Najlepszy autor

Google Pixel Tablet kontra iPad (10. generacji): Google walczy z Apple

W oszałamiającym powrocie na rynek tabletów Google wykonuje śmiały ruch, aby konkurować ze swoim długoletnim konkurentem Apple i iPadem. Podczas gdy iPad (10. generacji) pozostaje najlepszym wyborem dla prostego tabletu klasy podstawowej, najnowsza oferta Google, Pixel Tablet, wprowadza do miksu odświeżające podejście hybrydowe. Zobaczmy, jak się układają.

Cena tabletu Google Pixel mieści się mocno między iPadem a iPadem Air (2022), a następnie znacznie poniżej iPada Pro M2 – i tak, będziemy porównywać nowe urządzenie Google z nimi. W związku z tym pomyśleliśmy, że warto porównać iPada za 449 funtów z nowym tabletem Pixel za 599 funtów, aby zobaczyć, co jest najlepsze.

Istnieją pewne kluczowe czynniki, o których już zdecydowałeś. Prawdopodobnie zainwestowałeś w ekosystem Androida Apple lub Google, który będzie miał duży wpływ. Wbudowane kamery i wyświetlacz również wyglądają na dość wyrównane.

Istnieje jednak wiele innych różnic, które należy wziąć pod uwagę. Jesteśmy tutaj, aby pomóc. Dokładnie przetestowaliśmy zarówno tablet Google Pixel, jak i iPada (10. generacji). Zapoznaj się z ważnymi funkcjami, na których powinieneś się skupić, aby pomóc Ci podjąć decyzję między tymi dwoma tabletami.

Google oferuje hybrydę tabletu i inteligentnego domu

Jeśli jesteś już w ekosystemie inteligentnego domu Google lub szukałeś ciekawego wejścia, Pixel Tablet wprowadza na rynek ciekawą nową propozycję.

Tablet jest dostarczany ze stojakiem na głośnik w cenie 599 GBP, co zapewnia wygodne miejsce do umieszczenia tabletu, gdy nie jest używany. Stojak oferuje głośnik i ładuje również tablet Pixel. Stojąc na stojaku, możesz używać tabletu tak, jak Google Nest Hub, a następnie odłączyć urządzenie, aby korzystać z bardziej tradycyjnego przenośnego urządzenia z systemem Android.

To była ulubiona funkcja urządzenia naszego recenzenta, chociaż miał zastrzeżenia co do jakości dźwięku głośnika stacji dokującej, brzmiącego bardziej jak tani głośnik Bluetooth niż cokolwiek z kolekcji Google Nest. Ładuje się również wyjątkowo wolno w stacji dokującej, a pełne naładowanie zajmuje wiele godzin, więc wyraźnie trzeba wykonać pracę w przyszłych pokoleniach.

Tył — tablet Pixel
Źródło obrazu (Google)

Mówi się, że Apple ma plany na urządzenie HomePod z ekranem w pewnym momencie w przyszłości, ale to nie jest to, co obecnie otrzymujesz z iPadem. To prosty tablet, ale można go sparować z dodatkami, takimi jak 279 GBP Magiczne etui na klawiaturę.

iPad oferuje większy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki

Tablet Pixel zasilany przez Tensor G2 może mieć flagowy chipset Tensor G2 z serii Pixel 7, ale to nie znaczy, że jest potęgą przetwarzania. W przeciwieństwie do większości innych chipów, Tensor G2 nie koncentruje się na najwyższej wydajności, ale na inteligencji AI, pozwalając Pixelowi (i telefonom) na robienie całkiem imponujących sztuczek programowych.

Nie oznacza to jednak, że jest powolny, ponieważ nie zauważyliśmy żadnego prawdziwego opóźnienia ani spowolnienia bez względu na to, co w to rzuciliśmy – po prostu nie jest to szczyt odniesienia.

Większy problem dotyczy obsługi aplikacji; na Androida dostępnych jest wiele aplikacji, ale brakuje w nim niektórych zabójczych aplikacji pro dostępnych na iPadzie Apple, co czyni go tak kuszącą opcją zarówno do pracy, jak i zabawy.

Najnowszy iPad firmy Apple zapewnia wiele funkcji i elastyczności w swojej, teraz wyższej, cenie 499 GBP. W naszej recenzji pakiet aplikacji i oprogramowania jest „nie do pobicia”. Wprowadzenie Magic Keyboard Folio w tej edycji sprawiło, że jest ono bardziej przyjazne dla produktywności niż kiedykolwiek.

iPadOS został również wzbogacony o Stage Manager, aby spróbować dostosować ulepszoną wielozadaniowość na iPadach, z czym Android wciąż ma problemy. A wszystko to jest wspierane przez wydajny czip A14 Bionic.

pisanie na iPadzie 10 gen
Źródło obrazu (Zaufane recenzje)

Niezależnie od tego, czy chcesz używać tego tabletu do pisania wypracowań, pracy twórczej, czy po prostu oglądania filmów, iPad ma wszystko pod ręką. Ta wszechstronność przyniosła mu 4-gwiazdkową recenzję od nas, a podwyższona cena była jedną z jego niewielu wad. I to podwyższona cena, którą Pixel Tablet osiąga o 100 funtów.

Design sprowadza się do kwestii gustu

Tablet Google Pixel i Apple iPad mają bardzo różne filozofie projektowania. Ten prosty fakt może zaważyć lub zniweczyć decyzję o zakupie, jeśli wygląd ma dla Ciebie duże znaczenie przy wyborze urządzeń.

Oba urządzenia pozostają wierne językowi projektowania poszczególnych marek, z delikatnymi kolorami i zaokrąglonymi krawędziami tworzącymi Pixel Tablet. Z kolei iPad jest odważniejszy dzięki opcjom kolorystycznym i oferuje ostrzejszy industrialny design. Będziesz wybierać między niebieskim, różowym, żółtym i srebrnym dla iPada lub porcelanowym, orzechowym i różowym dla Google Pixel Tablet.

Ostatecznie projekty wydają się pasować do celu. iPad jest jasny i odważny do użytku poza domem, a Pixel Tablet oferuje bardziej miękki wygląd, dzięki czemu można go bezproblemowo zintegrować z domem.

Back to top button