Najlepszy autor

Amazon Fire Max 11 kontra iPad 10: Amazon czy Apple?

Amazon niedawno ogłosił najnowszy dodatek do swojej rodziny tabletów z Amazon Fire Max 11. Ale czy ma jakieś nadzieje na zdetronizowanie Apple?

Naszą uwagę przykuła zapowiedź nowego tabletu Amazon. Amazon Fire Max 11 jest już dostępny w przedsprzedaży na stronie Amazon, a dostawy rozpoczną się 14 czerwca. Jego cena początkowa wynosi 249,99 GBP / 229,99 USD i można go kupić w pakiecie z opcją etui na klawiaturę i rysika Długopis.

Wraz z pojawieniem się na rynku kolejnego urządzenia, chcieliśmy zobaczyć, jak wypada w porównaniu z iPadem 10. generacji, który można uznać za króla tabletów. Czytaj dalej, aby poznać wszystkie kluczowe różnice między tymi tabletami i zdecydować, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Fire Max 11 jest tańszy

Apple nie jest znane z tworzenia szczególnie przystępnych cenowo produktów, ale jego podstawowa oferta iPadów jest najbardziej przystępna cenowo. Początkowy model iPada 10 – który ma 64 GB pamięci i 4 GB pamięci RAM – kosztuje 499 GBP / 449 USD / 589 EUR.

TR na iPadzie 10. gen
Źródło obrazu (Zaufane recenzje)

Fire Max 11 jest o wiele tańszy w porównaniu, z tymi samymi podstawowymi specyfikacjami i ceną 249 GBP / 229 USD. Wybranie opcji dołączonej, która obejmuje etui na klawiaturę i rysik, podnosi cenę do 375 GBP / 329 USD, co czyni ją lepszą, tańszą opcją.

Fire Max 11 ma dłuższą żywotność baterii

Apple twierdzi, że iPad 10 może działać przez około 10 godzin podczas normalnego codziennego użytkowania, ale liczba ta będzie się zmieniać w zależności od tego, jakie czynności wykonujesz. Uznaliśmy, że ten zarys jest niezłomnym przewodnikiem, ponieważ po typowym dniu nasz model ma ponad 50% baterii.

Amazon Fire Max 11 w domu
Źródło obrazu (Amazon)

Amazon zapewnił Fire Max 11 żywotność baterii wynoszącą 14 godzin, znacznie przewyższając możliwości iPada 10. Firma wspomniała, że ​​będzie się to różnić w zależności od ustawień i użytkowania urządzenia, ale może to być lepsza opcja dla każdego, kto chce oglądać treści multimedialne lub przeglądać Internet podczas szczególnie długich podróży.

Procesor A14 kontra ośmiordzeniowy

iPad 10 jest wyposażony w układ A14 Bionic, który pierwotnie zadebiutował w serii iPhone 12. A14 jest wyposażony w sześciordzeniowy procesor, czterordzeniowy procesor graficzny i 16-rdzeniowy silnik neuronowy. Pomyśleliśmy, że spełnił wszystkie wymagania, jeśli chodzi o wydajność, z lepszymi wrażeniami z gry w porównaniu do swojego poprzednika i bez zauważalnego opóźnienia podczas nawigacji po urządzeniu.

Wydajność Amazon Fire Max 11
Źródło obrazu (Amazon)

Fire Max 11 jest wyposażony w ośmiordzeniowy procesor i procesor graficzny 2x Arm Cortex-A78. Amazon twierdzi, że jest prawie o 50% szybszy niż kolejny najszybszy tablet Amazon, z więcej niż wystarczającą mocą do grania, szybkiego przesyłania strumieniowego i wielozadaniowości. Chociaż nie możemy wysuwać żadnych roszczeń dotyczących wydajności przed wprowadzeniem tego modelu do testów, iPady Apple są znane z tego, że są szybkimi i płynnymi urządzeniami, więc nie byłoby zbyt zaskakujące, gdyby Amazon przegrał w tej kategorii.

Kluczowe będą różnice w oprogramowaniu

Oczywiście iPad 10 działa z systemem iPadOS — prawdopodobnie najlepszym oprogramowaniem na każdym tablecie dzięki rozbudowanemu App Store i corocznym aktualizacjom.

Amazon Fire Max 11 obsługuje mocno dostosowaną wersję Androida firmy Amazon, wraz z bardzo dużym ekranem głównym, a nawet reklamami na ekranie blokady, jeśli wybierzesz najtańszy model. Nie ma Google Play, zamiast tego Amazon App Store to miejsce, w którym znajdziesz i pobierzesz aplikacje.

Back to top button