Najlepszy autor

Najlepsze wagi do pomiaru tkanki tłuszczowej w 2023 r.: Inteligentne wagi, które mierzą więcej niż Twoja waga

Wchodzenie na wagę to dla wielu osób regularny rytuał, bez względu na to, czy chcą zobaczyć, czy schudły, utrzymały wagę, czy nawet przybrały na wadze, jeśli chcą nabrać masy. Niezależnie od tego, jaki jest Twój cel, zestaw wag do pomiaru tkanki tłuszczowej może zapewnić o wiele bardziej użyteczny wgląd w skład Twojego ciała niż zwykły pomiar masy ciała.

W tym przewodniku wyjaśnimy zalety wag do pomiaru tkanki tłuszczowej oraz zaawansowane funkcje, jakie mogą one oferować, a także przedstawimy nasze najlepsze typy na każdą kieszeń.

PRZECZYTAJ DALEJ: Odkryj najlepsze koktajle zastępujące posiłek


Najlepsze skale tkanki tłuszczowej: w skrócie


Jak wybrać najlepszą dla siebie wagę do pomiaru tkanki tłuszczowej

Jaka jest różnica między wagą do pomiaru tkanki tłuszczowej a zwykłą wagą łazienkową?

Standardowe wagi łazienkowe po prostu podają Twoją wagę, co jest świetne, ale dalekie od pełnego obrazu składu Twojego ciała. Ponieważ mięśnie są gęstsze niż tłuszcz, często zdarza się, że osoby z dużą ilością mięśni, które wyglądają na świetną formę, mają „nadwagę”, patrząc tylko na ich wagę i wskaźnik masy ciała (BMI). A kiedy zaczniesz ćwiczyć, może się okazać, że Twoja ogólna waga nie spada, nawet gdy stajesz się sprawniejszy, ponieważ zyskujesz mięśnie, tracąc tłuszcz.

Wagi tkanki tłuszczowej zmierzą procentową zawartość tkanki tłuszczowej, co może ujawnić znacznie więcej informacji na temat ogólnego stanu zdrowia i sprawności niż zwykły pomiar masy ciała. Oczywiście mierzą również Twoją całkowitą wagę oraz kilka innych statystyk dotyczących składu ciała.

Co jeszcze mierzą wagi do pomiaru tkanki tłuszczowej?

Oprócz wagi i procentowej zawartości tkanki tłuszczowej inteligentne wagi mogą również mierzyć masę mięśniową, tłuszcz trzewny (tłuszcz gromadzący się wokół narządów wewnętrznych), masę kostną i masę wody, a także podawać BMI, jeśli podasz szczegółowe informacje, takie jak wzrost . Niektóre wagi, takie jak Withings Body Cardio, zapewniają jeszcze bardziej zaawansowane pomiary i mogą sprawdzać stan układu sercowo-naczyniowego, mierząc prędkość fali tętna.

Jak działają wagi do pomiaru tkanki tłuszczowej?

Wagi do pomiaru tkanki tłuszczowej wykorzystują czujniki, które stykają się z podeszwą stóp, gdy na nich stoisz. Czujniki te wykonują analizę impedancji bioelektrycznej (BIA), w której wysyłają niewykrywalny prąd elektryczny przez twoje ciało i mierzą rezystancję, z jaką się mierzy. Będzie się to różnić w zależności od rodzaju tkanki ciała, przez którą przechodzi. Firmy używają następnie własnych algorytmów do analizy wyników i opracowania składu ciała.

Czy wagi do pomiaru tkanki tłuszczowej są dokładne?

Wagi do pomiaru tkanki tłuszczowej oferują doskonałą równowagę między łatwością obsługi, kosztami i dokładnością. Nie są tak dokładne, jak coś w rodzaju absorpcjometrii rentgenowskiej o podwójnej energii (DEXA), która jest droga i nie zawsze łatwa do znalezienia, ale jeśli zawsze mierzysz się w podobnych warunkach, będziesz mógł wykorzystać wyniki do wykrycia trendów składu ciała, co może pomóc w określeniu, czy stajesz się coraz sprawniejszy. Jedną z rzeczy, których należy w szczególności unikać, jest wykonywanie pomiarów w stanie odwodnionym, ponieważ spowoduje to przeszacowanie tkanki tłuszczowej. Warto również zauważyć, że BIA nie jest odpowiedni dla osób, które mają rozrusznik serca.

