Najlepszy autor

Najlepsze urządzenia do awaryjnego uruchamiania 2023: Ożyw swoją baterię za pomocą przenośnego zasilacza

Wszyscy tam byliśmy. Przekręcasz kluczyk w stacyjce samochodu i słyszysz charakterystyczny dźwięk silnika, który stara się obrócić, ponieważ akumulator jest rozładowany. W rzeczywistości AA twierdzi, że rozładowana lub wadliwa bateria jest głównym powodem wezwania. Jest to niewygodne iw zależności od ubezpieczenia na wypadek awarii, również potencjalnie kosztowne. Wsuń jednak jeden z najlepszych rozruszników do bagażnika lub schowka na rękawiczki, a zaoszczędzisz sobie tego całego kłopotu.

Te rozruszniki, czasami nazywane pakietami rozruchowymi, w dużej mierze zastąpiły przewody rozruchowe, ponieważ są kompaktowe, wydajne, łatwe w użyciu i nie wymagają, aby inny samochód był w trybie gotowości, aby zapewnić zastępczy akumulator. Wystarczy podłączyć zaciski do zacisków akumulatora samochodu zgodnie z instrukcją, uruchomić samochód w normalny sposób i odłączyć je.

Rozruszniki bazują na najnowszej technologii akumulatorów, dzięki czemu mogą być kompaktowe i ładować z sieci – a w niektórych przypadkach nawet z 12-woltowego gniazdka samochodowego, nawet jeśli pełne naładowanie zajmie trochę czasu. Wiele z nich oferuje również dodatkowe funkcje, takie jak podręczne źródło zasilania na kempingu lub wędkowaniu, ładowanie telefonów lub innych urządzeń przez gniazda USB lub oświetlenie otoczenia za pomocą latarki. Inne mogą działać jako sprężarka lub zawierać falownik z trzypinowym gniazdem domowym.

Aby je przetestować, upewniliśmy się, że każdy rozrusznik był w pełni naładowany, a następnie użyliśmy ich do pięciokrotnego uruchomienia samochodu o pojemności 1,6 litra z dwuminutową przerwą pomiędzy nimi, a następnie zarejestrowaliśmy pozostały poziom naładowania każdego rozrusznika. Uwzględniono również łatwość użytkowania, długość i jakość przewodów i cęgów oraz dodatkowe funkcje wraz z ceną.

PRZECZYTAJ DALEJ: Najlepsze pompki do opon


Najlepsze rozruszniki: w skrócie


Jak kupić odpowiedni rozrusznik dla siebie

Czy urządzenia do awaryjnego uruchamiania są przenośne?

Tak. Możesz myśleć o rozrusznikach jako przenośnej baterii w pudełku. Mogą mieć rozmiar tabletu do wielkości pudełka płatków śniadaniowych, w zależności od funkcji rozrusznika i rodzaju technologii akumulatorów, z której korzysta. Rozmiar naprawdę nie ma znaczenia, jeśli chodzi o urządzenia do awaryjnego uruchamiania — wiele z najlepszych jest niewielkich rozmiarów, ale mogą uruchomić ogromne silniki.

Czy rozruszniki się psują?

Prawie wszystko, co ma akumulator, w końcu się rozładuje, ale piękno rozrusznika polega na tym, że można go naładować z domu, wrzucić do bagażnika samochodu i zapomnieć o nim, dopóki naprawdę go nie potrzebujesz. Z pewnością można oczekiwać, że większość urządzeń do awaryjnego uruchamiania wytrzyma sześć miesięcy w stanie uśpienia w samochodzie przed koniecznością naładowania.

Co oznaczają wzmacniacze na urządzeniu do awaryjnego uruchamiania?

Kiedy wybierasz urządzenie do awaryjnego uruchamiania, szczególnie takie, które może wymagać uruchomienia dużego, ciężkiego silnika, musisz wziąć pod uwagę ilość amperów (lub miliamperów), które może dostarczyć.

Amper jest miarą ilości energii elektrycznej, która może przepłynąć przez obwód: im więcej amperów może zapewnić rozrusznik, tym więcej będzie musiało oomph, aby uruchomić silnik. Ampery będą wyświetlane jako Ah, miliampery jako mAh – miliampery to po prostu ampery podzielone przez 1000, więc 5 Ah odpowiada 5000 mAh.

