Najlepszy autor

LG G3 vs LG G2 OLED: Co się zmieniło, a co jest takie samo?

Najnowsza gama telewizorów LG jest w drodze do najbliższego sklepu (lub sprzedawcy internetowego) jeszcze w tym roku i będzie kontynuacją dążenia koreańskiej marki do zapewnienia, że ​​każdy dom ma telewizor OLED (najlepiej od LG).

G3 ma być ich najwyższym poziomem 4K OLED, ale OLED z serii G są przeznaczone dla określonego typu klientów, którzy wolą montować telewizory na ścianie. Zagadką jest to, że seria G jest również najlepszą jakością obrazu LG, więc trzeba iść na kompromis.

Jeśli jednak wszyscy jesteście za montowanym na ścianie wyświetlaczem OLED firmy LG, pytanie brzmi, czy poczekać i zdobyć G3 po uruchomieniu, czy też wybrać istniejący G2 OLED. W tym przewodniku omówimy różnice między tymi dwoma modelami.

Ma nowy panel OLED

LG nie spoczywa na laurach, zwłaszcza że LG Display jest producentem prawie wszystkich paneli OLED, z których korzysta każdy spoza Samsunga. Mają środki na rozwój technologii według własnego uznania.

Jednym z tych postępów jest ekran OLED, z którego korzysta G3. Ma nowy panel Micro Lens Array (nie mylić z podobnie brzmiącym Micro LED), a ten nowy panel przekierowuje światło, które normalnie odbijałoby się od ekranu z powrotem do widza, co zapewnia wyższą jasność szczytową i szerszy widok kąty. Jednak tylko 55-, 65- i 77-calowe są wyposażone w panel MLA. Technologia nie obejmuje jeszcze modeli 83- i 97-calowych.

LG powiedział, że panel może zaoferować szczytową jasność do 2100 nitów bez określania warunków / trybów. To spory krok naprzód w stosunku do G2, który w standardowym trybie obrazu miał około 1000 nitów.

Nazwij to pod inną nazwą

Firma LG wcześniej oznaczyła OLED-y z serii G jako swoją gamę Galerii, wnioskując, że jest to telewizor, który można powiesić na ścianie (jak obraz). Nic dziwnego, że klienci nie do końca to zrozumieli.

LG G3 bez przerw

I tak terminologia Galerii została porzucona na rzecz Zero Gap, aby dać potencjalnym nabywcom (nieco) lepsze poczucie tego, w co się pakują. Podobnie jak G2, G3 jest pakowany tylko z uchwytem ściennym. Możesz umieścić go na meblach, ale musisz kupić stojak osobno.

WebOS ma nowy wygląd

Kilka lat po pierwszej poważnej przebudowie webOS został ulepszony, aby był zarówno prostszy w użyciu, jak i oferował bardziej szczegółowe funkcje.

LG OLED EVO Zupełnie nowy ekran główny

Pozostaje interfejsem pełnoekranowym, ale teraz wykorzystuje to, co LG nazywa „szybkimi kartami”. Są to fragmenty gier, filmów, muzyki, sportu itp., które możesz kliknąć, aby przejść do centrum z większą ilością informacji i szczegółów. Wydaje się być bardziej ekonomiczny pod względem miejsca zajmowanego na ekranie, a nawet może prowadzić do szybszej, mniej opóźnionej nawigacji z mniejszą liczbą elementów na ekranie.

Ma współczynnik synergii WOW

Marki uwielbiają synergię z własnymi produktami, a dzięki WOW Orchestra LG bierze przykład z podręcznika Samsunga.

LG OLED i soundbar 2023

WOW Orchestra przypomina technologię audio Q Symphony firmy Samsung, ponieważ umożliwia współpracę zgodnego soundbara LG z telewizorem w celu stworzenia większego i bardziej wciągającego pejzażu dźwiękowego. Po podłączeniu interfejs między telewizorem a listwą dźwiękową zapewni lepszą, ściślejszą integrację.

Dzięki WOWCAST możesz dodać klucz sprzętowy i sprawić, by telewizor bezprzewodowo przesyłał bezstratny dźwięk do listwy dźwiękowej bez widocznych opóźnień. G2 obsługuje również WOWCAST.

Miejmy nadzieję, że nikt nie pomyli LG WOW z World of Warcraft.

G3 OLED może przepuszczać dźwięk DTS

Firma LG wyłączyła przetwarzanie lub przekazywanie dźwięku DTS do systemu dźwiękowego po E9 OLED kilka lat temu.

Ale ponieważ DTS chce wzmocnić swoją obecność na rynku transmisji strumieniowych, LG przywróciło go, co powinno być przydatne, ponieważ pojawiły się wiadomości, że Disney + doda dźwięk DTS do swojej usługi później w 2023 roku, aby wypełnić wsparcie IMAX Enhanced.

Wczesny werdykt

Czy powinieneś zostać i wybrać G2, czy przekręcić i czekać na G3? Oczywiście jest jeszcze za wcześnie, aby powiedzieć w tej chwili, ponieważ G3 OLED jest jeszcze kilka miesięcy przed premierą, ale są obszary, w których wydaje się, że robi znak.

A głównym obszarem jest bycie potęgą kina domowego. Podobno jaśniejszy panel, obsługa dźwięku DTS i kompatybilność z WOW Orchestra sprawiają, że G3 OLED jest bardziej wszechstronnym i potencjalnie lepiej działającym telewizorem OLED niż G2.

Z niecierpliwością czekamy również na nowy interfejs, biorąc pod uwagę, że webOS jest już jednym z najsprytniejszych interfejsów użytkownika w świecie telewizji. Wszystko wskazuje na bardziej kompletny pakiet telewizyjny niż wcześniej, ale będziemy musieli zarezerwować konsensus na czas testowania telewizorów w dalszej części roku.

Możesz lubić…

Apple HomePod (2. generacji) vs HomePod Mini: czy nowe aktualizacje mają znaczenie?

Apple HomePod (2. generacji) vs HomePod Mini: czy nowe aktualizacje mają znaczenie?

Gemma Ryles
1 dzień temu

Apple HomePod vs HomePod (2. generacji): co nowego i innego?

Apple HomePod vs HomePod (2. generacji): co nowego i innego?

Kob Monney
1 dzień temu

Mac Mini M2 kontra Mac Mini M1: co nowego?

Mac Mini M2 kontra Mac Mini M1: co nowego?

Hanna Davies
1 dzień temu

MacBook Pro 2023 vs MacBook Air M2: Jak wypada porównanie tych laptopów M2?

MacBook Pro 2023 vs MacBook Air M2: Jak wypada porównanie tych laptopów M2?

Gemma Ryles
1 dzień temu

Apple M2 Max vs M1 Max: jaka jest różnica?

Apple M2 Max vs M1 Max: jaka jest różnica?

Ryana Jonesa
2 dni temu

Apple M2 Pro vs M1 Pro: czy nowszy jest lepszy?

Apple M2 Pro vs M1 Pro: czy nowszy jest lepszy?

Gemma Ryles
2 dni temu

Post LG G3 vs LG G2 OLED: Co się zmieniło, a co jest takie samo? pojawił się jako pierwszy w Zaufanych recenzjach.

Back to top button