Najlepszy autor

Apple Watch 8 vs Apple Watch 7: Trzy duże dania na wynos

Apple Watch Series 8 został wreszcie zaprezentowany i istnieje kilka kluczowych różnic między nim a poprzednim flagowcem. Oto wszystko, co musisz wiedzieć.

Apple Watch 7 był wcześniej najlepszym psem w asortymencie Apple do noszenia, ale wkrótce zostanie wyparty przez nowy Apple Watch 8, który właśnie został zaprezentowany podczas imprezy Apple Far Out.

Podczas gdy wiele poprzednich przecieków i plotek okazało się fałszywych, wciąż istnieją duże różnice między Apple Watch 8 a Apple Watch 7, wystarczające, by skusić dużą liczbę użytkowników do aktualizacji. Jeśli zastanawiasz się nad zrobieniem tego, to są to największe zmiany, o których musisz wiedzieć.

Czujnik temperatury to duże ulepszenie zdrowia

Jedną z pierwszych nowych funkcji, które Apple chciał reklamować, jest nowy czujnik temperatury znajdujący się w Apple Watch 8. W przeciwieństwie do Galaxy Watch 5, który nie miał oczywistego zastosowania dla własnego czujnika temperatury, Apple pokazało, jak Zegarek 8 może służyć do oferowania bardziej szczegółowego śledzenia cyklu miesiączkowego.

Chociaż śledzenie cyklu istnieje w zegarku 7, nie jest w stanie podać szacunkowych dat rozpoczęcia owulacji, tak jak w zegarku Apple Watch 8, a nowszy zegarek może nawet wykryć momenty „możliwego odchylenia cyklu”, które mogą zmienić zasady gry dostrzeganie szerszych problemów zdrowotnych.

Wykrywanie awarii pojawia się w zegarku 8

Seria Apple Watch ma wykrywanie upadku od czasu zegarka Watch 4, ale teraz ta technologia pójdzie o krok dalej, oferując wykrywanie w przypadku wypadku samochodowego. Po wykryciu wypadku samochodowego Apple Watch 8 skontaktuje się ze służbami ratunkowymi i wszystkimi wymienionymi kontaktami alarmowymi.

Apple wspomniał, że Crash Detection został zaprojektowany specjalnie z myślą o pomocy ludziom mieszkającym na obszarach wiejskich, gdzie pomoc w razie wypadku samochodowego może nie być tak natychmiastowa, jak w przypadku osób w obszarach metropolitalnych.

Żywotność baterii przechodzi pierwszą poważną zmianę

Apple od dawna jest krytykowany za to, że nie wprowadził żadnych znaczących zmian w żywotności baterii zegarka Apple Watch, przy czym 18 godzin było standardem przez długi czas. Zostało to nieco złagodzone wraz z wprowadzeniem szybkiego ładowania w Apple Watch 7, ale teraz Watch 8 uzyska namacalne przedłużenie żywotności dzięki trybowi niskiego zużycia energii.

Ten nowy tryb baterii zapewni teraz użytkownikom 36 godzin użytkowania na jednym ładowaniu, ale kompromis polega na tym, że automatyczne wykrywanie treningu i wykrywanie upadku zostaną dezaktywowane, gdy tryb jest włączony.

Back to top button