Aktualności

Dlaczego kochamy usługę indywidualnej stylizacji Stitch Fix

Po ukończeniu college’u w 2021 roku okazało się, że moja szafa pilnie potrzebuje pomocy. Spędziłem 12 lat wcześniej w mundurku szkolnym i miałem tylko kilka koszulek z klubów uniwersyteckich lub modne ubrania zakupione w panice. Gdy wszedłem na rynek pracy, wiedziałem, że muszę urozmaicić swoją garderobę. Mimo że dostałem pierwszą dużą pracę w witrynie polecającej produkty, trochę nienawidzę zakupów. Kiedy udaje mi się zaciągnąć do centrum handlowego, okazuje się, że ubrania nigdy nie pasują do siebie lub dostępne są tylko szybkie trendy w modzie (kategoria, którą jestem mniej zachwycony niż moi rówieśnicy z pokolenia Z). Moja mama — równie wyczerpana moimi bezowocnymi wycieczkami do centrum handlowego — jest lojalną Naprawa ściegu użytkownika, więc dała mi kartę podarunkową do internetowego serwisu stylizacji osobistej.

Wcześniej wypróbowałem internetowy sklep z używanymi rzeczami ThredUp’s nieistniejąca już niespersonalizowana usługa Goody Box na krótko przed jego zakończeniem. Pudełko z upominkami dało ci dziesięć losowych przedmiotów w twoim rozmiarze i podobało mi się, że wystarczyło kliknąć przycisk, aby uzyskać wysokiej jakości ubrania do przymierzenia. Moja mama przekonała mnie, żebym ponownie spróbowała z Stitch Fix, która wysyła ludziom pięć przedmiotów za miesięczną stawkę 20 USD, ale w przeciwieństwie do Goody Box, ubrania są dopasowane do Twojego gustu.

Po utworzeniu konta w Stitch Fix, wziąłem udział w 15-minutowym quizie dotyczącym stylizacji. Odpowiedziałam na pytania dotyczące mojego typowego rozmiaru i tego, jak do mnie pasują ubrania w innych markowych sklepach. Podałam też szczegółowe informacje o tym, jakich rodzajów ubrań i akcesoriów szukałam (głównie odzieży roboczej i casualowej), preferencjach kolorystycznych i wzorniczych oraz ile wolę wydawać na różne przedmioty. Potem złożyłem zamówienie i liczyłem na najlepsze.

Stitch Fix oferuje usługi stylizacji osobistej dla mężczyzn, kobiet i dzieci w zakresie szerokiej gamy artykułów, od akcesoriów i biżuterii, przez odzież biznesową na co dzień, po odzież sportową i nie tylko. Po wypełnieniu quizu dotyczącego stylu i złożeniu zamówienia otrzymasz pudełko z pięcioma przedmiotami, które możesz przymierzyć i ewentualnie zatrzymać lub zwrócić. Serwis oferuje ubrania w rozmiarach od XXS do XXL oraz w rozmiarach ciążowych, petite i plus size.

Każde pudełko kosztuje 20 USD, a jeśli zatrzymasz którykolwiek z przedmiotów, te 20 USD zostanie przeznaczone na zakup. Po otrzymaniu pudełka masz trzy dni na podjęcie decyzji, co chcesz zatrzymać lub zwrócić. Każde pudełko zawiera pięć przedmiotów do wypróbowania, a moje pudełka zazwyczaj zawierają szereg sukienek, spódnic i koszul. Gdy zamawiałam więcej pudełek, styliści zajmujący się pudełkiem zaczęli coraz bardziej trafiać w sedno dzięki przedmiotom, które lubię, a także kilku żądnym przygód elementom, które powiększyły moją garderobę.

Stitch Fix nie jest usługą automatycznej subskrypcji, co bardzo sobie cenię. Możesz skonfigurować swoje pudełka tak, aby były dostarczane co miesiąc, co dwa miesiące lub po prostu zamówić je, kiedy masz na to ochotę. Ponieważ aktywnie szukam możliwości poszerzenia mojej garderoby do pracy, zdecydowałam się zamawiać pudełko co miesiąc, ale kiedy nie chcę już robić zakupów, mogę zachować konto, ale zatrzymać automatyczną dostawę.

Po przymierzeniu wszystkiego mam możliwość zatrzymania, zwrotu lub wymiany rzeczy na inny rozmiar. Podczas sprawdzania Stitch Fix prosi mnie o wyrażenie opinii na temat każdego przedmiotu — jak pasuje, co mi się podobało lub nie, co pomyślałem o cenie i nie tylko — a także zostawiłem notatkę dla stylisty na temat ogólne zamówienie, jeśli sobie życzę. Pudełko jest dostarczane z opłaconą z góry torbą zwrotną USPS, do której mogę włożyć zwroty i nadać je na poczcie. Z ośmiu zachowanych przeze mnie przedmiotów musiałem wymienić tylko jeden na inny rozmiar.

