Najlepszy autor

Galaxy Watch 4 kontra Galaxy Watch 4 Classic: kluczowe różnice między urządzeniami do noszenia Samsunga

Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 4 Classic zostały właśnie zaprezentowane w wydarzeniu Samsung Unpacked – i, poza nazwą, jest sporo, co oddziela te dwa urządzenia.

Jak przekonał się każdy, kto właśnie obejrzał wydarzenie Samsung Unpacked – firma wydaje się zmierzać w nieco innym kierunku dzięki najnowszej rundzie smartwatchów. W przeciwieństwie do zeszłego roku Samsung zdecydował się wydać jednocześnie dwie wersje swojego najnowszego zegarka Galaxy Watch.

Dla potencjalnych użytkowników jest to świetne, ponieważ oznacza, że ​​możesz stanąć po stronie tego, który najlepiej odpowiada Twoim gustom. Oznacza to jednak, że niektóre wcześniejsze badania są niezbędne, aby upewnić się, że wybierzesz zegarek Galaxy Watch, który jest dla Ciebie odpowiedni. Aby pomóc Ci w tym przedsięwzięciu, podkreśliliśmy cztery kluczowe różnice, które odróżniają Galaxy Watch 4 od Galaxy Watch 4 Classic.

Galaxy Watch 4 to „aktywny” zegarek

Mimo że w nazwie nie ma słowa „aktywny”, Galaxy Watch 4 jest w każdym calu następcą Galaxy Watch Active 2. Na początek zegarek 4 zawiera odporny na pot pasek do zegarka, który jak każdy Kto używa urządzenia do noszenia, aby śledzić swoją kondycję, wie, że jest to prosta, ale niezbędna funkcja.

Zegarek 4 jest również mniejszą i mniej kłopotliwą opcją z tych dwóch (więcej szczegółów poniżej), co oznacza, że ​​jest mniej podatny na podrażnienia podczas noszenia podczas biegania. Mimo to, jeśli zdecydujesz się zdobyć Galaxy Watch 4 Classic, nie pozostaniesz na lodzie – oba urządzenia zawierają nowe narzędzie do analizy składu ciała, które uwzględnia BMI, tłuszcz, masę mięśniową i wodę w organizmie.

Rozdać: Odnowiony zegarek Samsung Galaxy Watch 3 za jedyne 209 GBP

Obrotowa ramka powraca tylko w Galaxy Watch 4 Classic

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech serii smartwatchów Samsunga jest pomysłowa obrotowa ramka, która działa jako innowacyjny sposób interakcji z menu i aplikacjami. Jeśli wracasz do najnowszej linii urządzeń do noszenia Samsunga z zamiarem cieszenia się tym znajomym projektem, obawiam się, że będziesz chciał całkowicie zignorować standardowy Galaxy Watch 4.

Galaxy Watch 4 Classic to jedyne urządzenie z tych dwóch, które zachowuje wspomnianą wcześniej obrotową ramkę. Trzeba przyznać, że Watch 4 ma cyfrową obrotową ramkę, ale czy jest to tak satysfakcjonujące, jak fizyczny system obrotowy, dopiero się okaże.

Galaxy Watch 4 Classic jest nieco większy

Jak wspomniano wcześniej, Galaxy Watch 4 zachował śledzenie kondycji w centrum swojego projektu, dlatego jest dostępny w mniejszych rozmiarach 40 mm i 44 mm. Z drugiej strony Galaxy Watch 4 Classic polega na obnoszeniu się ze swoim tradycyjnym designem, zajmując więcej miejsca na nadgarstku dzięki opcjom 42 mm i 46 mm.

To, czy mniejszy czy większy jest zaletą, zależy wyłącznie od przypadku użycia. Jeśli wolisz mieć większy ekran, który jest łatwiejszy do odczytania, 4 Classic prawdopodobnie będzie Ci odpowiadał; osoby z mniejszymi nadgarstkami mogą czuć się bardziej w domu ze standardowym Galaxy Watch 4.

Galaxy Watch 4 jest tańszy

Dla niektórych osób kluczowym czynnikiem decydującym o wyborze Galaxy Watch będzie ich budżet. Jeśli cena jest kluczowym problemem, Galaxy Watch 4 wygrywa bez trudu, z ceną na poziomie podstawowym w wysokości 249 funtów.

Plumping dla Galaxy Watch 4 Classic poważnie odbije się na twoim portfelu, z ceną wywoławczą 349 funtów – 100 funtów więcej niż oryginalny zegarek 4.

Który zegarek Galaxy planujesz kupić? Daj nam znać na Facebooku i Twitterze @TrustedReviews.

Back to top button