Najlepszy autor

Najlepsze klapki dla kotów 2023: Zapewnij swojemu kotu łatwy dostęp do świata zewnętrznego

Zapewnienie kotom nieskrępowanego dostępu do bezpiecznego środowiska zewnętrznego może być niezwykle wzbogacające dla naszych psiaków. Ale bez klapki dla kota wszyscy jesteśmy sługami naszych kocich władców, wstając, aby otwierać i zamykać okna lub drzwi na żądanie.

Na szczęście pomoc jest w zasięgu ręki dzięki naszemu zestawieniu najlepszych klapek dla kotów. Od prostych otwieranych i zamykanych drzwi po klapki odczytujące mikroczip Twojego kota — mamy opcję, która będzie pasować do Twojego domu i budżetu. Przedstawiliśmy również różne opcje, które będą łatwe do zainstalowania w ścianach i szkle, a także standardowe drewniane drzwi.

Poniżej znajduje się przewodnik zakupowy z kilkoma pomocnymi wskazówkami i odpowiedziami na pytania, a jeśli już wiesz, czego szukasz, możesz przewinąć w dół, aby zobaczyć nasze najlepsze rekomendacje dotyczące klap dla kotów.


Najlepsze klapki dla kotów: w skrócie


Jak wybrać najlepszą dla siebie klapkę dla kota

Co powinienem wziąć pod uwagę przed zakupem klapki do czapki?

Chociaż klapki dla kotów są stosunkowo prostymi bestiami, musisz wziąć pod uwagę kilka czynników.

  • Niezawodność – Niezależnie od tego, którą klapkę dla kota wybierzesz, będziesz chciał mieć pewność, że jest niezawodna. Bardzo tania i wesoła klapa dla kota może się zepsuć lub mechanizm blokujący może zawieść. Magnetyczne klapki obroży mogą być świetne, ale jeśli twój kot ma tendencję do wracania do domu bez obroży, może utknąć na zewnątrz. Kup klapkę dla kota, która pasuje do zachowania Twojego kota.
  • Liczba kotów – Jeśli używasz klapki dla kota z czujnikiem z mikroczipem, upewnij się, że w pamięci mieści się wystarczająca liczba mikroczipów dla liczby posiadanych kotów. Większość przechowuje co najmniej 30 żetonów, ale na wszelki wypadek warto to sprawdzić.
  • Timery i zamki – Chcesz mieć pewność, że Twój kot zostanie w domu na noc lub gdy wyjdziesz wieczorem? Poszukaj klapki dla kota, która umożliwia ręczne zablokowanie lub ustawienie timera, abyś mógł kontrolować dostęp, jaki ma Twój kot.

Gdzie powinienem zainstalować klapkę dla kota?

Klapki dla kotów można montować w drzwiach, oknach i ścianach, chociaż nie wszystkie klapki dla kotów nadają się do wszystkich materiałów. Upewnij się, że przed zakupem sprawdziłeś wymagania dotyczące wybranej klapki dla kota. Należy również pamiętać, że rozmiar otworu wymaganego do instalacji będzie większy niż rozmiar otworu klapy dla kota. Być może będziesz musiał dopuścić do sześciu centymetrów więcej niż podane wymiary i około pięciu centymetrów głębokości.

W naszym podsumowaniu uwzględniliśmy specjalne klapki dla kotów do montażu w szkle i ścianach, ale oto kilka ogólnych zasad, których należy przestrzegać w przypadku tych materiałów:

  • Szkło wymaga okrągłego otworu do instalacji, więc jeśli używasz prostokątnej klapki dla kota, musisz kupić okrągły adapter montażowy.
  • Zainstalowanie klapki dla kota w ścianie wymaga przedłużenia tunelu – czasami nazywanego wkładką drzwiową – aby przejść przez głęboką ścianę. Każde przedłużenie tunelu dodaje pięć centymetrów głębokości i można układać tyle, ile potrzeba.

PRZECZYTAJ DALEJ: Najlepsza mokra i sucha karma dla kotów

Jak nauczyć kota korzystać z klapki dla kota

  • Kiedy otrzymasz nową klapkę dla kota, wyjmij ją z opakowania i pozwól kotu dobrze powąchać. Możesz nawet wziąć szmatkę, wytrzeć jej twarz, a następnie wytrzeć nią klapkę dla kota.
  • Jeśli instalujesz model z mikroczipem, umieść czip kota w klapce przed instalacją.
  • Spróbuj zainstalować klapkę dla kota tam, gdzie będzie ona prowadzić do osłoniętego obszaru. Większość kotów nie lubi przebywać na otwartej przestrzeni i może wahać się przed użyciem klapki dla kota, która pozostawia je bezbronnymi. Jeśli nie masz dużego wyboru, spróbuj stworzyć osłonięty obszar wokół klapy dla kota, używając pudełek, roślin itp.
  • Na początek otwórz klapę dla kota i daj kotu trochę czasu, aby się do niej przyzwyczaił. Następnie możesz zacząć stopniowo opuszczać drzwi.
  • Jeśli nie przejdą same, spróbuj zmusić kota do przejścia przez klapkę, używając jego ulubionych smakołyków.