Zwykle urządzenia do awaryjnego uruchamiania będą miały maksymalny rozmiar silnika, jaki mogą uruchomić; większość z łatwością poradzi sobie z silnikami dwulitrowymi, ale niektóre mogą pracować z silnikami czterolitrowymi lub nawet większymi. Pamiętaj tylko, że silniki Diesla zwykle wymagają więcej mocy niż silniki benzynowe, aby je uruchomić.

Czy mogę użyć rozrusznika w samochodzie z systemem Start-Stop?

Większość nowoczesnych samochodów jest wyposażona w technologię Start-Stop, która wyłącza silnik, gdy pojazd stoi i uruchamia silnik, gdy wciśniesz sprzęgło w trybie manualnym lub wciśniesz pedał przyspieszenia w trybie automatycznym. Samochody wyposażone w tę technologię wykorzystują akumulatory Absorbent Glass Mat (AGM) zamiast konwencjonalnych akumulatorów kwasowo-ołowiowych — użycie niewłaściwego rozrusznika może spowodować poważne uszkodzenie akumulatora.

Czy rozruszniki ładują akumulator?

W efekcie rozruszniki umożliwiają pobór mocy przez akumulator do układu zapłonowego samochodu, ale nie na tyle, aby naładować akumulator w tradycyjnym sensie. Gdy silnik pracuje, samochód sam zacznie ładować akumulator, więc po zdjęciu zacisków rozrusznika z akumulatora pozostaw włączony silnik przez 30 minut lub dłużej, aby upewnić się, że akumulator jest naładowany na tyle, aby umożliwić ponowne uruchomienie silnika .

CZYTAJ DALEJ: Najlepsze ładowarki samochodowe

Najlepsze rozruszniki, które możesz kupić w 2023 roku

1. Halfords Advanced Lithium Jump Starter — do 2 l: najlepszy stosunek jakości do ceny

Cena £: 61 funtów | Kup teraz w Halfords

Ten kompaktowy, niedrogi rozrusznik firmy Halfords robi wszystko dobrze. Jest prosty w użyciu, ma jasne instrukcje wydrukowane na pudełku, a nie w broszurze, która może się zgubić, oraz wyraźne wskaźniki naładowania. Nie ma też dwuznaczności co do wielkości silnika, który jest w stanie przewrócić, ponieważ wskazówka tkwi w nazwie.

Urządzenie jest wystarczająco małe, aby zmieścić się w schowku podręcznym lub umieścić na akumulatorze samochodu podczas rozruchu, co oznacza, że ​​ryzyko upadku podczas uruchamiania silnika jest niewielkie. Przewody rozruchowe są podłączone z boku, a zielone i czerwone światła pokazują, czy przewody są prawidłowo podłączone do zacisków akumulatora. Na urządzeniu znajdują się cztery jasnoniebieskie wskaźniki LED pokazujące poziom naładowania co 25% oraz jasna dioda LED, która jest przydatna, jeśli zaczynasz z zaskoczenia w ciemności. Gniazdo USB umożliwia ładowanie telefonów lub innych urządzeń, co zapewni dodatkowe poczucie bezpieczeństwa w nagłych wypadkach.

Z łatwością uruchomił nasz samochód pięć razy i wyszedł z testu, rejestrując pełne 100% pozostałego naładowania. Jeśli jesteśmy wybredni, chcielibyśmy, aby przewody były nieco dłuższe niż ich 28 cm od wtyczki do zacisku, a przewody wydawały się trochę lekkie, ale trudno być krytycznym w tej cenie. Tym, co przekreśla zeszyt, jest to, że jest on dostarczany tylko z kablem ładującym USB; w pudełku nie ma zasilacza sieciowego, więc jeśli chcesz ładować go z sieci, musisz dostarczyć własny.

Kluczowe specyfikacje – Pojemność baterii: 6000 mAh; Szczytowe wzmacniacze: 300A; Nadaje się do: Do 2,0 litrów; Dodatkowe funkcje: Latarka LED, gniazdo USB, przewód ładujący USB

Kup teraz w Halfords


2. Halfords 6-in-1 Jump Starter Power Pack: Najlepszy rozrusznik awaryjny dla szeregu funkcji

Cena £: 89 £ | Kup teraz w Halfords

Urządzenie do awaryjnego uruchamiania 6 w 1 firmy Halfords ma duży rozmiar, duże funkcje, ale także dużą wagę. Ale niewiele jest rzeczy, których nie zrobi: pompuje opony do 150 PSI i zasila urządzenia działające na 12-woltowym prądzie stałym, a także zasilane kablem USB. Ma jasne światło LED, ale być może najbardziej imponująco ma 100-watowy falownik sieciowy, który umożliwia uruchamianie urządzeń 240-woltowych.

