Najlepszy autor

HTC U23 Pro vs Google Pixel 7a: starcie ze średniej półki

HTC zaskoczyło nas premierą HTC U23 Prodobrze wyposażony średni ranger, ale jak wypada na tle niedawno ogłoszonego Google Pixel 7a?

Podczas gdy nowy średni ranger HTC wydaje się być zdolny do dużego wyświetlacza OLED 120 Hz, konfiguracji z czterema kamerami i mocy Snapdragon 7 Gen 1, Google Pixel 7a jest trudną opcją do pokonania. Obecnie znajduje się na szczycie naszej oferty najlepszych telefonów średniej klasy, oferując solidne, wszechstronne wrażenia dzięki flagowej mocy obliczeniowej i wydajnym aparatom.

Który jest najlepszy dla Twoich potrzeb? Chociaż jeszcze nie zapoznaliśmy się z HTC U23 Pro, oto kilka kluczowych różnic między HTC U23 Pro i Google Pixel 7a.

HTC U23 Pro ma większy, szybszy wyświetlacz

Google Pixel 7a rozwiązuje jedną z długotrwałych skarg ze smartfonami Google z serii „a” – częstotliwość odświeżania 60 Hz – zwiększając prędkość do szybkich 90 Hz. To wciąż może być mniej niż 120 Hz używane przez kluczowych rywali, takich jak Poco F5 Pro, ale jest to mile widziany dodatek, który sprawia, że ​​telefon jest bardziej responsywny w codziennym użytkowaniu.

Panel OLED jest również jednym z mniejszych wyświetlaczy o przekątnej 6,1 cala, choć nie jest to całkiem na terytorium małego ekranu.

Renderowanie HTC U23 Pro 5G
HTC U23 Pro

Z drugiej strony HTC U23 Pro oferuje większy 6,7-calowy wyświetlacz OLED, który jest nie tylko większy niż w Pixelu 7a, ale także szybszy, taktując z płynną częstotliwością 120 Hz. Jednak różnica między 90-120 Hz jest znikoma w porównaniu ze skokiem z 60-90 Hz, więc tylko gracze mobilni, którzy chcą osiągnąć superpłynne 120 klatek na sekundę, zauważą prawdziwą różnicę.

W innych miejscach większy panel powinien przekładać się na lepsze wrażenia wizualne podczas oglądania filmów na Netflix i losowych filmów na YouTube niż średniak Google.

Google Pixel 7a ma flagowy procesor

HTC U23 Pro sportowy chipset Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1 ze średniej półki, po raz pierwszy ujawniony w 2022 roku, w połączeniu ze zdrowymi 12 GB pamięci RAM powinien zapewnić przyzwoitą wydajność – choć zweryfikujemy to za pomocą testów porównawczych w nadchodzących dniach. Dla kontekstu stwierdziliśmy, że wyposażony w Snapdragon 7 Gen 1 Xiaomi 13 Lite radził sobie dobrze w codziennym użytkowaniu bez prawdziwych opóźnień i zacięć.

To, czego nie może zrobić, to konkurować z flagowym chipsetem znajdującym się w niedrogim Pixelu 7a firmy Google. Mówiąc dokładniej, Pixel 7a jest wyposażony w opracowany przez Google chipset Tensor G2, ten sam chipset, który znajdziesz w Pixel 7, Pixel 7 Pro i niedawno ogłoszonym Pixel Fold.

Podczas gdy testy porównawcze z naszej recenzji Pixela 7a pokazują, że nie jest on tak potężny, jak flagowe alternatywy Qualcomm, codzienna wydajność była płynna, nawet podczas grania.

Poza tym jest to chipset bardziej skoncentrowany na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym, dzięki czemu telefon może robić fajne rzeczy z wydajnością aparatu i dyktowaniem – ale o tym za chwilę.

Google Pixel 7a z przodu na stojąco
Google Pixel 7a

Oba mają odpowiednie konfiguracje aparatu

Wygląda na to, że HTC U23 Pro ma zdolny aparat patrzący na konfigurację tylnego quada, ale zagłębienie się w specyfikacje daje nieco inny obraz. Podczas gdy główny 108 MP i ultraszeroki 8 MP są godne uwagi, towarzyszące czujniki makro 5 MP i czujniki głębokości 2 MP są mniej przydatne na co dzień, więc w rzeczywistości jest to bardziej konfiguracja z dwoma kamerami.

Ten główny czujnik 108 MP ma również przyzwoite specyfikacje, w tym OIS i szeroki otwór przysłony f / 1,7.

Z drugiej strony Pixel 7a ma nowy główny czujnik 64 MP z obsługą OIS w połączeniu z ultraszerokokątnym obiektywem 13 MP. Chociaż może nie wygrać pod względem liczby aparatów, te dwa obiektywy są niewiarygodnie wydajne. Nasz recenzent zauważył, że „trudno nie być pod wrażeniem zdjęć” wykonanych Pixelem 7a, zachowujących imponujące szczegóły i naturalne kolory.

To jednak tylko specyfikacja. Tam, gdzie Pixel 7a naprawdę odsuwa się od U23 Pro (i większości innych opcji średniego zasięgu), jest jego sprawność AI oparta na Tensor G2. Dzięki temu technologia Real Tone zapewnia dokładne odwzorowanie skóry i 20-krotny zoom Super-Res, a także zaawansowane funkcje edycji, takie jak Magic Eraser i Face Unblur.

Zwiększa również doskonałą wydajność w słabym świetle dzięki sztucznej inteligencji, a nasz recenzent zauważył, że Pixel 7a zapewniał lepsze wyniki w słabym świetle niż iPhone 14 Pro Max, a często także w znacznie szybszym tempie.

HTC U23 Pro ma gniazdo słuchawkowe

Podczas gdy kiedyś praktycznie każdy smartfon miał port słuchawkowy 3,5 mm, w 2023 roku nie mogło to być dalsze od prawdy.

Wraz z rewolucją tanich słuchawek Bluetooth wielu producentów porzuciło port, starając się, aby telefony były cieńsze i lżejsze – ale co z tymi z nas, którzy mają wysokiej klasy przewodowe słuchawki?

Pod tym względem HTC U23 Pro zapewnia gniazdo słuchawkowe 3,5 mm umieszczone na górnej krawędzi smartfona. Niestety nigdzie nie można go zobaczyć na Pixelu 7a, a jego ostatni występ miał miejsce na Pixelu 4a z 2020 roku.

Google Pixel 7a z powrotem w kolorze Charcoal i pudełku
Google Pixel 7a

HTC U23 Pro jest nieco droższy

Chociaż oba są dość równomiernie dopasowanymi opcjami średniego zasięgu, HTC U23 Pro kosztuje nieco więcej niż budżetowy Pixel 7a Google, nawet przy niewielkim wzroście ceny w porównaniu do zeszłorocznego Pixela 6a.

HTC U23 Pro jest obecnie dostępny w przedsprzedaży od 499 GBP (około 600 USD), podczas gdy Google Pixel 7a przywróci potencjalnym nabywcom 449 GBP / 499 USD. Pixel 7a jest już dostępny do kupienia, a HTC U23 Pro można zamówić w przedsprzedaży przed premierą na początku czerwca.

Back to top button