Najlepszy autor

Beats Studio Pro vs Studio 3 Wireless: Jaka jest różnica?

Po mnóstwie nowych prawdziwie bezprzewodowych słuchawek Beats ujawnił swoje najnowsze flagowe słuchawki nauszne w Studio Pro.

Po długiej linii słuchawek nausznych Beats, która sięga 2008 roku, Studio Pro to pierwsze słuchawki nauszne firmy, które przyjęły inny styl audio, porzucając dźwięk wzmocniony basami i zastępując go bardziej neutralnym, wyraźniejszym dźwiękiem.

Nie słuchaliśmy jeszcze nowych słuchawek, ale pomyśleliśmy, że porównamy je z ich poprzednikami nausznymi Studio 3 Wireless, aby dać zainteresowanym nabywcom wgląd w to, co jest inne, a co zmieniło się w Studio Pro.

Kosztują tyle samo

Po uruchomieniu Studio 3 Wireless ich cena wynosiła 349 GBP / 349 USD, a Beats Studio Pro są wycenione dokładnie tak samo.

Studio 3 Wireless można oczywiście kupić już od kilku lat, więc są one dostępne za mniej. W Amazon UK widzieliśmy słuchawki Studio 3 za 259 funtów.

Chociaż Studio Pro skutecznie zastępuje Studio 3 Wireless, będą one nadal sprzedawane do wyczerpania zapasów.

Studio Pro będzie brzmiało bardziej zbalansowanie

Piaskowiec Beats Studio Pro Lifestyle
kredyt: Beats

Chociaż nie słuchaliśmy jeszcze słuchawek, możemy powiedzieć, że pasmo przenoszenia będzie bardziej płaskie, zrównoważone i bardziej jednolite. Mówi się, że odpowiedź basów jest dokładniejsza, a klarowność w całym zakresie częstotliwości jest jednym z głównych celów, a zniekształcenia szumów zostały zmniejszone nawet o 80% w porównaniu do Studio 3 Wireless.

Mówi się również, że jakość połączeń uległa poprawie, a wbudowane mikrofony Studio Pro odfiltrowują szumy tła i poprawiają klarowność głosu. Beats twierdzi, że jest do 27% lepszy niż Beats Studio 3 Wireless.

Obsługa Androida w Studio Pro jest lepsza niż w Studio 3

W przeciwieństwie do firmy macierzystej Apple, Beats przyjął agnostyczne podejście do obsługi platformy, przy czym iOS i Android osiągnęły parytet pod względem kompatybilności funkcji.

Parowanie jednym dotknięciem (Google Fast Pair w systemie Android), aktualizacje oprogramowania układowego i funkcja Znajdź moje urządzenie są obsługiwane w obu ekosystemach. Użytkownicy iOS otrzymają wsparcie głosowe „Hey Siri”, a użytkownicy Androida będą mogli przełączać się między kompatybilnymi urządzeniami przez Bluetooth Multipoint. Jednak ta funkcja nie jest jeszcze obsługiwana w systemie iOS.

Nieco dłuższa żywotność baterii w Studio Pro

Studio 3 Wireless było w stanie pracować do 22 godzin z włączoną redukcją szumów. Studio Pro idzie o krok dalej dzięki 24 godzinom odtwarzania.

To nie jest duży wzrost i mniej niż porównywalni cenowo rywale, tacy jak Sony, Bowers & Wilkins i Sennheiser. Szybkie ładowanie zostało ulepszone w stosunku do Studio 3 Wireless, a dziesięciominutowe ładowanie daje cztery godziny więcej niż trzy, z którymi poradził sobie jego poprzednik.

Studio Pro obsługuje dźwięk 24-bitowy/48 kHz

Połączenie USB Beats Studio Pro
kredyt: Beats

Niespodzianką było to, że słuchawki Studio Pro są w stanie odtwarzać 24-bity / 48 kHz przez złącze USB-C.

Jednak tak jest tylko możliwe za pośrednictwem połączenia przewodowego, a nie bezprzewodowego połączenia Bluetooth. W tym kontekście są bardzo podobne do Beats Studio 3 Wireless, osiągając sufit strumieniowania AAC za pomocą urządzeń.

Back to top button