Na jakie inne funkcje powinienem zwrócić uwagę?

Wiele wag tkanki tłuszczowej umożliwia skonfigurowanie wielu kont użytkowników, co jest przydatne, jeśli chcesz śledzić własne trendy i łączyć pomiary z zapisanym profilem, aby uzyskać dokładne wyniki BMI.

Niektóre będą również łączyć się z trackerami fitness za pośrednictwem aplikacji partnerskiej, co może dać ci pełniejszy obraz twojego zdrowia, ponieważ dane dotyczące składu ciała będą przechowywane wraz z takimi danymi, jak dane dotyczące aktywności i snu zebrane przez tracker.

Ile muszę wydać?

Większość wag do pomiaru tkanki tłuszczowej kosztuje od 50 do 100 funtów, ale istnieją solidne zestawy budżetowe za mniej i bardziej zaawansowane opcje, które kosztują więcej. Jeśli szukasz tylko wiarygodnego pomiaru tkanki tłuszczowej, z pewnością możesz go uzyskać za mniej niż 50 funtów, ale są pewne imponujące funkcje, które są dostarczane z droższymi wagami, które mogą sprawić, że warto je rozważyć.

CZYTAJ DALEJ: Zmaksymalizuj swoje treningi z najlepszymi odżywkami białkowymi

Najlepsze wagi do pomiaru tkanki tłuszczowej do kupienia w 2022 roku

1. Withings Body Cardio: Najlepsze wagi premium do pomiaru tkanki tłuszczowej

Cena: 121 £ | Kup teraz z Amazon

Jeśli nie masz obaw co do kosztów, możesz pominąć resztę tej listy i już teraz odebrać Withings Body Cardio. Jest to najbardziej zaawansowany zestaw inteligentnych wag, który mierzy zawartość tkanki tłuszczowej oraz szereg innych wskaźników, w tym masę mięśniową, procent wody i gęstość kości. Body Cardio wykracza poza to, co można uzyskać z innych wag, mierząc również tętno i prędkość fali tętna, aby wskazać zdrowie układu sercowo-naczyniowego.

Wagi są wyposażone w akumulator, który wystarcza na rok, i łączą się z doskonałą aplikacją Withings, aby uzyskać więcej informacji na temat wszystkich rejestrowanych statystyk, pokazując pomiary w czasie, aby uzyskać wyraźny wgląd w wszelkie trendy w składzie ciała. Możesz także połączyć Withings Health Mate z Apple Health, Google Fit i aplikacją Fitbit, dzięki czemu możesz dodawać mierzone dane do informacji z trackera fitness, nawet jeśli nie używasz urządzenia Withings.

Kluczowe specyfikacje – Wymiary: 32,7 x 32,7 x 1,8 cm; Wi-Fi/Bluetooth: Obydwa; Baterie: Akumulator litowo-jonowy (mini-USB); Maksymalna waga użytkownika: 180kg; Liczba użytkowników: 8; Gwarancja: 2 lata

2. Huawei Mirror Smart Scale: Najlepsza ekonomiczna waga do pomiaru tkanki tłuszczowej

Cena: 22 £ | Kup teraz z Amazon

Jeśli znasz trackery fitness i zegarki sportowe Huawei, wiesz, że wykonują świetną robotę, dostarczając wiele funkcji za mniej niż wielu rywali, i to samo dotyczy tych inteligentnych wag. Wagi lustrzane Huawei, znane również jako AH100, zmierzą wszystkie kluczowe parametry, których oczekujesz od inteligentnych wag, w tym tkankę tłuszczową, masę mięśniową, tkankę tłuszczową trzewną i masę kostną, w zalecanej cenie detalicznej poniżej 30 GBP – co często jeszcze bardziej zmniejszona.

Mogą rozpoznać do 10 różnych użytkowników i wyświetlać Twoje pomiary, gdy na nich nadepniesz. Możesz ustawić alarm, aby waga przypominała o wykonaniu pomiaru w tym samym czasie, a Twoje statystyki są wysyłane do partnerskiej aplikacji Huawei Smart Scale, która dostarcza sugestie dotyczące zdrowszego stylu życia.