PRZECZYTAJ DALEJ: Najlepsze zabawki dla kotów do kupienia

Najlepsze klapki dla kotów, jakie możesz kupić w 2023 roku

1. Oryginalne dwukierunkowe drzwiczki dla zwierząt PetSafe Staywell: Najlepsza ekonomiczna klapka dla kota

Cena: 13 funtów | Kup teraz z Amazon

Jeśli masz ograniczony budżet i nie potrzebujesz dzwonków i gwizdków na klapie dla kota, trudno będzie znaleźć lepszą opcję niż drzwi dla zwierząt PetSafe Original. Ta prosta klapa dla kota może być otwierana w obie strony lub zamykana za pomocą przesuwnego panelu zamykającego, który jest dołączony do klapki.

Cała klapka dla kota jest wykonana z wytrzymałego plastiku i ma półprzezroczystą klapkę, przez którą zwierzę może widzieć, co ułatwia szkolenie i dostęp. Istnieje również magnetyczne zamknięcie w postaci metalowego paska, który przykleja się do magnesu podstawy, aby pomóc uszczelnić klapkę dla kota i uczynić ją bardziej odporną na warunki atmosferyczne.

Drzwiczki dla zwierząt są dostępne w trzech rozmiarach, ale mały będzie odpowiedni dla większości kotów domowych do 7 kg. Klapę można zamontować w drzwiach drewnianych, murowanych, PCV/uPVC i metalowych, chociaż ściany i grubsze drzwi będą wymagały tunelu przedłużającego.

Kluczowe informacje – Rozmiar: 3,2 x 19,8 x 23,6 cm; Waga: 480g; Zamek: Przesuwana pokrywa; Zabarwienie: Biały, brązowy, szary

2. Magnetyczna klapka dla kota PetSafe Staywell Deluxe: najlepsza do powstrzymywania intruzów

Cena: 33 £ | Kup teraz z Amazon

Jeśli chcesz trzymać inne koty z sąsiedztwa z dala od swojego domu, ale nie chcesz uciekać kosztem klapki dla kota z mikroczipem, może to dobrze pasować do twoich wymagań. Klapka jest aktywowana za pomocą specjalnego klucza magnetycznego, który przyczepia się do obroży kota. Teraz oczywiście potrzebujesz kota, który jest przygotowany do noszenia obroży, aby ta klapka działała – i upewnij się, że obroża jest szybko zwalniana, która otworzy się, jeśli zostanie złapana na cokolwiek – ale tak długo, jak twój kot jest szczęśliwy, używanie tego jest błahostką.

Oprócz zamka magnetycznego, klapka dla kota ma również ręczną czterokierunkową blokadę, którą można ustawić tak, aby otwierała się, zamykała, tylko wchodziła lub wychodziła, dzięki czemu możesz kontrolować, kiedy twój kot wchodzi i wychodzi. Wewnętrzna osłona przeciwprzeciągowa w klapie pomaga w izolacji i zapobiega przedostawaniu się przeciągów do domu, wraz z magnetycznym zaczepem na samej klapie.

Nadaje się do montażu w drzwiach, oknach lub ścianach za pomocą odpowiednich adapterów, klapka dla kota jest dostarczana z dość prostą instrukcją instalacji. W pudełku otrzymujesz tylko jedną obrożę i klucz magnetyczny, ale możesz kupić więcej osobno, jeśli masz kilka kotów.

Kluczowe informacje – Rozmiar: 10,6 x 24,3 x 25,8 cm; Waga: 840g; Zamek: Magnetyczny klucz do obroży, czterokierunkowy zamek ręczny; Zabarwienie: Biały, brązowy

3. Klapka dla kota z 4-kierunkową blokadą i mocowaniem do szyby Cat Mate: Najlepsza klapka dla kota do szkła

Cena: 25 funtów | Kup teraz z Amazon

Jeśli masz szklane drzwi lub wolisz zainstalować klapkę dla kota w oknie lub oranżerii, będziesz potrzebować klapki odpowiedniej do szkła. Chociaż wiele klapek dla kotów można zainstalować w szkle za pomocą okrągłego adaptera, klapki te mogą być nieporęczne, a niektóre mogą nawet uszkodzić delikatne szkło. Czterokierunkowa klapka Cat Mate została specjalnie zaprojektowana do montażu w szkle. Jest cieńszy niż standardowe klapki dla kotów i okrągły, aby pasował do szyby. Jest idealny do cieńszego szkła, ale można go również zamontować w szybach o grubości do 32 mm, dzięki czemu nadaje się również do większości podwójnych szyb.