Moją główną krytyką Stitch Fix jest to, że większość przedmiotów jest trochę droga jak na mój budżet; chociaż pracuję w pełnym wymiarze godzin, jestem studentem studiów magisterskich w niepełnym wymiarze godzin, więc większość moich dochodów przeznaczam na czesne. Koszula za 50-60 dolarów może być dla mnie naciągnięta, ale dzięki Stitch Fix zyskujesz na czasie, biorąc pod uwagę, że wszystkie przedmioty są wysyłane prosto do twoich drzwi. Jestem też wybrednym klientem, więc kiedy zdecyduję się zainwestować w droższy przedmiot, ufam, że wystarczy mi na kilka lat.

Za pomocą konta Stitch Fix możesz także robić zakupy w sekcji „Freestyle”, w której zamiast wyselekcjonowanego pudełka znajdują się ubrania i ubrania Stitch Fix innych marek. Zamiast kazać stylistce złożyć pudełko, możesz po prostu robić zakupy i zamawiać to, co lubisz.

Stitch Fix oferuje również funkcję o nazwie „Styl Tasowania”, gdzie możesz zalogować się na swoje konto, a monit wyświetli ci strój i zapyta „Czy ubrałbyś to?” Proste „tak” lub „nie” nauczy algorytm Stitch Fix, co lubisz, co pomoże Twojej stylistce, gdy nadejdzie czas, aby ułożyła Twoje pudełko. Jest też przestrzeń prezentująca pełne stroje, które możesz „przypiąć” do swojego profilu jak tablicę na Pintereście. Przy każdym przypinanym stroju Stitch Fix daje Ci miejsce na napisanie krótkiej notki dla stylisty na temat tego, co podobało Ci się w stroju.

Czas, w którym spędzałem „zakupy okienne” w Internecie, teraz spędzam na angażowaniu się w te zabawne podpowiedzi. Kuratorskie doświadczenie pokazało mi, że skłaniam się ku prostocie – oswojonym wzorom, ubraniom o ponadczasowym charakterze oraz praktycznym torebkom i butom – czegoś, czego nie nauczyłbym się przeglądając tysiące opcji w centrum handlowym lub w Internecie.

Inne usługi subskrypcji odzieży do rozważenia

Jeśli chcesz wypróbować usługę stylizacji lub abonament na ubrania, aby odciążyć zakupy, przygotowaliśmy kilka innych opcji, które warto rozważyć przed złożeniem pierwszego zamówienia.

Pożądany styl Edytuj

Wantable oferuje wiele opcji planów subskrypcji, takich jak Style Edit do noszenia na co dzień, Active Edit zorientowana na sport (która jako jedyna oferuje edycję dla mężczyzn) oraz Sleep and Body Edit. Niezależnie od tego, jaką „edycję” lub plan preferujesz, Wantable wymaga rozwiązania 10-minutowego quizu stylistycznego, aby mogli poznać Twoje preferencje przed wybraniem siedmiu elementów w Twoim pudełku. Każde pudełko kosztuje 20 USD i podobnie jak w przypadku StitchFix, cena subskrypcji obejmuje wszystkie przedmioty, które ostatecznie zatrzymasz. Masz pięć dni na przymierzenie swoich przedmiotów i odesłanie zwrotów. Wantable oferuje również sklep internetowy w ramach swojego modelu subskrypcji, w którym możesz zamówić określone przedmioty, które Twoja stylistka znajdzie w swoim pudełku.

Wynajmij pas startowy

Jeśli wolisz wypróbować najnowsze trendy, ale nie chcesz mieć szafy pełnej ubrań, które będziesz nosić tylko raz lub dwa razy, być może lepiej będzie Ci pasować do abonamentu na wypożyczanie ubrań. Rent The Runway oferuje miesięczną subskrypcję lub jednorazowe przesyłki na wynajem, w zależności od Twoich potrzeb i zainteresowań. Możesz zasubskrybować plan 4, 8 lub 16 pozycji na miesiąc, chociaż każdy plan obejmuje przesyłki składające się z czterech pozycji naraz, więc plany na 8 i 16 pozycji oznaczają, że będziesz otrzymywać wiele pudeł miesięcznie. Rent The Runway zajmie się za Ciebie drobnymi uszkodzeniami (plamy i łzy). Możesz zachować wypożyczone przedmioty tak długo, jak chcesz, a możesz kupić przedmiot, jeśli się w nim zakochasz.

Back to top button