Aktualności

Najlepsze parowce do twarzy do codziennej pielęgnacji skóry w domu i jak ich właściwie używać

Chociaż każdy produkt do pielęgnacji skóry służy swojemu celowi, niektóre rzeczy (takie jak filtry przeciwsłoneczne) są bardziej niezbędne w codziennej rutynie, podczas gdy inne są po prostu przyjemne. Jednym z produktów, który mieści się gdzieś w środku niezbędnego i przyjemnego, jest parowiec do twarzy. Chociaż nie ma ryzyka dla skóry, jeśli nie używasz urządzenia do czyszczenia twarzy, wiele osób uważa, że ​​są one integralną częścią ich rutynowej pielęgnacji skóry.

POMIŃ NAPRZÓD Najlepsze parowce do twarzy | Zalety parowników do twarzy | Jak używać steamera do twarzy | Dlaczego warto zaufać firmie Select?

Parowce do twarzy mogą być używane z wielu powodów — na przykład mogą zwiększyć skuteczność innych produktów i pomóc odblokować pory. Poniżej rozmawialiśmy z dermatologami o korzyściach płynących z gotowania twarzy na parze i o tym, jak prawidłowo używać urządzenia do gotowania na parze. Zapytaliśmy ich również o to, jakie modele warto umieścić w Twoim koszyku.

Co robi parowiec do twarzy?

Według Dr Tracy Evans, certyfikowany dermatolog i dyrektor medyczny Pacific Skin and Cosmetic Dermatology, parowce do twarzy podgrzewają wodę, aby wytworzyć parę lub parę. „Tradycyjnie używa się ich podczas maseczek do oczyszczania skóry, ponieważ ciepła para pomaga rozpuścić brud i tłuszcz” – wyjaśnił Evans.

Parowce do twarzy należy napełnić wodą przed użyciem. Evans zalecił używanie wody destylowanej do napełniania urządzenia, ponieważ zauważyła, że ​​woda z kranu „może zawierać metale ciężkie i inne zanieczyszczenia, które mogą wpływać na integralność samej pary”. Dermatolog certyfikowany przez Radę dr David Rayhan dodał, że woda destylowana może wydłużyć żywotność urządzenia.

Najlepsze parowce do twarzy w 2022 r

Wybierając steamer do twarzy, weź pod uwagę pojemność urządzenia — im więcej wody może pomieścić steamer, tym dłuższa będzie Twoja sesja parowa. Warto również zwrócić uwagę na rozmiar urządzenia: im bardziej kompaktowa konstrukcja, tym łatwiej będzie je transportować i przechowywać. Poniżej podsumowaliśmy parowce do twarzy, z których niektóre są polecane przez ekspertów, a inne wybrane przez nas na podstawie opinii użytkowników i porad ekspertów dotyczących zakupów. Dołączyłem również parowiec do twarzy, którego osobiście używam i kocham.

NanoSteamer Jonowy parowiec do twarzy

Według marki Evans polecił ten parowiec do twarzy od NanoSteamer, który łączy ciepło z parownikiem ultradźwiękowym, aby wytworzyć parę nanojonową, która skuteczniej wnika w skórę. Ten kilof jest wygodnie wyposażony w 5-częściowy zestaw do wyciągu zaskórników do użycia po sesji parowania i może służyć jako nawilżacz do twojego pokoju, mówi NanoSteamer.

Parowiec Nano Jonowy Panasonic

Według Panasonic, sześć minut to wszystko, czego potrzebujesz, aby czerpać korzyści z tego urządzenia do gotowania na parze. W tym czasie pomaga otworzyć pory i delikatnie usuwa zanieczyszczenia, zapewniając zdrowszą, bardziej nawilżoną cerę. Jestem fanem jego kompaktowej konstrukcji — co ułatwia przechowywanie — a także tego, jak łatwo jest z niego korzystać: wystarczy napełnić zbiornik wody „do połowy” na trzyminutowy cykl lub do „ pełny” przez pełne sześć minut. Evans zgodził się, że ten parowiec jest szybki, wydajny i łatwy w transporcie.

Dr Dennis Gross Pro do twarzy w parze

To najbardziej luksusowy parowiec do twarzy na naszej liście, ale Evans powiedział, że jest wart swojej ceny, jeśli chcesz naprawdę oczyścić skórę. Wykorzystuje szeroką dyszę, aby pokryć większą powierzchnię i wykorzystuje technologię mikropary, która według marki może ukoić skórę w ciągu dziewięciu minut. Według marki siła pary jest duża (podobna do tego, co można zobaczyć na profesjonalnej twarzy), podczas gdy samo urządzenie ma lekką, ale solidną konstrukcję.

