jest czymś, czego nie chcesz doświadczyć w środku ponurej brytyjskiej zimy.

Na szczęście nawet ci z nas, którzy mieszkają w najbardziej dotkniętych obszarach, mogą zwalczyć potencjalne skutki, przekształcając ją z powrotem w miękką wodę, chroniąc przy tym rury i urządzenia. Możesz również skorzystać z bardziej miękkich włosów i bardziej miękkiej skóry.

Systemy zmiękczania wody – czym są i do czego służą?

Zmiękczacz wody to sprytne pudełko chemicznych sztuczek, które można podłączyć do domowej instalacji wodociągowej, zanim woda rozleje się wokół instalacji wodociągowej. Kiedy twarda woda dostaje się do systemu, przechodzi przez cylinder wypełnionych sodem kulek żywicy jonowymiennej, wymieniając jony magnezu i wapnia na jony sodu, przekształcając wodę wpływającą do kanalizacji w nieszkodliwą wodę miękką.

Systemy zmiękczania mogą przetworzyć tylko określoną ilość twardej wody, zanim skończą się jony sodu, więc po osiągnięciu tej pojemności (która różni się w zależności od systemu), zmiękczacz wody regeneruje się, przemywając wymianę jonową roztworem solanki, który usuwa zbiera jony wapnia i magnezu i zastępuje je większą ilością jonów sodu, dzięki czemu jest ponownie gotowy do pracy.

Skąd mam wiedzieć, czy go potrzebuję?

Jeśli nie widzisz śladów osadzania się kamienia na urządzeniach, kranach lub otworach odpływowych, ale chcesz się upewnić, po prostu weź przezroczystą plastikową butelkę i napełnij ją do jednej trzeciej wodą z kranu. Teraz dodaj kilka kropel mydła w płynie, załóż nakrętkę i potrząśnij, jakbyś przygotowywał koktajl. Pozwól, aby się uspokoiła, a jeśli wydaje się mętna z bardzo małą ilością bąbelków, prawdopodobnie masz twardą wodę.

Jeśli mam twardą wodę, czy muszę kupić system zmiękczania?

Cóż, oczywiście nie jest to obowiązkowe i są dość drogie, ale na dłuższą metę mogą zaoszczędzić pieniądze. Uszkodzenia sprzętu AGD i instalacji sanitarnych mogą wymagać kosztownych napraw lub wymian, które mogą okazać się droższe niż zmiękczacz. Oczywiście można kupić tabletki do zmiękczania wody/odkamieniania i sól w każdym supermarkecie, ale znowu koszt ich używania z każdym ładunkiem pralki lub zmywarki wkrótce się kumuluje; plus, to nie pomaga twojej kanalizacji.

Jakiego rodzaju systemu zmiękczania wody potrzebuję?

Wszystko zależy od średniego zużycia wody w gospodarstwie domowym. Aby nie być Kapitanem Oczywistym, jedno gospodarstwo domowe zużywałoby znacznie mniej wody każdego dnia niż czteroosobowa rodzina, więc odpowiednio dobierz wydajność systemu zmiękczania wody.

Budżet również wchodzi w grę, podobnie jak jeszcze jeden bardzo ważny aspekt: ​​przestrzeń w szafce, w której musi być przechowywana. W tej ostatniej kwestii nie zapomnij wziąć pod uwagę dodatkowej przestrzeni wymaganej na złącza.

Zasadniczo masz trzy opcje: czasowe, mierzone oraz nieelektryczne. Pierwszy jest odpowiedni dla gospodarstw domowych, w których dzienne zużycie wody pozostaje na ogół równomierne, ponieważ w określonych odstępach czasu wytwarzana jest woda zmiękczona. Opcja wetered wytwarza zmiękczoną wodę na zasadzie „na żądanie”, więc pasuje do domów, w których dzienne zużycie wody ulega wahaniom. Ostatnią opcją, nieelektryczną, jest system zmiękczania, który wykorzystuje do działania wyłącznie ciśnienie wody, oszczędzając w ten sposób rachunki za prąd.

Będziesz także chciał upewnić się, że Twój wybór został zatwierdzony przez Water Regulations Advisory Scheme (WRAS), aby upewnić się, że jest zgodny z przepisami brytyjskimi. Jeśli nie, przejdź do takiego, który to robi!

