Najlepszy autor

Google Pixel 7a vs Pixel 7: Kluczowe różnice, o których powinieneś wiedzieć

Google Pixel 7a reprezentuje najnowszy niedrogi smartfon Google z kluczowymi ulepszeniami w porównaniu do zeszłorocznego Pixela 6a, ale jak wypada w porównaniu z bardziej premium Pixelem 7?

Na pierwszy rzut oka Pixel 7a i Pixel 7 są praktycznie nie do odróżnienia od siebie. Oba mają ten sam ogólny projekt, ten sam chipset Tensor G2 w sercu i ten sam wyświetlacz 90 Hz.

Spójrz jednak trochę głębiej i są pewne aspekty, które odróżniają te dwa telefony Google. Jeśli zastanawiasz się, który model jest dla Ciebie najlepszy, czytaj dalej, aby uzyskać pełne zestawienie różnic między Pixel 7 a Pixel 7a.

Systemy kamer są bardzo dobre – nawet jeśli są różne

Telefony Pixel od samego początku bardzo skupiały się na aparatach – i tak jest w przypadku Pixela 7 i Pixela 7a. Oba telefony są wyposażone w dwa tylne aparaty, które stanowią kompromis między szerokim i ultraszerokim, a także pojedynczym przednim aparatem.

Żaden telefon nie ma dedykowanego teleobiektywu i w tym celu musisz przejść na Pixel 7 Pro.

Pixel 7 ma główny szerokokątny aparat 50 MP Octa PD Quad Bayer z przysłoną f / 1,85 i ultraszeroki aparat 114 stopni 12 MP. Możesz zobaczyć wiele przykładowych zdjęć w naszej recenzji Google Pixel 7, ale można śmiało powiedzieć, że wydajność jest imponująca nie tylko w przedziale cenowym, ale także na szerszym rynku smartfonów, który tak naprawdę został przejęty przez Pixel 7 Pro.

Z drugiej strony Pixel 7a ma główny aparat 64 MP i nieco szerszy ultraszeroki 13 MP 120 stopni. Połączenie okazało się udane, a nasz recenzent zauważył, że Pixel 7a nie tylko robi jaśniejsze, bardziej szczegółowe i dokładniejsze kolory zdjęcia niż konkurencja ze średniej półki, ale w dobrze oświetlonych warunkach zdjęcia są nie do odróżnienia zarówno od Pixela 7, jak i Pixela 7 Pro.

Google Pixel 7a w śniegu
Piksel 7a

Pixel 7a ma wyższą liczbę megapikseli w przednim aparacie – 13MP vs 12MP – choć ma węższe pole widzenia.

Pixel 7a jest nieco mniejszy i lżejszy

Telefony z serii A były zwykle mniejsze niż ich droższe odpowiedniki i ten temat jest kontynuowany tutaj. Pixel 7a nie jest znacznie mniejszy niż 7, ale istnieją kluczowe różnice.

Na przykład Pixel 7 waży 197 g, podczas gdy 7a przechyla wagę na 193 g. 7a jest również mniejszy, choć nie cieńszy, mierząc 152,4 x 72,9 x 9 mm zamiast 155,5 x 73,2 x 8,7 mm, chociaż nie jest to tak zauważalne, gdy porównuje się je obok siebie.

Ta różnica w rozmiarze naprawdę pochodzi z mniejszego wyświetlacza Pixela 7a. Podczas gdy zwykły Pixel 6 ma ekran o przekątnej 6,3 cala, 7a ma 6,1 cala.

piksela 7
piksela 7

Na szczęście oba telefony mają tę samą technologię ekranu OLED, maksymalną częstotliwość odświeżania 90 Hz (w porównaniu z 60 Hz w Pixelu 6a) i rozdzielczość FHD +.

Otrzymasz nieco lepszą ocenę IP dzięki Pixelowi 7

Jedną z mniejszych różnic między Pixelem 7a a Pixelem 7 jest ich stopień ochrony IP. Google zapewnił, że droższy Pixel 7 z wyższej półki ma wyższą ocenę IP68, podczas gdy Pixel 7a ma niższą ocenę IP67.

Teraz, w rzeczywistych sytuacjach, różnica między nimi może być minimalna i obie zapewnią pewną ochronę przed 30-minutowym zanurzeniem w słodkiej wodzie na godzinę. Aby zapoznać się z pełnym zestawieniem różnic, zapoznaj się z naszym przewodnikiem IP67 vs IP68.

Google Pixel 7a w kolorze koralowym
Piksel 7a

W przypadku Pixela 7 dostępna jest większa opcja przechowywania

Przynajmniej w Wielkiej Brytanii Pixel 7a będzie sprzedawany w jednej opcji 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci – nie jest to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz przechowywać godziny wideo, tysiące zdjęć i wiele gier do użytku offline. Brak możliwości rozbudowy pamięci również nie poprawia sytuacji.

Pixel 7 oferuje opcję 256 GB (obok standardowych 128 GB) dla tych, którzy potrzebują więcej miejsca.

Więcej pieniędzy zaoszczędzisz na Pixelu 7a

Jeśli patrzymy wyłącznie na RRP, Pixel 7a jest tańszą opcją. Zaczyna się od 449 GBP / 499 USD, podczas gdy Pixel 7 oficjalnie kosztuje 499 GBP / 599 USD. Jednak widzieliśmy, że Pixel 7 znacznie spadł od niektórych sprzedawców detalicznych, zbliżając Pixel 7 do kosztu Pixela 7a.

Spodziewalibyśmy się również, że cena Pixela 7 będzie nadal spadać przed premierą Pixela 8 w dalszej części roku.

Występują w różnych kolorach

Zarówno Pixel 7a, jak i Pixel 7 są dostępne w kolorze Charcoal (czarny) i Snow (biały), jednak niektóre wersje mają ekskluzywne odcienie tylko dla określonych modeli. Na przykład Pixel 7a jest dostępny w kolorze koralowym i morskim, a Pixel 7 w kolorze trawy cytrynowej.

Google Pixel 7a w morzu
Pixel 7a w śniegu

Back to top button