Najlepszy autor

Najlepsze torebki na kawę 2023: Zaparzaj napoje szybko, łatwo i bez bałaganu dzięki tym jednorazowym torebkom na kawę

Najlepsze torebki z kawą to genialnie proste rozwiązanie dla osób, które chcą wysokiej jakości filiżanki kawy bez kłopotliwego długiego procesu parzenia. Jeśli Twoje zwykłe metody obejmują ekspres do kawy lub ekspres filtrujący, torebki z kawą pozwolą Ci zrezygnować z pośredników i szybko i łatwo uzyskać smaczną filiżankę bez ryzyka rozsypania luźnych fusów po kuchennym blacie.

Poniżej znajdziesz krótką listę niektórych naszych ulubionych wypróbowanych i przetestowanych torebek z kawą, a także krótki, zwięzły przewodnik dla kupujących, w którym doradzamy, co należy wziąć pod uwagę przed zakupem, a także informacje o tym, jak przetestowaliśmy kawę wyróżnione torby.

PRZECZYTAJ DALEJ: Najlepsze saszetki do kawy od Nespresso, Lavazza i innych

Najlepsze torebki na kawę: w skrócie

Jak kupić najlepsze torebki z kawą

Jaki rodzaj kawy można zaparzyć w torebce?

Jeśli nigdy wcześniej nie słyszałeś o torebkach z kawą, kuszące może być założenie, że zawierają one liofilizowaną kawę rozpuszczalną, która rozpuszcza się we wrzącej wodzie. W rzeczywistości jest to świeżo zmielona kawa, która jest ekstrahowana przez jednorazowy worek filtrujący poprzez zaparzanie zanurzeniowe. W związku z tym powstały napar będzie miał podobny smak i konsystencję do filtrowanej kawy z kafejki.

Podobnie jak w torebkach z herbatą, moc twojej kawy będzie zależała od tego, jak długo zostawisz torebkę (chociaż warto zauważyć, że torebki z kawą prawie zawsze dają słabszą filiżankę niż kawa mielona parzona w kafejce).

Czy jednorazowe torby na kawę są szkodliwe dla środowiska?

Istnieje wiele czynników środowiskowych wpływających na branżę kawową, od śladu węglowego kapsułek z kawą i opakowań po samą uprawę kawy. Trudno więc z całą pewnością stwierdzić, gdzie torebki z kawą stoją w wielkim schemacie rzeczy.

To powiedziawszy, jeśli obawiasz się wpływu, jaki może mieć konsumpcja torebek z kawą na środowisko, sprawdź specyfikacje producenta, aby upewnić się, że kupowane torby można wyrzucić do kosza na odpady spożywcze w celu kompostowania, a wszystkie inne opakowania nadają się do recyklingu.

Ile powinienem wydać?

To, ile wydasz na pudełko torebek z kawą, będzie zależeć w pewnym stopniu od palarni i producenta. Na przykład pudełko dziesięciu torebek znanej marki, takiej jak Taylors of Harrogate, kosztuje około 3 GBP, podczas gdy być może trzeba będzie wydać trochę więcej na torebki z niezależnej palarni.

Ściśle mówiąc, kupowanie jednorazowych torebek z kawą może być mniej ekonomiczne niż kupowanie kawy mielonej. Torba mielonej kawy Taylors o wadze 227 g może kosztować nieco więcej niż pudełko z dziesięcioma torebkami, ale prawie na pewno uzyskasz z niej więcej filiżanek kawy. Ostatecznie jest to kwestia ceny, jaką stawiasz na wygodę.

Jak testujemy

Chociaż większość marek oferuje własne instrukcje, okazało się, że wiele sugerowanych czasów parzenia było zbyt krótkich, aby uzyskać wystarczająco mocny smak. Oczywiście jest to kwestia gustu, która dla wielu będzie się różnić, ale na potrzeby tego podsumowania pozwalamy, aby torebki z kawą parzyły się w gorącej wodzie przez około siedem minut każda.

Odkryliśmy również, że wyniki poprawiały się, gdy zużywaliśmy mniej wody, dlatego też przetestowaliśmy każdą z poniższych kaw w tym samym kubku o pojemności 240 ml.

Najlepsze torebki z kawą, które możesz kupić w 2023 roku

1. Paddy & Scott’s Craft Coffee Brew Bags: Najlepsze torebki na kawę do codziennego picia

Cena £: 19 £ (31 worków) | Kup teraz w Paddy & Scott’s

Podobnie jak większość marek, które przedstawiamy w tym podsumowaniu, firmy Paddy & Scott’s z siedzibą w Ipswich sprzedają swoje torebki do parzenia wraz z szeroką gamą kaw mielonych i pełnoziarnistych. Zgodnie z własnymi instrukcjami parzenia marki, należy zaparzać torebkę przez trzy do czterech minut, od czasu do czasu mieszając. Jednak, jak wspomnieliśmy powyżej, zalecamy podwojenie ilości, szczególnie jeśli wolisz mocniejszy napar.