Kiedy już zdecydujesz się na system (zobacz nasze recenzje poniżej), Ty lub hydraulik możecie dopasować swój system zmiękczania wody i czerpać niezliczone korzyści z czystszych ubrań i naczyń, lepszych włosów i skóry oraz znacznie dłuższej żywotności urządzeń i hydrauliki .

PRZECZYTAJ DALEJ: Najlepsze osuszacze do usuwania wilgoci i pleśni


Najlepsze zmiękczacze wody do kupienia w 2022 roku

1. Water2Buy W2B200: Najlepszy zmiękczacz wody dla średnich gospodarstw domowych

Cena £: 399 £ | Kup teraz z Amazon

Miernik W2B200 firmy Water2Buy jest jednym z najpopularniejszych systemów zmiękczania wody w Wielkiej Brytanii. To trochę bestia, która twierdzi, że może służyć gospodarstwom domowym składającym się z maksymalnie sześciu członków, ale czteroosobowa rodzina byłaby prawdopodobnie bardziej realistycznym oczekiwaniem, biorąc pod uwagę średnie dzienne zużycie wody.

Zdolny do wytwarzania imponujących 1500 litrów miękkiej, przefiltrowanej wody każdego dnia, W2B200 podłącza się do sieci wodociągowej, a także wymaga źródła zasilania do działania, ale będąc energooszczędnym, zużywa tylko około 20 funtów energii elektrycznej rocznie.

Zbudowany z wytrzymałego włókna szklanego i wyposażony w fabrycznie zamontowany zawór obejściowy, który utrzymuje optymalne ciśnienie wody w całym domu, Water2Buy jest samooczyszczający, wykonując cykl regeneracji automatycznie, gdy nie jest używany. Jest wyposażony w poręczny miernik cyfrowy do śledzenia zużycia soli i wody, a nawet jest wyposażony w poręczną aplikację instalacyjną „easyConnect” na smartfona.

Kluczowe specyfikacje – Maksymalna dzienna pojemność: 1500 litrów; Elektryczny: TAk; Całkowicie automatyczny: TAk; Zatwierdzony przez WRAS: TAk; Wymiary: 42 x 22 x 65 cm


2. Best Water Technology WS755: Najlepszy zmiękczacz wody dla dużych gospodarstw domowych

Cena £: 880 £ | Kup teraz w Screwfix

Jeśli masz duże gospodarstwo domowe lub jesteś przeciętnym gospodarstwem domowym o nienormalnie dużym zużyciu wody, musisz upewnić się, że system zmiękczania wody z łatwością poradzi sobie z Twoim zapotrzebowaniem. Wprowadź WS755 firmy Best Water Technology, zmiękczacz z pomiarem, który może przetworzyć aż 4167 litrów dziennie – wystarczy, aby nawet cały klan Kardashian miał miękką, jedwabistą wodę.

Oczywiście, gdy masz zmiękczacz wody, który jest w stanie wyprodukować tak dużą ilość wody, rozmiar jednostki będzie znaczny. BWT WS755 z pewnością jest trochę jednostką o wysokości 80 cm, więc upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca, aby go zainstalować.

Oferując niskie koszty eksploatacji i prostotę użytkowania, WS755 jest naszym wyborem dla dużych gospodarstw domowych, w których zapotrzebowanie na wodę jest zmienne.

Kluczowe specyfikacje – Maksymalna dzienna pojemność: 4167 litrów; Elektryczny: TAk; Całkowicie automatyczny: TAk; Zatwierdzony przez WRAS: TAk; Wymiary: 48 x 27 x 80,4 cm

Kup teraz w Screwfix


3. Monarch Water Ultra HE: Najlepszy zmiękczacz wody na baterie

Cena £: 814 £ | Kup teraz w Plumb2U

Dla tych, którym nie podoba się pomysł mieszania wody z elektrycznością lub po prostu nie mają dostępnego punktu zasilania w pobliżu miejsca, w którym powinien znajdować się ich nowy zmiękczacz wody, dostępna jest opcja, która może zapewnić wszystkie zalety automatycznego zmiękczania bez potrzeba gniazdka: Monarch Water Ultra HE.

Zasilany pojedynczą baterią litową V9 (w zestawie), ten sprytny system podwójnego miernika jest wyposażony w Sof’N’polish, który zapewnia wymianę jonową dwukrotnie dłuższy czas kontaktu, prowadząc do ultra miękkiej, jedwabistej wody do najbardziej luksusowych kąpieli i prysznice, niezwykle skuteczna ochrona przed osadzaniem się kamienia i absolutna ulga dla osób podrażnionych twardą wodą.

