Najlepszy autor

AirPods Pro 2 vs AirPods Pro (2019): co się zmieniło?

AirPods Pro 2 są tutaj, trzy lata po premierze oryginału, mają odświeżony wygląd i zaktualizowany zestaw funkcji.

Pąki drugiej generacji Pro były dyskutowane od dłuższego czasu, więc jeśli chcesz ulepszyć swojego starszego AirPoda Pro, czy lepiej przeskoczyć na nowy model, czy też powinieneś pozostać przy obecnym modelu trochę dłużej?

Cena i dostępność

Nowe AirPods Pro 2 mają cenę 249 USD / 249 GBP / 299 EUR / 329 CA / 399 USD. Można je zamówić w przedsprzedaży 9 września i trafić do sprzedaży 23 września.

Sugerowana cena detaliczna oryginalnego pąka została zmieniona w 2021 r., Wielka Brytania otrzymała obniżkę ceny o 10 GBP, co dało im 239 GBP / 249 USD / 279 EUR / 329 CA / 399 USD. Poszukaj w Internecie, a znajdziesz je w sklepach detalicznych za mniej niż 200 GBP.

Projekt

Oryginalne AirPods Pro oznaczały największą zmianę w wyglądzie dzięki prawdziwemu zasięgowi bezprzewodowemu Apple, przyjmując końcówki douszne dla bezpieczniejszego dopasowania do ucha. Nowe AirPods Pro zachowują ten sam etos projektowy, chociaż Apple wprowadziło kilka poprawek.

Czip Apple-AirPods Pro drugiej generacji H2

Te udoskonalenia obejmują nową, mniejszą końcówkę douszną (rozmiar XS) dla lepszego dopasowania do mniejszych uszu, a także pomagają w podniesieniu poziomu komfortu i pasywnej izolacji akustycznej, aby odeprzeć hałasy zewnętrzne, zanim włączy się aktywna redukcja szumów.

Apple trzyma się konstrukcji trzpienia czujnika siły do ​​odtwarzania i odbierania połączeń, ale największą zmianą jest tutaj włączenie pojemnościowego czujnika pomiaru dotykowego, dzięki czemu głośność można zmieniać przesuwając palcem w górę lub w dół. W poprzednim modelu nie można było zmienić głośności w słuchawce.

Cechy

Krążyło wiele plotek na temat tego, jakie funkcje może mieć model AirPods Pro 2, ale dzięki ogłoszeniu na uboczu mamy teraz jaśniejsze wyobrażenie o tym, co oferują.

Redukcja szumów w nowym modelu jest opisywana jako „podwójna wydajność ANC” dzięki zaawansowanemu obliczeniowemu przetwarzaniu dźwięku zupełnie nowego układu H2.

Tryb przezroczystości został ulepszony do Adaptive Transparency, który może reagować w czasie rzeczywistym na nagłe skoki hałasu z zewnątrz, dzięki czemu dźwięki o wysokim poziomie decybeli nie zniechęcają Cię.

Funkcje AirPods Pro

Dźwięk przestrzenny z Dolby Atmos ze śledzeniem głowy jest wzmocniony przez spersonalizowany dźwięk przestrzenny, który został ogłoszony wraz z AirPods 3. Żywotność baterii została wydłużona o sześć godzin dostępnych ze słuchawek i łącznie do 30 godzin; sześć godzin więcej niż oryginalny model.

Ulepszeniem jest również etui ładujące MagSafe. Ma pętlę na smycz, aby trzymać etui blisko siebie, a teraz jest wbudowany głośnik, który emituje dźwięk, aby pomóc zlokalizować je za pomocą technologii wyszukiwania Find My Precision lub dostarczyć informacji o aktualnym poziomie naładowania baterii.

Jakość dźwięku

Jak powiedzieliśmy w naszej recenzji AirPods Pro, chociaż słuchawki nie były „najlepszymi słuchawkami dousznymi w tej kategorii, nie należy ich lekceważyć i wytwarzać dźwięk, który jest doskonały w wielu różnych gatunkach muzycznych, a także podcastach i audiobookach . Brzmią również dużo lepsze niż AirPods”.

Czip Apple AirPod Pro H2

Nie słyszeliśmy jeszcze najnowszego modelu, ale Apple twierdzi, że AirPods Pro drugiej generacji są wyposażone w przetwornik o niskim poziomie zniekształceń, który brzmi podobnie do sterownika w Beats Fit Pro. Ma niestandardowy wzmacniacz, a kombinacja wzmacniacza i sterownika zapewnia to, co według Apple jest bardziej szczegółowe i klarowne w całym zakresie częstotliwości.

Werdykt

Byłoby zbyt wcześnie, aby wyciągać jakiekolwiek wnioski na temat tego, czy nowe AirPods Pro są lepsze, przynajmniej z perspektywy dźwięku, ale wydaje się, że są ulepszenia w zakresie projektowania i redukcji szumów, podczas gdy cena jest taka sama.

A w czasach, gdy bezprzewodowe słuchawki są coraz droższe, fakt, że AirPods Pro 2 pozostają w tej samej cenie, nie może być, hm, zdyskontowany.

Pełniejszy werdykt przedstawimy, gdy otrzymamy AirPods Pro 2 do recenzji.

Porównanie specyfikacji

Specyfikacja słuchawek AirPods Pro (2019 i AirPods Pro 2. generacji)

Sugerowana cena detaliczna w Wielkiej Brytanii

Sugerowana cena detaliczna w USA

Sugerowana cena detaliczna UE

CA Sugerowana cena detaliczna

Sugerowana cena detaliczna AUD

Producent

Klasa IP

Godziny pracy baterii

Ładowanie bezprzewodowe

Szybkie ładowanie

Rozmiar (wymiary)

Waga

JAK W

Data wydania

Rozdzielczość dźwięku

Kierowca (kierowcy)

Redukcja szumów?

Łączność

Zabarwienie

Zakres częstotliwości

Typ słuchawek

Asystent głosowy

Back to top button