Najlepszy autor

Acer Predator vs Acer Nitro: Jaka jest różnica?

Większość producentów laptopów z systemem Windows ma obecnie wiele marek i marek podrzędnych dla różnych zakresów. Acer nie jest inny, a Predator i Nitro tworzą jego ramię do gier. Oto, co je wyróżnia.

Jeśli spędziłeś dużo czasu na przeszukiwaniu sieci w poszukiwaniu nowego sprzętu do gier, prawdopodobnie w pewnym momencie natkniesz się na urządzenia Acer Predator i Acer Nitro. Konwencje nazewnictwa marek technologicznych często mogą być dość absurdalne, więc byłoby uczciwie, gdybyś był trochę zdezorientowany, dlaczego oba muszą istnieć.

Na szczęście Acer nie jest marką, która sprawiła, że ​​wszystko było tak zawiłe, a różnica między nimi jest dość wyraźna. Przeczytaj wszystkie kluczowe informacje o tym, czym Acer Predator różni się od Acer Nitro.

Budżet kontra high-end

Mówiąc prościej, Predator to wysokiej klasy marka gier firmy Acer, a Nitro to marka gier budżetowych. Jeśli szukasz najlepszych z najlepszych nowoczesnych technologii komputerowych, niezależnie od tego, czy są to laptopy, czy monitory, Acer Predator jest miejscem, w którym je znajdziesz.

Przód - Acer Predator Helios 16
Acer Predator Helios 16 (2023) — zdjęcie (zaufane recenzje)

Dla Acer Nitro najważniejsze jest sprowadzenie nowoczesnej technologii do rozsądnej ceny. Nadal znajdziesz najnowsze komponenty, ale niekoniecznie najlepsze. Acer Nitro od dawna jest świetnym wyborem dla tych, którzy chcą stworzyć konfigurację z urządzeniami takimi jak laptopy, monitory lub komputery stacjonarne, które nie zrujnują banku. Acer Nitro to naprawdę bez fanaberii, po prostu gra warta swojej ceny.

Jednak trzeba przyznać, że istnieje pewien crossover. Zobaczysz obie serie oferujące typowo średnie specyfikacje po wewnętrznej stronie, co oznacza, że ​​Twój wybór może często sprowadzać się do wyglądu i ceny.

Predator oferuje graczom szeroki wybór

Zarówno Acer Predator, jak i Nitro to serie gier, ale to ten pierwszy krzyczy z dachów o swoim szerokim wyborze, który zaspokoi większość Twoich potrzeb związanych z grami. Po pierwsze, istnieją sub-marki, z ultrawydajnymi laptopami Predator Helios i Predator Triton, który dodaje dawkę przenośności do dużej mocy gier. Istnieją również komputery stacjonarne do gier Orion i jego dziwaczny fotel do gier Thronos.

Asortyment Acer Predator obejmuje również monitory, myszy, zestawy słuchawkowe, klawiatury, routery, biurka, a nawet plecak. Wreszcie, Acer Predator niedawno ogłosił również kartę graficzną, z Predator Bifrost Intel Arc A770.

Szeroki wybór często wyróżnia się również najwyższą jakością, a monitor do gier Acer Predator X32 FP i laptop do gier Acer Predator Helios 16 zdobywają 4,5-gwiazdkowe recenzje po naszych testach.

Acer Nitro 5 (2022)
Acer Nitro 5 (2022) — źródło obrazu (zaufane recenzje)

Gama Acer Nitro wciąż oferuje przyzwoity wybór, z laptopami Nitro dostępnymi w rozmiarach 15, 16 i 17 cali, a także sportowymi komponentami AMD, Intel i Nvidia – choć Predator też to wszystko robi, z 14 i 18-calowymi rozmiary na górze. Seria Nitro oferuje również monitory i opcje komputerów stacjonarnych.

Koncentracja budżetowa Nitro jest niezwykle atrakcyjna

Acer Nitro może nie oferować przyciągających wzrok specyfikacji i projektów, które prezentuje seria Predator, ale nie próbuje. Linia Nitro ma wartość i regularnie robi wrażenie na tym froncie. Od wielu lat Acer Nitro 5 jest jednym z najlepszych budżetowych laptopów do gier, podczas gdy maszyny Acer Predator nie wyróżniają się tak bardzo na tle konkurencji.

Nasza recenzja Acer Nitro 5 (2022) dała mu imponującą ocenę 4,5 gwiazdki, która kosztowała zaledwie 1700 funtów, pomimo założenia karty graficznej RTX 3070 Ti ze średniego i wyższego poziomu, która jest zdolna do grania w rozdzielczości Full HD z szybkością prawie 100 klatek na sekundę w trybie Ultra ustawienia. Pod koniec budżetu seria Nitro 5 zazwyczaj produkuje doskonałe urządzenia w cenie od 800 do 1200 funtów. Warto zapoznać się z ofertą produktów tej marki, jeśli interesują Cię gry komputerowe bez rozbijania banku.

Back to top button