Co więcej, unikalne perełki żywicy Monarch mają zwiększoną powierzchnię, co umożliwia większą wydajność regeneracji. Wykorzystuje również zastrzeżoną przez firmę technologię Opti-Brining, która regeneruje tylko zużytą żywicę.

Wbudowany CPP (program ochrony klienta) Ultra HE wykrywa wycieki, uczy się wzorców zużycia wody, aby zmniejszyć zużycie soli i wody podczas regeneracji oraz automatycznie dostosowuje się do zmian czasu BST i GMT.

Odpowiedni dla średnich i dużych gospodarstw domowych, Monarch Water Ultra HE może dostarczyć 1520 litrów zmiękczonej wody dziennie.

Kluczowe specyfikacje – Maksymalna dzienna pojemność: 1520 litrów; Elektryczny: bateria 9V; Całkowicie automatyczny: TAk; Zatwierdzony przez WRAS: TAk; Wymiary: 48,9 x 27 x 55,7 cm


4. Elektroniczny zmiękczacz wody Eddy: Najlepszy zmiękczacz wody dla maksymalnej łatwości

Cena £: 140 £ | Kup teraz z Amazon

To wyjątkowo nietypowo wyglądające urządzenie nie jest zmiękczaczem wody jako takim, ale raczej środkiem zapobiegającym osadzaniu się kamienia w rurach i urządzeniach. Tak więc, chociaż nie zapewnia super miękkiej wody, która jest dobra dla skóry i włosów, zapewnia bardzo niedrogi sposób ochrony pralki, zmywarki, bojlera i wszystkich powiązanych połączeń przed uszkodzeniem.

Łatwy do zainstalowania na przychodzącej rurze wodociągowej (metalowej lub plastikowej) bez znajomości hydrauliki, Eddy wykorzystuje cewki druciane do wytwarzania pola elektromagnetycznego, na które narażona jest woda podczas jej przepływu. Zmienia to właściwości adhezyjne kamienia, co oznacza, że ​​nie przywiera on już tak łatwo do powierzchni w kuchni i łazience ani nie gromadzi się w rurach lub urządzeniach.

Lepiej nadaje się do mniejszych gospodarstw domowych, jest łatwym w montażu, niewymagającym konserwacji, przyjaznym dla środowiska i bardzo ekonomicznym sposobem na ograniczenie osadów wapiennych.

Kluczowe specyfikacje – Maksymalna dzienna pojemność: nie dotyczy; Elektryczny: TAk; Samo czyszczący: nie dotyczy; Zatwierdzony przez WRAS: nie dotyczy; Wymiary: 17 x 3,5 x 9 cm


5. BWT WS455: Najlepszy zmiękczacz wody do łatwej instalacji

Cena £: 648 £ | Kup teraz z Amazon

Kompaktowy WS455 firmy BWT to idealny zmiękczacz wody dla przeciętnej rodziny, dostarczający codziennie wystarczającą ilość miękkiej wody dla maksymalnie czterech osób (przeciętne gospodarstwo domowe w Wielkiej Brytanii liczy obecnie zaledwie 2,39 osoby).

Zaprojektowany specjalnie dla domów w Wielkiej Brytanii i z łatwością mieszczący się w szafkach kuchennych o standardowych rozmiarach, WS455 jest w pełni automatyczną opcją, która jest zarówno wydajna, jak i ekonomiczna, działając tylko wtedy, gdy jest to konieczne, aby oszczędzać zarówno wodę, jak i sól.

Jest prosty w instalacji, wystarczy podłączyć wlot, wylot, spust i przelew oraz podłączenie elektryczne. Po podłączeniu można ustawić czas, twardość wody i czas regeneracji za pomocą klawiatury urządzenia. Następnie możesz po prostu zostawić go, aby zabrać się do pracy i cieszyć się wyjątkowo miękką wodą na żądanie.

Kluczowe specyfikacje – Maksymalna dzienna pojemność: 1500 litrów; Elektryczny: TAk; Samo czyszczący: TAk; Zatwierdzony przez WRAS: TAk; Wymiary: 48 x 27 x 53,2 cm

Back to top button