Najlepszy autor

Honor Magic V2 kontra Samsung Galaxy Z Fold 4: Bitwa składanych urządzeń

Honor Magic V2 został zaprezentowany w Chinach i mamy nadzieję na szerszą premierę w nadchodzących miesiącach – pytanie brzmi, jak wypada w porównaniu z królem składanych urządzeń, Samsungiem Galaxy Z Fold 4?

Biorąc pod uwagę fakt, że między wydaniem dwóch składanych upłynął prawie cały rok, składany Honor jest bardzo obiecujący w dziale sprzętowym – zwłaszcza jeśli chodzi o jego grubość i wagę. Samsung nie spoczywa jednak na laurach, a Galaxy Z Fold 5 ma zostać wydany już wkrótce.

Na razie jednak oto kilka kluczowych różnic między Honor Magic V2 a Samsungiem Galaxy Z Fold 4.

Honor Magic V2 jest cieńszy i lżejszy

Samsung Galaxy Z Fold 4 to w dużej mierze urządzenie premium, ale w porównaniu z nowszymi urządzeniami składanymi, takimi jak Honor Magic Vs i Google Pixel Fold, wygląda trochę przestarzale. Jest nie tylko bardziej masywny niż większość konkurencji, ale po złożeniu pojawia się niezręczna przerwa między wyświetlaczami – coś, co większość innych producentów rozwiązała w tym momencie.

Ta niezręczna przerwa oznacza, że ​​​​Z Fold 4 mierzy dość grube 14,2 mm po złożeniu, a przy 263 g jest wygodnie cięższy niż nawet najcięższe telefony z batonikami, takie jak 234 g Samsung Galaxy S23 Ultra.

To wyraźne porównanie z tym, co Honor oferuje z Magic V2. Magic V2 wygląda zupełnie inaczej niż Z Fold 4 dzięki mechanizmowi zawiasów bez przerw i konstrukcji, która ma tylko 9,9 mm grubości po złożeniu i 4,95 mm po rozłożeniu. Jeśli to nie jest wystarczająco imponujące, przy wadze 231 g jest lżejszy zarówno niż Z Fold 4, jak i Galaxy S23 Ultra!

Magic V2 radzi sobie z tym, oferując jednocześnie nieco większe wewnętrzne i zewnętrzne wyświetlacze niż opcja Samsunga. Jest to zatem wyraźna wygrana Honoru w dziale projektowym.

Obraz marketingowy Honor Magic V2

Honor Magic V2 ma bardziej wydajne aparaty

Składane tradycyjnie pozostawały w tyle za standardowymi smartfonami w dziale aparatów, ale ta fala zaczyna się zmieniać w 2023 roku dzięki składanym urządzeniom, takim jak Pixel Fold, Huawei Mate X3, a teraz Honor Magic V2.

Składany ma główny czujnik 50 MP z OIS wraz z ultraszerokokątnym 50 MP i teleobiektywem 20 MP z OIS, otoczony laserowym systemem ogniskowania dToF do natychmiastowego ustawiania ostrości niezależnie od dostępnego światła, a także dedykowany czujnik migotania i czujnik koloru. Znajdziesz tu także parę 16-megapikselowych aparatów do selfie – po jednym na każdym wyświetlaczu.

Brzmi to jak zdolna konfiguracja aparatu, zwłaszcza w porównaniu z ofertą Samsunga z głównym 50 MP, ultraszerokim 12 MP i teleobiektywem 10 MP 3x z tyłu, otoczonym pojedynczą lampą błyskową LED.

Sprawy nie są o wiele bardziej obiecujące z przodu aparatu do selfie, z aparatem 10 MP na aparacie zewnętrznym i aparatem 4 MP pod wyświetlaczem na wyświetlaczu wewnętrznym. To ostatnie jest szczególnym problemem, ponieważ przesunięcie kamery pod wyświetlaczem wprowadza zauważalne problemy z jakością.