Nawilżająca mgiełka do sauny Conair True Glow

Ten 3-stopniowy zestaw firmy Conair zawiera wszystko, czego potrzebujesz na cały dzień w spa w domu: stożek do nosa, szczoteczkę do oczyszczania twarzy, szczoteczkę złuszczającą i gąbkę nawilżającą. Według marki, parowiec zapewnia ciepły, stały przepływ mgiełki parowej, która otwiera pory i zwiększa przepływ krwi, zapewniając zdrowo wyglądający blask i nawilżoną skórę. Marka mówi, aby używać stożka do nosa, jeśli szukasz bardziej skoncentrowanego strumienia pary, a także szczoteczki złuszczającej (w połączeniu z kremem złuszczającym) dla głębszego oczyszczenia.

Zalety parowników do twarzy

Oprócz wywołania wrażenia przypominającego spa we własnej łazience, korzystanie z parownicy do twarzy niesie ze sobą szereg korzyści pielęgnacyjnych. Podobnie jak w przypadku pary pod prysznicem, Evans powiedział, że parowce do twarzy wykorzystują połączenie wody i ciepła, aby wytworzyć parę, która pomaga zmiękczyć zewnętrzną warstwę skóry (tzw. warstwę rogową naskórka). Kiedy tak się dzieje, istnieje wiele korzyści związanych z pielęgnacją skóry:

  • Zmiękcza skórę: Parowce do twarzy zmiękczają skórę, co sprawia, że ​​usuwanie zaskórników jest łatwiejszym i mniej bolesnym zadaniem, powiedział Evans.
  • Zwiększa skuteczność innych produktów: Kiedy górna warstwa skóry została złuszczona i podniesiona, skóra jest bardziej podatna na penetrację miejscowych, takich jak witamina C, retinol i kwas hialuronowy, powiedział Evans. Pomaga to Twoim produktom skuteczniej wchłaniać się w skórę.
  • Głęboko oczyszcza pory: Parowce do twarzy mogą pomóc odblokować pory i usunąć brud i tłuszcz powodujący trądzik ze skóry, co może zminimalizować ryzyko wystąpienia trądziku. Jest to szczególnie skuteczne w przypadku osób stosujących produkty do pielęgnacji skóry zwalczające trądzik, ponieważ zwiększa to wchłanianie produktu i lepiej zwalcza wypryski.
  • Minimalizuje podrażnienia związane z goleniem: „Pary do twarzy zmiękczają naskórek włosów i nawilżają skórę, co pozwala na mniej podrażnień podczas golenia” – powiedział Evans.
  • Otwiera kanały nosowe: Parowce do twarzy, szczególnie w połączeniu z olejki eteryczne jak olejek eukaliptusowy i miętowy, może pomóc w złagodzeniu zatkanego nosa.
  • Nawilża skórę: Jeśli Twoja skóra jest odwodniona, Rayhan powiedział, że parowce do twarzy są świetnym sposobem na uzupełnienie skóry, ponieważ zapewniają jej nawilżenie i mogą sprawić, że będzie wyglądała na bardziej pulchną.

Jak używać steamera do twarzy

Kiedy używasz steamera do twarzy, upewnij się, że Twoja twarz jest czysta i pozbawiona makijażu, ponieważ parowanie twarzy z makijażem może zatykać pory. Evans powiedziała również, że należy unikać zbliżania twarzy do parowca, ponieważ może to poparzyć skórę – poradziła, aby stać w odległości od 12 do 24 cali, w zależności od siły pary.

Evans zalecił parowanie twarzy przez 10 minut, co jest wystarczającym czasem, aby czerpać korzyści z nawilżania bez przesuszenia skóry. Rayhan powiedział, że jeśli chcesz, możesz używać urządzenia do mycia twarzy każdego dnia — tylko upewnij się, że nie stoisz zbyt blisko niego. Kiedy skończysz, Rayhan zalecił stosowanie kremów nawilżających i serum, aby pomóc zachować nawilżające właściwości parowca. Jeśli gotujesz na parze w ciągu dnia, upewnij się, że stosujesz również filtr przeciwsłoneczny.

Eksperci powiedzieli nam, że należy unikać używania parownicy do twarzy, jeśli masz stan skóry, taki jak trądzik różowaty lub ciężka egzema, ponieważ te urządzenia zwiększają przepływ krwi do twarzy i mogą zaostrzać te stany zapalne.

Dlaczego warto zaufać firmie Select?

Wybrana autorka Michelle Rostamian ma ponad 10-letnie doświadczenie w zakresie urody i pielęgnacji skóry. Rostamian przez lata przetestował dziesiątki urządzeń do pielęgnacji skóry, w tym parowce do twarzy. W przypadku tej historii Rostamian rozmawiał z dwoma dermatologami certyfikowanymi przez zarząd. Opierając się na ich wskazówkach i zaleceniach, Rostamian dokonał przeglądu funkcji kilku parowców do twarzy takich marek jak Panasonic, Conair, Dr. Dennis Gross i innych.

Back to top button