Pomimo wielu funkcji jest niezwykle łatwy w użyciu. Suwakowy przełącznik umożliwia wybór oświetlenia LED lub zasilania USB, gniazdo zapalniczki 12 V jest zakryte gumową klapką, a wąż do kompresora opon i adaptery są schowane z tyłu urządzenia, w pobliżu manometru. Wystarczy podłączyć wtyczkę z trzema stykami i włączyć urządzenie, aby korzystać z falownika. Może być doskonałym towarzyszem na kempingu.

Rozrusznik jest nieco bardziej nieporęczny, głównie ze względu na wagę i przewody, które są nieco za krótkie, aby zagwarantować stabilne umieszczenie wokół silnika, więc możesz poprosić kogoś, aby trzymał go stabilnie podczas uruchamiania samochodu.

Aby użyć, wystarczy podłączyć zaciski do akumulatora, sprawdzić, czy świeci się zielona lampka, aby pokazać, że wszystko jest prawidłowo podłączone, przekręcić pokrętło włączania/wyłączania i uruchomić silnik. Po naszych pięciu startach urządzenie 6 w 1 nadal rejestrowało pełne naładowanie, a wszystkie cztery diody LED świeciły.

Kluczowe specyfikacje – Pojemność baterii: 17 000 mAh; Szczytowe wzmacniacze: 650A; Nadaje się do: Do 2,0 litrów; Dodatkowe funkcje: Sprężarka powietrza, oświetlenie LED, gniazdo USB, przetwornica sieciowa 100 W, gniazdo 12 V DC, ładowarka sieciowa

Kup teraz w Halfords


3. Micro-Start XP-10: Najlepszy rozrusznik do dużych silników

Cena £: 264 £ | Kup teraz z Amazon

Dzięki możliwości uruchamiania silników benzynowych i wysokoprężnych o pojemności do 4,5 litra, XP-10 jest małą jednostką zdolną do wielkich rzeczy. A dzięki szerokiej gamie gniazd i adapterów jest w stanie zapewnić zasilanie wszelkiego rodzaju laptopów, tabletów, telefonów, aparatów fotograficznych i innych urządzeń USB. W rzeczywistości może być równie przydatny jako przenośny zasilacz, jak do uruchamiania samochodów osobowych i dostawczych, zwłaszcza że urządzenie do awaryjnego uruchamiania i akcesoria można bezpiecznie przechowywać w wytrzymałej, zapinanej na zamek walizce.

Zasilacz jest wykończony przyczepnym materiałem, który ułatwia trzymanie. Aby uruchomić pojazd, po prostu podłącz przewód rozruchowy do zasilacza i przymocuj zaciski do akumulatora samochodowego, sprawdzając, czy świeci się zielone światło, aby upewnić się, że zrobiłeś to poprawnie, a następnie uruchom samochód.

W naszym teście XP-10 stracił jedną ze swoich diod LED, ale prawdopodobnie pięć świateł tutaj zapewnia większą ziarnistość niż cztery światła innych testowanych jednostek. Micro-Start mówi, że powinien być w stanie uruchomić około 50 cztero- lub sześciocylindrowych silników na jednym ładowaniu; znacznie mniej, jeśli próbujesz zakręcić 6,0-litrowym silnikiem wysokoprężnym, który jest maksimum jednostki. To doskonały zestaw, ale musisz wykorzystać jego ogromny potencjał jako zasilacza, aby uzasadnić cenę premium.

Kluczowe specyfikacje – Pojemność baterii: 18 000 mAh; Szczytowe ampery: 600A; Nadaje się do: do 6,0 litrów; Dodatkowe funkcje: Światło LED z trybami stałym, migającym i stroboskopowym, 2x wyjścia DC, 2x wyjścia USB, wiele końcówek adapterów DC i USB, ładowarki sieciowe i 12 V

Back to top button