Nasz recenzent opisał Z Fold 4 jako „nie najlepszy telefon z aparatem, ale aparaty nie są już powodem do unikania urządzenia Z Fold”.

Snapdragon 8 Plus Gen 1 kontra Snapdragon 8 Gen 2

Jeśli chodzi o wydajność, Honor Magic V2 i Samsung Galaxy Z Fold 4 idą w parze z flagowymi chipsetami. Obejmuje to Snapdragon 8 Plus Gen 1 w Galaxy Z Fold 4 i nieco nowszy Snapdragon 8 Gen 2 w Honor Magic V2, w połączeniu z odpowiednio 12 GB i 16 GB pamięci RAM.

Snapdragon 8 Plus Gen 1 był procesorem najwyższej klasy, gdy Z Fold 4 został wydany w sierpniu 2022 r., Przynosząc ze sobą nie tylko flagową moc, ale także imponującą wydajność baterii w porównaniu z poprzednimi chipsetami Snapdragon. Nasz recenzent stwierdził, że jest to zdolne urządzenie, które nie zacina się ani nie pozostaje w tyle bez względu na to, co na nie rzuci, czy to gra, czy wielozadaniowość na podzielonym ekranie na tym dużym wewnętrznym wyświetlaczu.

Nie mieliśmy jeszcze okazji korzystać z Honor Magic V2, ale przetestowaliśmy wiele urządzeń Snapdragon 8 Gen 2, więc dobrze rozumiemy prawdopodobną oferowaną moc. Można śmiało powiedzieć, że Honor Magic V2 pokona Z Fold 4 w testach porównawczych, chociaż jest bardzo mało prawdopodobne, aby zauważyć różnicę w rzeczywistym użytkowaniu, ponieważ oba oferują niesamowicie szybką codzienną wydajność.

Samsunga Galaxy Z Fold 4
Źródło obrazu (Zaufane recenzje)

Honor Magic V2 prawdopodobnie będzie miał lepszą żywotność baterii

Trudno powiedzieć z całą pewnością, że nie spędziłem jeszcze czasu ze składanym, ale na podstawie specyfikacji wygląda na to, że Honor Magic V2 może przebić Samsunga Galaxy Z Fold 4 w dziale żywotności baterii.

Wynika to w dużej mierze z faktu, że Honor Magic V2 ma większe ogniwo 5000 mAh w porównaniu do 4400 mAh w ofercie Samsunga Galaxy Z Fold 4. Przyznaję, że tak nie jest To znacznie więcej niż to, co ma do zaoferowania Samsung, ale nasz recenzent zauważył, że do końca dnia w zbiorniku pozostało około 15% – mniej więcej tyle, ale nie do końca komfortowo.

Dodatkowa moc w połączeniu z lepszą wydajnością energetyczną nowszego chipsetu powinna pozwolić Honorowi Magic V2 na nieco dłuższe działanie w codziennym życiu – ale potwierdzimy to, gdy przejdziemy bezpośrednio do działania.

Tak czy inaczej, Honor Magic V2 ładuje się szybciej dzięki prędkości ładowania przewodowego 66 W w porównaniu do zaledwie 25 W ze składanego Samsunga.

Możesz faktycznie kupić Samsunga Galaxy Z Fold 4

Choć sprzęt Honor Magic V2 jest imponujący, istnieje duży problem: nie można go kupić w większości krajów na świecie. W każdym razie jeszcze.

Honor Magic V2 jest obecnie dostępny wyłącznie w Chinach po premierze w Pekinie na początku lipca, choć podobnie jak w przypadku Honor Magic Vs, oczekujemy, że Magic V2 wkrótce zadebiutuje na arenie międzynarodowej.

Z drugiej strony Samsung Galaxy Z Fold 4 jest dostępny do kupienia od Samsunga i większości sprzedawców elektroniki w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Europie, chociaż za 1649 GBP / 1649 USD / 1799 EUR nie jest to najtańszy telefon w okolicy.

Back to top button