Najlepszy autor

Amazon Echo Show 5 (3. generacji) kontra Amazon Echo Show 5 (2. generacji): co nowego?

Amazon ogłosił w maju swoją najnowszą gamę urządzeń Echo, w tym nowe Echo Show 5 (3. generacji) oraz Echo Show 5 Kids o tematyce kosmicznej.

Podobnie jak Echo Show 5 (2. generacji) – który został wprowadzony na rynek zaledwie dwa lata temu w 2021 r. – głośnik trzeciej generacji jest dostępny w trzech kolorach z opcjami, w tym czarnym, białym i niebieskim.

Nowy Echo Show 5 kosztuje 15 USD / 15 GBP więcej niż głośnik drugiej generacji za 89,99 USD / 89,99 GBP, ale oferuje szeroki zakres subtelnych ulepszeń, w tym szybszą wydajność, nowe konfiguracje głośników i mikrofonów oraz nowy procesor Neural Edge.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o porównaniu Echo Show 5 (3. generacji) do swojego poprzednika, Echo Show 5 (2. generacji).

Echo Show 5 (3. generacji) jest o 20% szybszy

W porównaniu z Echo Show 5 (2. generacji), Amazon twierdzi, że Echo Show 5 (3. generacji) jest o 20% szybszy.

Oznacza to, że inteligentny asystent powinien reagować nieco szybciej, a ekran szybciej aktualizować, chociaż będziesz musiał poczekać na naszą pełną recenzję urządzenia, aby usłyszeć, jak te dwa urządzenia porównują się pod względem wydajności.

Echo Show 5 (trzeciej generacji) Amazon Music
Echo Show 5 (3. generacji)

Echo Show 5 (3. generacji) ma nowy system głośników

Według Amazon, Echo Show 5 (3. generacji) oferuje również podwójny bas i wyraźniejszy dźwięk niż model 2. generacji.

Oznacza to, że inteligentny wyświetlacz powinien brzmieć lepiej niż jego poprzednik, niezależnie od tego, czy przesyłasz strumieniowo muzykę, słuchasz audiobooków w Audible, oglądasz filmy czy nadrabiasz zaległości w podkaście.

Byliśmy już pod wrażeniem zaskakująco głośnego dźwięku wytwarzanego przez Echo Show 5 (2. generacji) wraz z przyzwoitą ilością basów dostarczanych przez inteligentny głośnik, więc jesteśmy podekscytowani, słysząc, jak wypada porównanie Echo Show 5 trzeciej generacji.

Echo Show 5 (3. generacji) jest wyposażony w procesor AZ2 Neural Edge

Procesor AZ2 Neural Edge pojawił się po raz pierwszy na Echo Show 15, a teraz można go znaleźć na Echo Show 5.

Inteligentny wyświetlacz trzeciej generacji został zaprojektowany do szybszego przetwarzania żądań głosowych, co oznacza, że ​​nie musisz czekać tak długo na odpowiedź od Alexy. Urządzenie korzysta również z nowej matrycy mikrofonów, która powinna pomóc w tym dziale.

Menu skrótów Amazon Echo Show 5 (2. generacji).
Echo Show 5 (2. generacji)

Oba urządzenia Echo Show 5 obsługują Matter

Podobnie jak Echo Show 5 (2. generacji), najnowsza aktualizacja inteligentnego wyświetlacza Amazon obsługuje protokół inteligentnego domu Matter.

Ułatwia to kompatybilnym inteligentnym urządzeniom domowym komunikację przez Wi-Fi, niezależnie od ich marki lub marki.

Back to top button