Szklana klapka Cat Mate jest odporna na przeciągi i warunki atmosferyczne, z całkowicie uszczelnioną klapką z magnetycznym zamknięciem. Dostępna jest również czterokierunkowa ręczna blokada, która pozwala ustawić klapkę dla kota na wejście i wyjście, tylko wejście, tylko wyjście lub zablokowanie.

Kluczowe informacje – Rozmiar: 3,8 x 24,8 x 27 cm; Waga: 760g; Zamek: 4-kierunkowy zamek ręczny; Zabarwienie: Biały

4. Trixie 4-kierunkowa klapka dla kota z tunelem: najlepsza do montażu na ścianie

Cena: 22 £ | Kup teraz z Amazon

Jeśli chcesz zainstalować klapkę dla kota w ceglanej ścianie lub głębokich drzwiach, Trixie 4-Way znacznie ułatwi to zadanie. Oprócz klapki dla kota, Trixie jest standardowo wyposażony w dwa przedłużenia tunelu, co daje możliwość instalacji bezpośrednio w ścianie. W razie potrzeby możesz dodać więcej przedłużaczy tunelu.

Biorąc pod uwagę to, co jest w tym zestawie w standardzie, Trixie jest niewiarygodnie przystępnej cenie. Wykonana z solidnego plastiku sama klapka jest przezroczysta i ma cichą pracę, idealną dla bardziej nerwowych kotów. Jest uszczelka obwodowa 360 stopni i zapięcie magnetyczne, które chronią przed przeciągami, a także czterokierunkowy ręczny zamek, który można ustawić na otwieranie, zamykanie, tylko wejście lub tylko wyjście.

Kluczowe informacje – Rozmiar: 11 x 20,5 x 26 cm; Waga: 540g; Zamek: 4-kierunkowy zamek ręczny; Zabarwienie: Biały, szary

5. Klapka dla kota InTrans na drzwi: Najlepsza do drzwi wewnętrznych

Cena: 30 £ | Kup teraz z Amazon

Drzwi dla kota InTrans są przeznaczone do stosowania na drzwiach wewnętrznych w Twoim domu, aby zapewnić Twojemu kotu bezpieczną przestrzeń. Można jej użyć, aby umożliwić kotu wejście do pokoju, ale uniemożliwić innym zwierzętom, takim jak psy, co może być bardzo przydatne, gdy chodzi o kuwetę. Drzwi pomagają również utrzymać zapach kuwety z dala od reszty domu.

Koty cenią sobie prywatność, więc zapewnienie im własnego miejsca na kuwetę pomoże im zachować spokój i radość. InTrans ma również przymocowane drzwi, więc w razie potrzeby można je całkowicie zamknąć.

Nadaje się do stosowania na dowolnych drzwiach, po prostu za pomocą taśmy samoprzylepnej i mocnych śrub do zamocowania na miejscu. Wykończone w kolorze białym o wysokim połysku drzwi można również pomalować, jeśli chcesz zmienić kolor, aby wtopił się w istniejące drzwi. A ponieważ nie ma klapki do otwarcia, powinno to być łatwe dla każdego kota do opanowania.

Kluczowe informacje – Rozmiar: 7,2 x 25,5 x 25,5 cm; Waga: 690g; Zamek: Zamykane drzwi; Zabarwienie: Biały

6. Klapka dla kota SureFlap z podwójnym skanowaniem i mikroczipem: najlepsza dla gospodarstw domowych z wieloma kotami

Cena: 100 funtów | Kup teraz z Amazon

Jeśli masz więcej niż jednego kota, Dual Scan firmy Sure Petcare może być właśnie klapką dla kota, której szukasz. Działa zarówno z mikroczipami, jak i obrożą SureFlap RFID, ale umożliwia zaprogramowanie jej dla poszczególnych kotów.

Oznacza to, że możesz trzymać określone koty w środku, podczas gdy reszta może wchodzić i wychodzić do woli. Klapkę dla kota można zaprogramować dla maksymalnie 32 kotów i jest zasilana 4 bateriami AA, które powinny wystarczyć na 12 miesięcy. Łatwe programowanie za pomocą jednego przycisku i ręczna czterokierunkowa blokada dla bezpieczeństwa. Ta klapa ma również tryb bezpieczeństwa, który pozwala kotom, które uciekną przez okno lub drzwi, wrócić do środka. Można ją zainstalować w drzwiach, oknach i ścianach, chociaż możesz potrzebować dodatków, takich jak przedłużacze tuneli. Klapki dla kotów z mikroczipem są znacznie droższe niż standardowe klapki dla kotów, ale warte swojej ceny, jeśli masz wiele kotów o różnych wymaganiach.

Kluczowe informacje – Rozmiar (cm): 14,8x21x21; Waga: 1 kg; Moc: 4 baterie AA; Zamek: Mikrochip, 4-kierunkowy ręczny zamek; Zabarwienie: biały, brązowy

Back to top button