Najlepszy autor

Apple HomePod (2. generacji) vs HomePod Mini: czy nowe aktualizacje mają znaczenie?

HomePod drugiej generacji jest najnowszym dodatkiem do linii inteligentnych głośników firmy i jest pełen nowych funkcji.

Ale każdy, kto chce ulepszyć swój domowy sprzęt audio, mógł również natknąć się na HomePod Mini i może zastanawiać się, jak te dwa urządzenia mają się do siebie.

Omówimy wszystkie kluczowe różnice między tymi dwoma urządzeniami, abyś mógł zdecydować, który głośnik domowy jest dla Ciebie najlepszy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć.

Mini jest o wiele bardziej przystępne cenowo

Nie jest zbyt zaskakujące, że HomePod Mini jest o wiele tańszy niż jego większe starsze rodzeństwo. Mini kosztuje 99 GBP / 99 USD / 109 EUR i jest dostępny w pięciu różnych kolorach: gwiezdnej szarości, niebieskim, białym, żółtym i pomarańczowym.

HomePod jest o wiele droższy i kosztuje 299 GBP / 299 USD / 344 EUR. Ponieważ ma różne specyfikacje – które omówimy w następnych sekcjach – podwyżka cen ma sens. Można go znaleźć tylko w dwóch kolorach, White i Midnight.

Apple HomePod 2023
Apple HomePod. Źródło obrazu (Apple)

Przyglądając się szybko projektom każdego urządzenia, Mini jest dużo lżejszy i waży tylko 345 g, a jego zakrzywiona konstrukcja jest podobna do Amazon Echo Dot. HomePod jest większy, z imponującą wagą 2,5 kg. Ma rurkowaty kształt i wygląda nieco bardziej dojrzale niż jego mniejsze rodzeństwo, w czym pomaga ograniczona liczba kolorów.

Funkcje dźwięku przestrzennego i Dolby Atmos w HomePod

Pełnowymiarowy HomePod jest wyposażony w dźwięk przestrzenny. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Apple Spatial Audio, kliknij wcześniej łącze, aby uzyskać bardziej szczegółowe wyjaśnienie.

Mówiąc najprościej, Spatial Audio wykorzystuje akcelerometr do śledzenia Twojej lokalizacji i kierowania muzyki w Twoim kierunku, wspomagany przez funkcję wykrywania pomieszczenia zaimplementowaną w HomePod.

Strona Apple HomePod Mini
Apple HomePod Mini. Źródło obrazu (Apple)

Według Apple funkcja wykrywania pomieszczenia pozwala HomePodowi zrozumieć, gdzie jest umieszczony w danej przestrzeni i dostosować dźwięk do otoczenia. To wszystko powinno być uzupełnione Dolby Atmos, czyli technologią dźwięku przestrzennego opracowaną przez firmę Dolby. Dodaje dźwiękowi wysokości, który sprawia, że ​​wydaje się on bardziej otaczający bez ograniczeń w pionie i poziomie.

Dopóki nie przetestujemy HomePoda, nie możemy komentować, czy będzie on bardziej wciągający niż HomePod Mini, ale podejrzewamy, że dodana technologia zapewni bardziej ekspansywne wrażenia.

HomePod ma pięć głośników wysokotonowych i głośnik niskotonowy

Mini jest wyposażony w pełnozakresowy przetwornik oraz pasywne radiatory z podwójną redukcją siły. Pomyśleliśmy, że ten głośnik zapewnia imponujący dźwięk, który jest zrównoważony bez utraty subtelności.

HomePod wzmocnił wszystko, ponieważ jest wyposażony w głośnik niskotonowy o dużym skoku i pięć głośników wysokotonowych kształtujących wiązkę. Apple twierdzi, że głośniki wysokotonowe – które znajdują się wokół jego podstawy – optymalizują wysokie częstotliwości, aby uzyskać szczegółowy i wyrazisty dźwięk. Tymczasem głośnik niskotonowy powinien zapewniać bogaty, głęboki bas dzięki mocnemu silnikowi wewnątrz, który napędza membranę, dostrajając niskie częstotliwości w czasie rzeczywistym.

Ze względu na rozszerzoną gamę funkcji spodziewamy się, że HomePod zapewni bardziej szczegółowy dźwięk, który jest lepiej przygotowany do obsługi zarówno wysokich, jak i niskich tonów. Większy rozmiar powinien również oznaczać, że może osiągnąć większą głośność.

Back to top button