Chociaż Paddy & Scott cytuje nuty smakowe czekolady, solonego karmelu i wiśni, nie stwierdziliśmy, że jest to bardzo dopracowane w smaku, ale raczej słabe. To powiedziawszy, jeśli pozostawisz ją do zaparzenia w kubku wystarczająco długo, będzie to przyjemna codzienna kawa filtrowana, jeśli wygoda jest priorytetem.

Paddy & Scott’s Brew Bags są również dostępne jako pieczeń bezkofeinowa. Chociaż brakuje im również dopracowanego smaku (jest to nieco bardziej oczekiwane w przypadku kaw bezkofeinowych), są one również przyjemne.

Kluczowe cechy – Liczba toreb: 31; Cena za worek: Około 60 pensów; Kompostowalne torby? Tak; Opakowania nadające się do recyklingu? tak

Weź również pod uwagę: Kompostowalne torby na kawę Rave

Podobnie jak torby Brew Paddy & Scott’s powyżej, torby Rave’s to świetny wybór, jeśli szukasz smacznej kawy na co dzień, którą możesz szybko zaparzyć (i przy minimalnym bałaganie). Przetestowaliśmy markową mieszankę Signature Blend, która również okazała się przyjemną i łagodną kawą do codziennego użytku, kiedy spróbowaliśmy jej w postaci kapsułek. Zapakowane w opakowania nadające się do recyklingu same torby nadają się do kompostowania i (niecałe 5 GBP za pudełko zawierające dziesięć sztuk) kosztują około 50 pensów za torbę.

Kup teraz od Rave


2. Kolekcja torebek na kawę Artisan Coffee Co: Najlepsza dla szerokiej gamy smaków

Cena £: 20 £ (48 worków) | 10 £ (18 worków) | Kup teraz w Artisan Coffee Co

Jesteśmy już zaznajomieni z Artisan Coffee Co, po przetestowaniu i przedstawieniu kapsułek kompatybilnych z marką Nespresso w naszym zestawieniu najlepszych kapsułek z kawą. Z tymi samymi paleniami, co tester saszetek, który sprawdziliśmy, Artisan’s Ultimate Coffee Bag Collection oferuje szeroką gamę smaków – od lekkiej bezkofeinowej „The Dreamer”, po mocniejszą, ciemną paloną „The Big Shot”. Smaki tutaj nie są tak oczywiste ani dopracowane, jak w kapsułkach, czego można się spodziewać, a towarzyszące im nuty degustacyjne Artisan mogą czasami wydawać się nieco naciągane. Ale jest pewna różnorodność, z której można się cieszyć. Naszym ulubionym jest „The Enigma”, który naszym zdaniem ma dużą głębię, treść i charakter.

Co więcej, w przypadku kaw Artisan do każdego palenia dostajesz odrobinę czekolady o smaku. Dla każdego jest tylko jedna czekolada, ale to bardzo miły akcent.

Kluczowe cechy – Liczba toreb: 48, 18; Cena za worek: Około 40 pensów; Kompostowalne torby? Tak; Opakowania nadające się do recyklingu? Nieokreślony

3. Taylors of Harrogate Rich Italian Coffee Bags: najlepsze torebki z kawą w supermarkecie

Cena £: 3,25 £ (10 torebek) | Kup teraz w Tesco

Powszechnie rozpoznawalna i dostępna w większości supermarketów, Taylors of Harrogate jest popularnym wyborem, jeśli chodzi o kawę mieloną z ograniczonym budżetem. Ale jeśli jesteś zmęczony ciągłym czyszczeniem swojej kawiarni lub zamiataniem rozlanych fusów, torebki z kawą tej marki są realną alternatywą.

Przetestowaliśmy Rich Italian pieczeń Taylors (pieczeń numer cztery), która oferuje nieszkodliwy i łagodny smak – podobnie jak Paddy & Scott’s lub Rave, choć słabsza strona dla naszych gustów. Jeśli chcesz czegoś mocniejszego, zalecamy podanie ciemniejszego Gorąca pieczeń Java Lava próba.

Co najważniejsze, torby na kawę Taylors of Harrogate są tanie: należą do najtańszych w naszym podsumowaniu za około 32 pensów za torbę, w zależności od miejsca zakupu. Jeśli rozważasz przejście na torebki z kawą jako szybką i bezproblemową opcję, to przyzwoite miejsce na początek.

Kluczowe cechy – Liczba toreb: 10, 80; Cena za worek: Około 32 pensów; Kompostowalne torby? Tak; Opakowania nadające się do recyklingu? Tylko pudełko

Back to top button