Kluczowe specyfikacje – Wymiary: 30 x 30 x 1,8 cm; Wi-Fi/Bluetooth: Bluetooth; Baterie: 4 baterie AAA; Maksymalna waga użytkownika: 150 kg; Liczba użytkowników: 10; Gwarancja: 2 lata

3. Garmin Index S2: Najlepszy dla właścicieli Garmin

Cena: 129 £ | Kup teraz z Amazon

Garmin Index S2 to imponująco zaawansowany zestaw wag z jedną godną uwagi sztuczką w rękawie: synchronizuje swoje dane z aplikacją Garmin Connect. To czyni go idealnym dla armii wiernych fanów Garmina, którzy korzystają z zegarków sportowych tej firmy, a oznacza to, że S2 prawdopodobnie bardziej przypadnie do gustu poważnym sportowcom, którzy bacznie obserwują efekty swoich treningów.

Możesz utworzyć do 16 unikalnych kont użytkowników, a waga pokazuje migawkę Twojego ostatniego trendu na ekranie, podczas gdy bardziej szczegółowe statystyki i wykresy są dostępne w aplikacji Garmin Connect. S2 zmierzy masę mięśniową, masę kostną i procent wody w organizmie wraz z tkanką tłuszczową i chociaż jest droższy niż wiele opcji, połączenie z Garmin Connect będzie atrakcyjną funkcją dla każdego, kto ma dużo danych zainwestowanych w ten system.

Kluczowe specyfikacje – Wymiary: 32 x 31 x 2,8 mm; Wi-Fi/Bluetooth: Obydwa; Baterie: 4 x AAA; Maksymalna waga użytkownika: 181kg; Liczba użytkowników: 16; Gwarancja: 2 lata

4. Skala tkanki tłuszczowej RENPHO: Najlepsza skala tkanki tłuszczowej poniżej 50 funtów

Cena: 30 £ | Kup teraz z Amazon

Wagi RENPHO są nie tylko tańsze niż wiele opcji, ale oferują również doskonałą łączność, dając możliwość przesyłania danych do Apple Health, aplikacji Fitbit i Google Fit.

Dokonują 13 różnych pomiarów, w tym tkanki tłuszczowej, tłuszczu trzewnego i masy mięśniowej, chociaż same wagi pokazują tylko wagę – musisz zanurkować w aplikacji, aby zobaczyć resztę. Nie jest to jednak wielka trudność, a kolejną zaletą jest to, że możesz tworzyć nieograniczoną liczbę profili użytkowników.

Kluczowe specyfikacje – Wymiary: 27,94 x 27,94 x 2,54 cm; Wi-Fi/Bluetooth: Bluetooth; Baterie: 3 baterie AAA (w zestawie); Maksymalna waga użytkownika: 180kg; Liczba użytkowników: Bez limitu; Gwarancja: 1 rok

5. Withings Body+: Najlepsza skala tkanki tłuszczowej poniżej 100 funtów

Cena: 90 funtów | Kup teraz z Amazon

Funkcje śledzenia zdrowia sercowo-naczyniowego Withings Body Cardio są imponujące, ale są odrobiną luksusu i jeśli nie interesuje Cię prędkość fali tętna, prawdopodobnie lepiej będzie wybrać ten tańszy Withings Body +.

To wciąż doskonały zestaw wag, które mierzą wszystkie kluczowe wskaźniki, w tym procent tkanki tłuszczowej, i przesyłają je do aplikacji Withings Health Mate. Wyświetlacz pokazuje najnowsze trendy podczas dokonywania pomiaru, a waga ma tryb ciąży i sportowca, z których ten ostatni może zapewnić dokładniejsze pomiary osobom, które dużo ćwiczą i mają niskie tętno spoczynkowe.

Jedyna inna różnica między tym zestawem a Body Cardio polega na tym, że Body + działa na czterech bateriach AAA, podczas gdy Cardio ma poręczny akumulator.

Kluczowe specyfikacje – Wymiary: 32,7 x 32,7 x 2,3 cm; Wi-Fi/Bluetooth: Obydwa; Baterie: 4 x AAA (w zestawie); Maksymalna waga użytkownika: 180kg; Liczba użytkowników: 8; Gwarancja: 2 lata

Back to top button