Najlepszy autor

EA Sports FC 24 vs FIFA 23: Jakie są nowe funkcje?

Niesamowicie udana współpraca EA Sports i FIFA dobiegła końca. Teraz, gdy EA Sports utraciło licencję, następca FIFA 23 będzie się nazywał EA Sports FC 24.

Jest to duże odejście od serii gier piłkarskich, a wielu fanów FIFA jest zaniepokojonych (a może nawet podekscytowanych), że może wywołać wiele innych zmian w serii gier piłkarskich.

Dobrą wiadomością jest to, że utrata marki FIFA nie wpłynie na licencjonowanie lig, drużyn i zawodników. EA FC 24 obejmie wszystkie główne ligi, w tym Premier League, La Liga, Bundesliga, Serie A i inne. A jedynym dużym zespołem, którego nie ma, wydaje się być AC Milan – wszyscy jego gracze nadal będą pojawiać się w grze, tylko z inną nazwą drużyny i zestawem.

Zła wiadomość jest taka, że ​​EA Sports FC może nie być w stanie tworzyć edycji Mistrzostw Świata w przyszłości z FIFA posiadającą prawa licencyjne, ale nie będziemy musieli się tym martwić do 2026 roku.

Na razie jakich zmian można się spodziewać po zmianie transferu z FIFA 23 lub EA Sports FC 24? Poniżej wyróżniliśmy najważniejsze zmiany.

Bardziej realistyczne animacje graczy

EA promuje swoją nową technologię HyperMotionV jako jedno z największych ulepszeń EA Sports FC 24. Wykorzystuje ona dane wolumetryczne z ponad 180 profesjonalnych meczów piłki nożnej mężczyzn i kobiet, aby symulować bardziej realistyczne animacje dla graczy w grze.

EA twierdzi, że w nowej grze będzie dostępnych 1200 różnych charakterystycznych stylów biegania, dzięki którym każdy gracz będzie wyglądał i czuł się wyjątkowo.

Ulepszony silnik Frostbite powinien również sprawić, że gracze w grze będą wyglądać dokładniej niż ich odpowiednicy z prawdziwego życia. EA sugeruje, że modele piłkarzy będą 10 razy dokładniejsze anatomicznie niż w grze FIFA 23, a koszulki piłkarskie mogą się rozciągać i marszczyć, aby uzyskać bardziej autentyczny efekt wizualny.

FIFA 23 ostatecznie wprowadziła kobiecą piłkę nożną do serii, ale była ograniczona do własnej sekcji w grze, więc nie miała skrzyżowania z męską piłką nożną.

To się zmieniło w EA FC 23, ponieważ piłkarki będą dzielić boisko z mężczyznami w najnowszej wersji Ultimate Team. Umożliwi to tworzenie hybrydowych składów, dzięki czemu w jednym składzie będzie można mieć zarówno Erlinga Haalanda, jak i Sama Kerra.

EA wprowadzi również do serii sześć nowych rozgrywek kobiecej piłki nożnej: UEFA Women’s Champions League, Barclays Women’s Super League, National Women’s Soccer League, D1 Arkema, Google Pixel Frauen-Bundesliga i Liga F.

Ultimate Team Evolutions

Po otrzymaniu karty gracza w poprzednich grach FIFA, w tym FIFA 23, wszystkie oceny liczbowe byłyby ustalone. To się zmienia w FC 24, ponieważ teraz będziesz mógł trenować wybranych graczy, aby poprawić ich oceny.

EA wyjaśnia, że ​​będziesz mógł ukończyć zestaw celów, aby poprawić indywidualne umiejętności graczy. Zakładamy, że musi istnieć jakiś mechanizm, który uniemożliwi graczom ulepszenie wszystkich swoich kart do oceny 100, ale z pewnością intrygujące jest to, że będziesz mógł awansować karty, co może oznaczać, że srebrne i brązowe karty nie będą się już marnować.

EA potwierdziło również, że będzie można modyfikować wygląd swoich kart, dodając nowe projekty i animowane tła, aby bardziej się wyróżniały i prezentowały kamienie milowe, które zawodnik osiągnął w swoim klubie.

Agenty graczy w trybie gracza

Agenci będą odgrywać bardziej aktywną rolę w trybie gracza w EA Sports FC 24. Zamiast pozostawiać całą sprawę transferową w twoich rękach, agenci EA będą teraz mogli doradzić ci, jak zrobić kolejny krok w twojej piłkarskiej karierze.

Całkowicie nowe cele ścieżki kariery otworzą przed tobą nowe możliwości wywierania wpływu na zewnętrzne kluby, aby złożyły za ciebie ofertę transferową. Nie ma jeszcze zbyt wielu szczegółów na ten temat, ale może to sprawić, że sagi transferowe będą jeszcze bardziej dramatyczne.

Zatrudnij własny personel zaplecza w trybie menedżera

Wygląda na to, że EA Sports FC 24 może wziąć liść z serii Football Manager, ponieważ wygląda na to, że będziesz mógł mikrozarządzać klubem, zatrudniając własny personel zaplecza. Ta funkcja nie została jeszcze potwierdzona, ale jeden z bonusów przedpremierowych dla FC 24 obejmuje 5-gwiazdkowego trenera w trybie kariery menedżera.

EA przynajmniej potwierdziło, że gracze FC 24 będą mieli większą kontrolę nad trenerami i taktyką, a także zostaną wprowadzone nowe funkcje treningowe. Dawno minęły czasy, kiedy tryb menedżera oznaczał po prostu granie jako ulubiony klub w dniu meczu – teraz oczekuje się od ciebie większego zaangażowania na zapleczu, tak jak Klopp i Guardiola.

Back to top button